Зворотній звязок PHP скрипт – вчимося розуміти своїх тварин

247

Від автора: у всіх людей собаки, як собаки, а мій взагалі нічого не хоче розуміти! Хоча, коли кличеш є, то він біжить самий перший на кухню. Сусід каже, що я неправильно команди подаю псові, тому мені допоможе зворотній зв’язок PHP скрипт для спілкування з твариною.

З людьми легше!

Зі своїм псом я вирішив почекати, і для початку «потренуватися» на людях. Для реалізації мого плану пропоную зайнятися написанням форми для спілкування з користувачами ресурсу. Трохи «пофилософствуем». Форма для організації зворотного зв’язку повинна мати кілька полів:

Для введення імені користувача.

Тексту повідомлення.

Крім цього в ній може бути присутнім поле для вказівки email відправника. Але якщо форма призначена для зв’язку з користувачами ресурсу запит «мила» краще реалізувати під час процедури реєстрації.

Після цього отриманий текст повідомлення потрібно відправити на сервер і десь зберегти. Для цього ми створимо таблицю MySQL скрипт форми зворотного зв’язку PHP, який буде заносити отримані дані в БД.

Форма для «взаєморозуміння»

Почнемо з головного елемента нашого проекту – форми. Ось коді її розмітки:

Залиште своє повідомлення для адміністратора ресурсу:

Назвіться, будь ласка:

Текст повідомлення:

Так форма виглядає у браузері:

Створюємо таблицю і записуємо звернення користувачів

Тепер нам потрібно створити таблицю для запису і зберігання всіх звернень користувачів. На практиці перед цим повинна проходити процедура авторизації або реєстрації, але ми його опустимо. Зазначу, що при цьому найчастіше використовується одна і та ж таблиця (або взаємозалежні між собою таблиці).

Структура тієї, яку створив я. Зверніть увагу, що для стовпця, де буде зберігатися повідомлення (user_message) визначає тип даних текст.

Збережіть верстку таблиці на стороні сервера в окремому файлі. Тепер займемося написанням сценарію-обробника форми зворотного зв’язку на HTML і PHP. Створіть ще один файл, та назвіть його handler.php. Не забудьте прописати його в атрибуті форми action. Код обробника:

query(“INSERT INTO `message_user`(`id`,`users`,`user_message`) VALUES (NULL,’$polsovatel’,’$message’)”);
?>

Тепер перевіримо, як працює наш модуль зворотного зв’язку. Для цього заповнимо поля форми і відішлемо їх на обробку натисканням кнопки «Відправити». В результаті ми бачимо, що повідомлення Василя про бажання отримати ще більше «безоплатного» пива збереглося в нашій таблиці :) .

Доповнюємо функціонал модуля

Для налагодження взаєморозуміння зі своїми юзерами – цього мало! Чим раніше відповісте на повідомлення користувача, тим краще для популярності ресурсу. Але ж ви не будете постійно сидіти в інтернеті, тому варто реалізувати відправку повідомлення про отримання повідомлення на «мило» адміна сайту. Щоб це зробити, додайте до попереднього коду PHP ще шматок:

Першу сходинку додайте в самий верх, щоб у діалоговому вікні JS не було «кракозябр». Тепер перевіримо доповнений скрипт зворотного зв’язку для сайту на PHP.

Заглянемо в БД. Запис у таблицю додана.

Так як я використовую Денвер, то всю «мильну» листування слід «ловити» в папку tmp\!sendmail

Ну, з людьми порозумівся, тепер можу і зі своєю собакою домовитися. Хоча для неї доведеться ще і мяско запастися :) .