Зупинка видобутку ефіру відбудеться в 2021 році, але ефективність стейкінга ethereum 2.0 не перевищить 5%

14

Підсумком недавнього хардфорка london стало різке зростання вартості ефіру. На момент написання даного матеріалу одна монетка торгується на позначці 3950 доларів, що стало абсолютним рекордом за останні кілька місяців. Судячи з настрою аналітиків, нам варто чекати повернення вартості до травневих позицій. Без всякого сумніву це призведе до чергового подорожчання відеокарт, але про геймерів сьогодні взагалі ніхто не думає, адже на кону великі гроші. Задумайтеся, сьогодні капіталізація ефіру досягає 465 мільярдів доларів, в той час як внесок біткоіни в загальну скарбничку становить 939 мільярдів. Крім мільйона монет, які знаходяться на гаманці зниклого сатоши накамото (50 мільярдів доларів за курсом на 3 вересня), великих власників в мережі біткоіни немає. А ось 60% ефіру спочатку віддали невідомим особам, які і зосередили в своїх руках левову частку всіх монет. Хто при здоровому глузді розлучиться з такою сумою?

Реклама

Одним з перешкод на шляху перетворення ефіру в більш значущий фінансовий інструмент вважаються майнер. Вони постійно незадоволені, адже добувати монети стає все складніше. Мало того, вводяться штучні обмеження, а розробники просто не можуть форсувати модернізацію мережі через сотні тисяч фермерів. Наприклад, нещодавно хакери виявили в програмі для видобутку ефіру дірку, що дозволила їм здійснити масштабну атаку. Подробиці і наслідки невідомі, але зловмисники могли отримати доступ до тисяч гаманців, при цьому їх власники навіть не знають про це.

Взагалі апогеєм розвитку ефіру стане перехід на алгоритм ethereum 2.0. Спочатку його рекламували як альтернативу майнінг, але якийсь час назад стало ясно, що традиційний майнінг на відкритих закриють. Скільки ж зможуть заробляти ті,хто захоче віддати віталіку свої 32 монети? згідно з інформацією, це будуть жалюгідні 5%. Виходить, якщо ви поклали на свій особистий рахунок 100 монет, то через рік вам повернуть 105. З приводу “повернуть” потрібно зробити окреме пояснення, адже віталік бутерін поки не називав термінів, коли заблоковані монети повернуться до своїх господарів. Може бути, через рік, а може бути і пізніше. Взагалі, до чого ці умовності, адже вкладники суцільно багаті люди, які можуть собі дозволити не думати про подібні дрібниці.

Перехід на новий протокол відбудеться в найближчі 6 місяців. Принаймні так говорить творець криптовалюта. Поки ми бачимо, як кількість майнер, які видобувають криптовалюта, зростає. На тлі зростання ціни на ефір це дозволяє зробити ефект підвищення складності непомітним. Оскільки все найцікавіше нас чекає попереду, буде цікаво дізнатися, куди понесуть свої відеокарти фермери після переходу ефіру на доказ proof-of-stake.