Значимість візуального контексту у веб-дизайні

261

Від автора: за результатами популярного дослідження Миссурийского університету науки і технологій відвідувачі формують думку про ваш бізнес сайті менш ніж за дві десятих секунди. Допомагає їм у цьому візуальний контекст, який формує гарне враження і затримує користувачів на сайті довше. Картинка впливає на користувачів сильніше текстового контенту, так як з її допомогою можна більш ефективно і швидше передати повідомлення.

На словах важко пояснити читачеві, що письменник хоче передати. Те ж саме і у веб-дизайні. Сайту необхідний візуальний контекст, який зв’яже життєвий досвід і історії організації.

Що таке візуальний контекст?

Візуальний контекст пов’язаний з поданням контенту таким чином, щоб краще донести основну ідею сайту.

Наприклад, на сайті архітектора може бути портфоліо з успішними проектами. Користувач сам вирішить, чи потрібен йому цей розділ чи ні. Візуальний контекст з самого початку (зображення, кольору, відступи) дасть користувачеві розуміння про знаннях архітектора в дизайні, досвід в будівництві та адміністративної експертизі.

Розглянемо ще один приклад з компанією з виробництва аерокосмічної техніки. Смілива картинка літака і техніки відразу дає зрозуміти про стан цієї компанії в авіаційно-космічній промисловості. Користувачеві навіть не потрібно читати текст на банері.

Значимость визуального контекста в веб-дизайне

Уявіть, як би виглядав цей лендінгем без зображення літака. Більш розпливчасто і складніше. Merc Aerospace пропонує широкий вибір інженерних рішень у різних секторах. Основний напрямок – авіаційна промисловість. Все це відповідним чином представляється через картинки.

Як створити візуальний контекст?

Створення візуального контексту залежить від розуміння ваших користувачів, перспективи зміни користувачів з віком, статтю та етнічною приналежністю. Наприклад, зображення з білим кольором можуть викликати щастя у одних людей і смуток у інших. Тому для створення ідеального візуального контексту на вашому бізнес сайті необхідно оцінити розуміння вашої аудиторії, того, з чим вам може допомогти користувач.

Кілька цінних інгредієнтів у створенні візуального контексту:

зображення з типом бізнесу;

інфографіка, що збирає основний текст читається вигляді;

стрілки, лінії, візерунки, що підсвічують номери і показують напрямок;

вибірка слів і фраз, збагачують візуальний контекст;

історії, розказані з допомогою креативної графіки;

привабливі іконки, допомагають у меню.

Наскільки важливий візуальний контекст?

Давайте розглянемо декілька причин значущості візуального контексту:

Перше враження

Вище ми вже сказали, що користувачам для формування думки про вашому сайті потрібні частки секунди. Більш повне думка складається за наступні кілька секунд. Бренд, зображення, іконки повинні створити хороше перше враження за короткий проміжок часу. Щоб користувачі залишилися на сайті довше, переконайтеся, що візуальний контекст дає інформативну картинку того, про що ваш сайт і для чого.

Допомагає з донесенням інформації

Візуальна складова сайту «чуттєво» привабливіший, ніж текстовий контент. Користувач, швидше за все, зверне увагу на ще декілька зображень, що підтверджують загальний контекст, а не на фрази та параграфи тексту. Неважливо, наскільки добре ви передаєте історію, перший емоційний відгук від користувача сильно залежить від зображень, що допомагає в передачі інформації.

Користувачі набагато краще розуміють візуальний контекст

Візуальний контекст оживляє історію, він допомагає користувачеві зрозуміти ваш бізнес і ваші операції. Він або вона зрозуміють базову ідею вашого бізнесу з контексту і почнуть шукати опції, товари і послуги.

Якщо ви женіться за інноваційним інтерфейсом, який кидає виклик конвенцій, візуальний контекст допоможе подолати розрив між користувачами і вашим товаром.

Емоційний зв’язок має значення

Візуальний контекст викликає емоції у цільової аудиторії. Розберемо приклад з Lend With Care, мікрофінансової організацією. Порахуйте кількість осіб на домашній сторінці. Це миттєво передає контекст і пов’язує користувача. Теплі і м’які кольори роблять сайт привабливіше, посмішки передають позитив і відчуття спільноти.

Значимость визуального контекста в веб-дизайне

За лічені секунди у відвідувачів створюється емоційний зв’язок з сайтом.

Те ж саме застосовується до товарів. Покупці можуть сформувати форму зв’язку з різними товарами. Ви, як дизайнер, повинні створювати картинку, яка буде пробуджувати внутрішні почуття у цільової аудиторії.

Висновок

Візуальний контекст допомагає користувачам, особливо тим, хто на вашому сайті перший раз. Він інтерпретує характеристики і значення з сайту. Як дизайнер, ви можете використовувати все вищеописане для створення важливого контексту (зображення, кольори, візуальні дані, фото, відео, анімація, іконки, напрями та інші візуальні інструменти).