Зміна дизайну сайту: швидкий рестарт вашого проекту

249

Від автора: всім привіт! Сьогодні ми поговоримо на дуже актуальну тему — зміна дизайну сайту. Не розумієте, навіщо це потрібно? Тоді скажіть-но мені на просте питання. В чому суть створення популярного сайту? Звичайно ж, у модному і актуальному дизайні! З дизайну взагалі починається будь-який проект: комерційний, некомерційний, аматорський або високопрофесійний.

Я багато разів писав про те, що майстер веб-дизайну повинен бути креативним, повинен шукати нові розв’язання повсякденних ситуацій, стежити за модою… Але на жаль, мода — продукт швидко мінливий, і те, що сьогодні здається новаторським, завтра вже стає ширвжитком, розповзається в маси, копіюється 100500 раз, і, нарешті, приїдається. Що ж робити? Шукаємо відповідь у цій статті :)

А не пора б і мені…

Золоте правило дизайну свідчить: якщо сайту більше 2 років, він катастрофічно просить оновлень! По-хорошому, вдосконалення сайту взагалі ніколи не повинно припинятися. В процесі щоденного тестування потрібно проводити роботу над помилками, постійно прискорювати сторінки, полегшувати навантаження, прикручувати нові технології, підвищувати ефективність.

Але якщо вже так сталося, що рука дизайнера не торкалася до сайту досить довго, то його чекає редизайн або оновлення. У яких масштабах, з цим ми зараз розберемося.

Як правило, подібні статті про потребу в змінах дизайну сайту пишуться не для дизайнерів (ми-то з вами розуміємо, що оновлення — це кисень для кровоносних судин проекту), а для замовників, так би мовити, юзерів. Тому сьогодні я не буду говорити навіщо, а краще розповім, як привести сайт в порядок. Для максимальної ефективності можна поєднати цей урок з навчальним курсом.

Страшне слово «редизайн»

Ви не повірите, але саме так відгукуються на пропозицію оновитися більшість сайтів. Я б сказав, для багатьох редизайн асоціюється з походом до стоматолога: «Ну, може ще потерпить?», «А може сам перестане барахлити?», «А може не так вже все й погано?».

Не потерпить! Не перестане! Погано! Не брешіть самі собі! Вибачте за грубість, але це саме той випадок, коли м’якість і сюсі-пусі тільки на шкоду. Ось кілька залізобетонних ситуацій, коли спасіння не прийде саме:

Після крутого зльоту сайт став у позиціях пошукових систем, застиг на одному показнику відвідуваності (нехай і на порівняно немаленькому).

Картинки вантажаться частинами і довше 3-5 секунд.

Кількість битих посилань перевищила 5%.

Користувачі скаржаться на навігацію і не можуть самостійно знайти елементарні блоки.

В базі даних багато помилок і порожніх посилань.

Бренду багато років, а його впізнаваність, як і раніше, нижче плінтуса.

Бізнес розширив нішу і переходить до захоплення нової цільової аудиторії.

Ресурс морально застарів, на його сторінках використовуються неактуальні назви товарів і послуг, слогани з минулого століття, фразочки-вбивці унікальності «всім відомо», «ні для кого не секрет» і т. п.

Не хочу зараз нікого залякувати, але профілактика завжди краще ремонту, а ремонт — краще модернізації. А якщо вже сайту знадобилася модернізація, то не шкодуйте на це сил, всі витрати окупляться зростанням показників життєдіяльності. Найпростіші шляхи вирішення:

Від морального старіння сайт врятує розширення тематичної ніші і надання нових сервісів.

Від низького показника присутності (тривалості перебування користувачів) — якісна перелінковка сторінок і оновлення контенту.

Від високого показника відмов — оновлення навігації та головної сторінки.

Від нудної презентації — іміджевий редизайн.

Ну, добре, рішення про те, що дизайн сайту потрібно змінити, прийнято. Йдемо далі.

Градація завдань на значні і косметичні

Я раджу всю роботу по редизайну сайту розбити на ці два напрями. До косметичних відразу віднесемо часткове редагування сайту, ну, наприклад, деяких сторінок або тільки головною. Особливо якщо ви не дуже досвідчений дизайнер, накосячілі зміною однієї-двох сторінок у вас не вийде, роботу всього сайту ви не заблокуєте.

Пропоную вам кілька порад по освоєнню косметичного редизайну:

Відповідність змісту/тематики сайту його візуального оформлення. Не потрібно тягнути все підряд з інтернету. Нагромадження картинок, заїжджених фото, банерів вже не актуально. Якщо фотографії, то краще свої; якщо відео, то краще унікальні.

Дизайн-шаблони. Поки ви детально не розберетеся з пристроєм дизайн-шаблонів, не поспішайте творити власні шедеври. Стоять (не плутаємо наголос!) готові версії сайтів відносно недорого, як правило, вони добре продумані в деталях. Можна використовувати шаблон цілком, можна його уникализировать. Найбільший плюс — макет майбутнього сайту у вас вже є, залишається погодити його з замовником і все.

Аналізуємо графічні зображення. Якщо з фото і картинками більш-менш зрозуміло, то ось над фоном і елементами сторінок потрібно попрацювати. Пропускайте через графічний редактор всі зображення, запозичені з інтернету. Коригування підвищить їх унікальність і захистить від бана за плагіат.

До значних змін відносяться комплексні роботи щодо покращення поведінкових факторів, додаткової монетизації і конверсії ресурсу. Такі роботи вимагає навичок і знань, помилки тут неприпустимі.

Починається все з обробки контенту. Якщо приймається рішення, що існуюче наповнення досить якісне, дизайнер будує концепцію оновлення виходячи з цього. Обговорюється його оптимізація, подача. Пропоную такий чек-лист до фундаментального редизайну:

налаштування CMS;

індексація сторінок пошуковими системами;

SEO-плагіни;

навігаційне меню та його вплив на індексацію;

наявність XML-карти.

Кожен із зазначених вище пунктів — це, звичайно, гвинтик. Але гвинтики, зібрані в механізм — це вже система, чіткі працюють годинник. Ваше завдання полягає в тому, щоб завести годинник і запустити їх у самостійне плавання. Якось так :)

В цілому, це все, що я хотів вам сьогодні розповісти. Тепер ми знаємо, як змінити дизайн сайту, коли це необхідно. Але все ж зупинюся ще на одному важливому моменті. Це вам бонус від мене!

Втрати позицій: рестарт

Після оновлення дизайну більшість сайтів починає трясти у видачі пошукових систем. В цьому немає нічого поганого, якщо взяти на замітку кілька порад професіоналів:

оптимізуємо заголовки сторінок і контенту;

перевіряємо через спеціальні сервіси ключі і їх щільність по текстів;

уникаємо видалення і переміщення проіндексованих сторінок (велика кількість сторінок з помилкою 404 знижує сайт у видачі);

при необхідності переміщення сторінок не забуваємо про файл .htaccess і редирект 301;

перевіряємо якість зовнішніх посилань;

створюємо карту сайту і якісну перелінковку внутрішніми посиланнями, пошуковики повинні кружляти по вашим сторінкам годинами, зробити насправді це зовсім нескладно.

Тепер точно все. Бажаю вам успіхів! У мене на черзі ще багато цікавих тем і порад, підписуйтесь на оновлення і до швидких зустрічей! Поки-поки що.