З чого почати веб-дизайнеру свою карєру. 10 важливих порад

270

Від автора: передаю полум’яний привіт усім читачам мого блогу. Шукаєте професію мрії, якою можна займатися, лежачи на шезлонгу біля берега океану? У цій статті я розповім вам про ази кар’єри веб-дизайнера. Ви дізнаєтеся, які навички необхідні для цієї справи, де шукати замовників, як формувати розцінки на свої послуги і так далі. Якщо хочете дізнатися, з чого почати веб-дизайнеру свій шлях, тоді ось вам мої 10 рад.

1. Базові знання

На перших етапах важливо хоча б непряме розуміння основних речей у сфері веб-дизайну. Прочитайте кілька книг з цього напрямку, підпишіться на цікаві розсилки на тематичних сайтах, ну і, звичайно ж, ознайомтеся з іншими статтями мого блогу.

В ідеалі потрібно пройти покроковий відеокурс по веб-дизайну, щоб кардинально змінити рівень знань у цій сфері і в кілька разів збільшити швидкість подальшого професійного зростання. Після того як ви впитаете основи даної тематики, можна переходити до вивчення конкретних питань.

Знаходите в інтернеті інформацію щодо деталей, які вас турбують, і скрупульозно їх опрацьовуйте. Постійно прагніть до отримання нових знань. Кожна нова мікро-фішка позитивно вплине на подальші роботи. Не знаєте з чого почати вивчення, щоб стати веб-дизайнером? Приділіть на перших етапах увагу принципам і основам цієї справи (HTML5, CSS3 і т. д.), об’єднання різних елементів і знаменитої «грі з кольорами та шрифтами», яку так люблять замовники.

2. Програми для освоєння

Часто люди, які не знають, з чого почати вивчення веб-дизайну, хапаються за все відразу. Не варто цього робити. Не завантажуйте всі графічні редактори, про існування яких ви знаєте. Для створення нормальних дизайнерських робіт спочатку буде досить однієї програми Photoshop. Постійно удосконалюйтеся в цьому графічному редакторі, і буде вам щастя, золоті піастри і будиночок в Сен-Тропе.

Photoshop — нелегка штука, і доведеться витратити пристойну кількість часу на його вивчення, тим не менш, ми труднощів не боїмося, чи не правда? Сподіваюся, ви ще взагалі тут, і не втекли після тих двох страшних слів у дужках з минулого пункту :)

3. Приблизний час навчання

Час навчання, який буде потрібно, щоб стати майстром веб-дизайну, залежить виключно від вашої завзятості, прагнення і бажання. Раджу не перестаратися з навчанням і не змушувати себе насильно зубрити щось, інакше швидко набридне. Професійне зростання буде відбуватися тільки з щирою душевної тягою до того, що ви робите.

Мені для створення чогось більш-менш придатного знадобилося близько 3-4 місяців студіювання статей, книг і відеоуроків. Вам пощастило потрапити саме на цей блог, адже тут я структуровано даю інформацію і докладно відповідаю на питання, відповіді на які мені діставалися не швидше, ніж алмази з гір гномам.

Вивчайте нову інформацію, пробуйте знову шукайте, пробуйте знову й через півроку у вас сформуються хороші дизайнерські навички, які принесуть в кінцевому підсумку непоганий дохід.

4. Старт практики

Після того як ми засвоїли, з чого почати, щоб стати веб-дизайнером, і скільки на це потрібно часу, можна приступати до практики. Рекомендую в якості перших робіт спробувати копіювання будь-яких сайтів, які радують ваші очі.

Прагніть з самого початку виконувати поставлене завдання якісно, нехай і не занадто швидко. Збільшення швидкості і продуктивності з часом прийде, а от випуск другосортного продукту може ввійти в звичку, від якої позбутися буде набагато складніше.

5. Базові інструменти для старту заробітку

Спочатку варто визначитися з тим, як ви будете отримувати гроші від замовників. Це можуть бути особисті зустрічі, оплата на банківську карту, WebMoney і т. д. Заведіть свої робочі гаманці, рахунки і запишіть де-небудь в телефоні або на комп’ютері їх номери, щоб потім у будь-який час можна було скинути дані клієнта і не примушувати його чекати.

Також одним з найважливіших інструментів залучення клієнтів для веб-дизайнера вважається його портфоліо. Якщо у вас ще не було замовлень, то виконайте на піку своїх можливостей тестову роботу для себе. Потім додайте її в портфоліо і показуйте клієнтам, поки не буде інших реалізованих проектів.

6. Формування розцінок

Заздалегідь визначтеся, хто ваша цільова аудиторія, і проекти будь-яких масштабів збираєтеся виконувати. Якщо на старті збираєтеся братися за все підряд, тоді хоча б намітьте приблизні ціни, щоб щось відповідати клієнту на питання про вартість замовлення. Для цього зайдіть на сайти конкурентів і вивчіть їх прайс.

Не рекомендується використовувати стратегію штучного заниження ціни. Іноді це йде не в плюс, а, навпаки, мінус, так як при занадто низькій вартості замовник явно засумнівається у вашій компетентності.

7. Де взяти перші замовлення?

Для початку викладіть оголошення на декількох популярних біржах для фрілансерів. Вони повинні супроводжуватися якісним портфоліо, розцінками і розповіддю про свій досвід і можливості. Як правило, після подібної процедури перший замовлення не змусить себе довго чекати. Однак якщо опис слабеньке або портфоліо сире, то вигравати будуть більш досвідчені фрілансери, які вже набили собі певний рейтинг на біржі.

Рекомендую паралельно викласти оголошення на безкоштовні дошки оголошень і різні форуми, присвячені веб-дизайну або суміжних тематик (SEO, маркетинг тощо). Додаткове довіру серед замовників викличе наявність власного сайту, тому він також не буде зайвим.

8. Спілкування з клієнтами

Як тільки з вами зв’яжеться перший замовник, не впадайте в паніку і не біжіть до сусіда за стограмової чаркою. Спокійно візьміть слухавку, вислухайте, чого хоче людина. Дізнайтеся, які приклади робіт йому подобаються, і уточніть терміни виконання завдання. Потім беріть замовлення, якщо можете його реалізувати, і вперед творити.

Рекомендую виписати всі питання, які задавав клієнт, на листочок і обдумати розумні відповіді на них, так як ймовірність 99,9%, що при першому дзвінку ви половину інформації невиразно пробэкали-мэкали. Подібна дія допоможе сформувати базу фраз, якою ви будете користуватися при подальшому спілкуванні з замовниками.

9. Виконання замовлення

Схема роботи більшості дизайнерів виглядає приблизно однаково. Спочатку клієнт дає технічне завдання. Потім протягом обумовленого часу проект виконується дизайнером і готовий результат надається у вигляді макету формату jpeg. Якщо замовник стверджує роботу, то починається верстка.

Заздалегідь обміркуйте систему оплати (50% до 50%, після або часткова/повна передоплата). Тут вже вирішуйте самі для себе, на свій страх і ризик. Якщо не візьмете передоплату, будьте готові до «завтраоплачусегодняженарожаетакотуехалскошелькомвпариж».

10. Подальший розвиток

Після формування базових навичок веб-дизайну і виконання декількох успішних робіт не застаивайтесь і поступово розширюйте свій технічний арсенал. Вивчайте нові фішки і слідкуйте за тенденціями. Пам’ятайте, що ваш дохід повинен збільшуватися не від кількості виконаних замовлень, а від зростання масштабу проектів. Краще зробити один проект в місяць, але за 500 000 рублів, ніж 5 замовлень по 100 000.

Сподіваюся, сьогоднішня стаття вам була корисна. Підписуйте на блозі, діліться посиланням на неї з друзями і залишайте коментарі. Далі буде ще більше корисної інформації, яку ви зможете застосувати на практиці.