Європейський ринок персональних комп’ютерів продовжує зростати

12

Компанія canalys оприлюднила квартальну статистику по ринку персональних комп’ютерів західної європи. Дані враховують поставки десктопів, ноутбуків, а також робочих станцій.

Pixabay.com

У період з квітня по червень включно в зазначеному регіоні було реалізовано приблизно 15,0 млн пк. Це на 3% більше в порівнянні з другою чвертю 2020-го. Потрібно відзначити, що роком раніше зростання на тлі пандемії становило 39 %.

Тут і нижче зображення canalys

Аналітики кажуть, що негативний вплив на продажі комп’ютерів надає дефіцит електронних компонентів. Лідером пк-сегмента в західній європі є lenovo з часткою близько 27%. На другому місці знаходиться hp з 24 %, а замикає трійку dell — 14 %. Крім того, в першу п’ятірку увійшли acer і apple з результатом 10% і 9% відповідно. Всі інші виробники спільно контролюють 16% галузі.

Відвантаження планшетів в західній європі в другому кварталі поточного року піднялися на 18 %, досягнувши 7,9 млн одиниць. Найбільшим постачальником є apple з часткою близько 36 %. На другому місці розташовується lenovo з результатом на рівні 20 %, а «бронза» дісталася samsung з 18 %. Ще приблизно 8 % сегмента утримує huawei, близько 6 % — amazon. Сумарна частка всіх інших постачальників планшетів склала 12 %.