Яндекс запустив функціонал для збору думок в пошуковій видачі

175

Від автора: Яндекс проводить опитування користувачів прямо у пошуковій видачі. Пошукова система запитує думку аудиторії про компаніях і фільмах. Не виключено, що в майбутньому відгуки користувачів будуть розцінюватися як один з основних чинників ранжирування.

Вітчизняний пошуковик запустив функціонал, за допомогою якого збір думок користувачів про компаніях і художніх фільмах відбувається прямо у пошуковій видачі. Новий інструмент був запущений кілька днів тому і є експериментальним, тому опитувальники показуються лише обмеженій групі зареєстрованих користувачів.

Представники Яндекса відзначили, що відвідувачам задаються питання тільки у видачі по певних ключовикам. Наприклад, якщо введений запит стосується кінострічки, то користувачів просять висловити свою думку про нього. А якщо компанії або інтернет магазину, то оцінити рівень обслуговування.

Всю статистику Яндекс збирається використовувати для поліпшення якості пошукового сервісу. Поки думки користувачів не буде впливати на процес ранжирування. Але в Яндексі не виключають, що в майбутньому дані опитувань можуть стати одним з основних сигналів, які впливають на позицію ресурсів у видачі.

Кожен користувач зможе виставити свою оцінку діяльності компанії тільки один раз. При цьому Яндекс не буде проводити опитування на комерційній основі. Всі дані використовуються пошуковою системою для поліпшення якості сервісу і таргетування реклами.