Яндекс викупить частки uber в деяких спільних проектах за $1 млрд

17

«яндекс» викупить у uber частку в підприємствах зі спільною участю. Йдеться про покупку частки uber в популярних сервісах доставки ” яндекс.їжа«, ” яндекс.доставка”, ” яндекс.лавка”, а також в проектах, пов’язаних з безпілотними автомобілями, роверами і дронами.

Bloomberg.com

Додатково “яндекс” викупить у uber 4,5 % акцій загального проекту ” яндекс.таксі”, в результаті чого частка вітчизняної компанії складе 71 %, включаючи акції, зарезервовані для опціонної програми.

За даними компанії, сума угоди з викупу часток в ” яндекс.їжі ” « ” яндекс.доставці», ” яндекс.лавці ” і проектах, пов’язаних з безпілотниками, складе 1 мільярд доларів. Її планується закрити до кінця поточного року.

Співпраця компаній поки не планується припиняти повністю. “яндекс” і uber як і раніше будуть спільно працювати на ринку агрегаторів таксі, каршерінга, а також оренди малих транспортних засобів на зразок самокатів.

У майбутньому, можливо, відбудеться друга частина угоди: протягом двох років російська компанія має право викупити решту в «яндекс.таксі». На даний момент ця частка оцінюється в 1,8-2 мільярди доларів.