” яндекс.браузер ” тепер може автоматично перекладати і озвучувати англомовні відео з youtube і vimeo

12

Компанія «яндекс» запустила автоматичний голосовий перекладач для англомовних відеороликів. Про це повідомляється в блозі розробників. Сервіс працює не з будь-якими відео, але доступний на youtube, vimeo і декількох інших популярних платформах. Головна умова – щоб відео було загальнодоступним.

Джерело: яндекс

Щоб подивитися відео з російською озвучкою, потрібно буде натиснути спеціальну кнопку в плеєрі. Процес перекладу займе кілька хвилин, після чого користувачеві буде запропоновано два варіанти озвучення — з жіночим голосом (аліса) і чоловічим.

Згідно з описом, сервіс зможе перевести майже будь-яке відео англійською мовою. Поки немає інформації, які у сервісу є потенційні обмеження. Усний перекладач доступний в ” яндекс.браузері ” для windows, macos і linux, а також в додатках на ios і android.

” повністю стерти мовні межі в інтернеті-одне з наших головних завдань. Ми приступили до її вирішення ще в 2011 році, і зараз вміємо перекладати всі основні види контенту: текст, зображення, відео. Далі ми будемо додавати в переклад відео нові мовні пари і голоси, допомагаючи людям дізнаватися нове і отримувати від цього задоволення«, – розповів керівник ” яндекс.”роман іванов у розмові з vc.ru.

Днем раніше непублічне акціонерне товариство «оллмай блог» (є юрособою сервісу allmyblog) подало позов проти «яндекса». Компанія звинуватила it-гіганта в крадіжці ідеї технології при розробці автоматичного перекладу. Розробники вимагають визнати твердження “яндекса” про унікальність сервісу недійсними, зазначивши, що у них є схожий платний сервіс — telegram-бот taradam, який переводить відеоролики за гроші. Крім цього, сторони навіть вели переговори про співпрацю у сфері перекладу відео, але не досягли угоди. Незабаром після завершення переговорів «яндекс» представив власний сервіс автоматичного перекладу.