Якщо потрібен сайт, то виводити сторінки на PHP доведеться!

353

Від автора: якщо надумали створювати динамічний ресурс, то виводити сторінку в PHP вам доведеться! Тут, як кажуть, без варіантів. Не вмієте? Це справа поправима. Головне, щоб було бажання.

А слабо PHP PHP?

Ви думали, я буду вам про динамічні ресурси заливати? Ні! З цих штанів ми вже виросли. Прийшла пора пошкребти по засіках, набратися практики у вирішенні нагально-програмних справ. Ну, от наприклад, як можна код PHP скрипта вивести на сторінці?

Спробую реалізувати даний функціонал. Поки на розум приходить тільки комбіноване використання двох функцій: file_get_contents () і htmlspecialchars(). Код рішення. Хоча який тут код – всього кілька рядків :) .

Если нужен сайт, то выводить страницы на PHP придется!

Але навіть і цей короткий скрипт можна спростити і вивести код PHP сторінки всього однієї програмної рядком. Не вірите? Ось доказ:

Відображаємо веб-сторінку

Найбільш «делікатних» питанням, яке задає собі чи не кожен новачок, стосується відображення розмітки веб-сторінок за допомогою PHP. Тут можливі два варіанти:

Якщо коду HTML мало, то його виводять за допомогою конструкції echo. Приклад реалізації:

Hello, people!

“;
?>

Если нужен сайт, то выводить страницы на PHP придется!

Якщо розмітки багато. Тобто потрібно відобразити весь документ, тоді HTML просто розміщується у файлі з розширенням .php. Приклад, як вивести сторінку в PHP:

Документ без назви

Hello, people!

Если нужен сайт, то выводить страницы на PHP придется!

Документ?

Так, і таке можливо. Якщо ви хоч трохи знаєте HTML, то стикалися з фреймами. З допомогою цих елементів на веб-сторінці можна відобразити частину іншої. Те ж саме досягається і засобами PHP. Давайте виведемо на новій сторінці блоковий елемент з раніше створеної:


“;
?>

Если нужен сайт, то выводить страницы на PHP придется!

Але з фреймами не так все легко. Скажу вам по секрету, що на деяких хостингах реалізований захист від використання даних елементом сторонніми сайтами. Та й неоднозначно ця технологія сприймається серед аудиторії інтернету. У свій час фрейми широко використовувалися в корисливих цілях.

Вже краще використовувати PHP, щоб вивести div з іншої сторінки. На базі попереднього прикладу реалізуємо більш вигідний, зручний і безпечний варіант. Для цього в початковому файлі з розміткою залишимо тільки код div:

Hello, people!

А у файлі frame.php з допомогою include підключимо файл з розміткою, яку потрібно відобразити:

Если нужен сайт, то выводить страницы на PHP придется!

Ось тепер ви зможете спокійно відобразити вміст однієї сторінки на іншу. Тільки, цур, не використовувати отримані знання для «підглядання» за сусіднім ресурсом :) .