Який заробіток веб-дизайнера на фрілансі і в студіях?

464

Від автора: вітаю вас, леді і джентльмени! Після величезної кількості контенту, пов’язаного з освітою, торкнемося досить пікантний питання: скільки становить заробіток веб-дизайнера? Ви будете дуже здивовані, коли дізнаєтесь, на якому рівні він знаходиться.

Яким би цікавим не був веб-дизайн, більшість людей туди йдуть не через це, а через привабливості з фінансової точки зору. Цей напрямок є досить прибутковою справою після накопичення певної освітньої бази.

Заробляти на ньому можна трьома шляхами: робота по найму в студії, фріланс і власний бізнес (власна студія). Нижче я розгляну кожний з цих видів, розповім про те, що безпосередньо впливає на зарплату web-дизайнера, а також наведу статистичні дані, щоб ви мали хоча б приблизне уявлення про рівень прибутковості цієї справи.

Зарплата веб-дизайнера в студії

У цьому варіанті веб-дизайнер зарплату отримує або у вигляді відсотка від продажів за виконаний проект, або у вигляді фіксованої місячної ставки. Якщо ви вибираєте цей формат роботи, тоді на підсумкову суму буде впливати досвід (стаж у роках і кількість реалізованих проектів), регіон проживання, специфіка політики оплати праці компанії (є бонуси, премії тощо) і особистий рівень кваліфікації (портфоліо, навички).

Природно, у великих містах зарплата вище, тому іноді може бути навіть доцільно переїхати. При належному рівні кваліфікації ви будете отримувати більше грошей, ніж в невеликих регіонах, однак, робити по суті те ж саме.

Для проведення порівняльного аналізу візьмемо один з топових сайтів в Росії з пошуку роботи. У графі пошуку вакансії вводимо «веб-дизайнер». Як показала статистика, зарплату від 30 тисяч руб. пропонують 199 роботодавців, від 50 тисяч крб. — 128, від 70 тисяч руб. — 49, від 90 тисяч руб. — 25, а понад 100 тисяч руб. — лише 10.

Кожна з компаній, само собою, має особисті уподобання до кандидатів, однак, основна вимога — це досвід роботи. У компаніях, що пропонують до 50 тисяч крб. потрібно від 1 до 3 років стажу. Якщо особистий досвід перевищує цю позначку, то робота з оплатою більше 60 тисяч руб. вам забезпечена, якщо, звичайно, навички відповідають необхідним.

Давайте тепер для порівняння дізнаємося, скільки отримують веб-дизайнери в українських і казахстанських студіях. Робимо все за тим же принципом: знаходимо топовий сайт з пошуку роботи і проводимо аналіз потрібної нам вакансії.

В Україні показники дещо менші, ніж в Росії. Середня зарплата веб-дизайнера там становить 20 тисяч грн. (це близько 55 тисяч рублів). У Казахстані цей показник знаходиться на ще більш низькому рівні. Там середня заробітна плата в цій професії становить до 200 тисяч денге (це близько 40 тисяч руб.).

Якщо порівнювати рівень заробітку в цьому напрямку по російським регіонам, то максимальний прибуток отримують веб-дизайнери з Москви і Санкт-Петербурга, що, в принципі, не дивно. В інших містах оплата праці нижча, однак представники цієї професії там теж явно не їдять Мівіну на вечерю.

Приміром, у Самарській області мною були знайдені 10 вакансій для веб-дизайнерів, де власники компаній пропонують заробітні плати в розмірі від 20 до 60 тисяч руб. В Краснодарському краї вийшло знайти вакансії від 25 до 55 тисяч руб. Таким чином, можна підкреслити, що в невеликих регіонах дохід представників цієї професії приблизно однаковий.

Перевагою такого формату заробітку є можливість зростання кар’єри у веб-дизайні. Якщо ви будете добре справлятися зі своїми прямими обов’язками, то цілком ймовірно, що незабаром просунетеся по кар’єрних сходах, наприклад, до головного менеджера проектів, а може і зовсім до співвласника компанії, хто знає…

Зарплата фрілансерів

Багато читачів мого блогу цікавляться питанням щодо того, скільки отримує веб-дизайнер на фрілансі. Всіх в одну категорію віднести не можна, так як тут все залежить від рівня конкретного фахівця. Якщо людина володіє невеликим досвідом, то 5-10 тисяч руб. за 1 дизайн-макет — цілком прийнятна ціна. Однак, якщо ви вмієте розробляти сайти під ключ, з повноцінною версткою та графічним оформленням, тоді рівень оплати буде на порядок вище.

Таким чином, реалізуючи по одному проекту в тиждень, за місяць можна забезпечити собі стабільний дохід в 20 тисяч руб. Заробіток буде зростати, якщо навчитися виконувати роботи швидше і продавати їх замовникам дорожче, незважаючи на встановлену ними вартість за послугу.

Веб-дизайнери з досвідом роботи від 3-х років заробляють близько 40 тисяч руб. Все просто — чим більший стаж, тим вища кваліфікація; чим вище кваліфікація, тим, відповідно, більше дохід. Дані взяті не з голови, а за допомогою моніторингу популярних фрилансовых бірж.

Можете на дозвіллі погортати їх і оцінити, скільки і за що платять. В цілому, заробіток фрілансерів досить непоганий, враховуючи, що в перервах від розробок вони слухають нові альбоми своїх улюблених виконавців, лежачи при цьому на зручному дивані у сорочці з гавайським принтом.

Заробіток на власній студії веб-дизайну

Максимальний прибуток отримують власники власних веб-студій. Але тут зростають ризики, відповідальність і т. д., але про це ми поговоримо іншим разом. Зараз летсспикэбаут мані.

Якщо ви вважаєте себе майстром веб-дизайну і відкрили свою студію, то дохід в цьому випадку не має обмежує стелі. Від рівня креативу він не залежить, тут ключову роль відіграє можливість задовольнити будь-які вимоги та побажання замовника.

Дохід може становити і 1 000 000 руб., якщо ви надаєте якісний результат, і 30 000 руб., якщо ви робите вермішель, коли просять зробити макарони, кажучи, що це одне і те ж. Також важливий стабільний потік замовлень, якого без команди з відповідними навичками і знаннями, щоб досягти.

Ну, що скажете? Чи підходить вам заробіток веб-дизайнерів або краще підемо в депутати? Якщо вказане вище співвідношення грошових дивідендів і витрачених зусиль влаштовує, тоді скоріше розвивайтеся до топового рівня, щоб отримати максимальний результат від даної професії.

Всім поки, підписуйтесь на мій блог, щоб не пропустити новий матеріал. Діліться посиланням на статтю про те, скільки заробляє веб-дизайнер з друзями. Може бути, серед них знайдуться люди, які захочуть займатися цим напрямком разом з вами.