Який колір вибрати для вашого сайту, щоб відвідувачеві було приємно на ньому перебувати?

242

Від автора: всім привіт! Колірна гамма, обрана для інтернет-ресурсу, багато в чому визначає подальший його розвиток і просування. Справа в тому, що колір впливає не тільки на загальний емоційний стан людини, але і на його ставлення до того чи іншого предмету. У своїй статті я дам вам корисні поради з приводу того, який колір вибрати для сайту і для його елементів, щоб викликати у користувачів позитивні емоції, а також розповім секрети правильного поєднання відтінків у веб-дизайні.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Колірна теорія для «чайників»

Вже багато років художники отримують загальне визнання завдяки знанням в області колористики і вмінню працювати з відтінками і квітами. У сучасному світі фахівці, що володіють такими навичками, цінуються не менше, адже правильне поєднання кольорів, наприклад, у рекламі, може спричинити за собою збільшення продажів.

Вміння використовувати кольори в своїх цілях можна розвивати до нескінченності! Це справжній океан можливостей непрямого впливу на користувача! Я розповім вам коротко та зрозуміло про колірні схеми і колірну теорію, а якщо захочете дізнатися про веб-дизайн побільше, можете подивитися відеоуроки або почитати спеціалізовану літературу.

Якщо говорити, про корисної інформації, яка може знадобитися в процесі вибору кольору для сайту, і якою можна буде скористатися при оформленні веб-дизайну, то теорію кольору можна розділити на 3 частини:

Контраст.

У будь-якого відтінку є свій, так званий, «заклятий ворог», протилежність, яка становить найбільший контраст з даними кольором. Для пошуку контрасту можете скористатися колірним колом. Для цього потрібно просто вибрати відтінок, розташований на протилежному її боці.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Додаток.

На відміну від контрастних, ці кольори не завжди повинні конфліктувати між собою. Їх головне завдання — підкреслити один одного. У колірному колі ці відтінки йдуть один за іншим, наприклад, для лілового доповнюючі кольори будуть рожевий і блакитний.

Резонанс.

Будь-який колір викликає у людини певні емоції. Теплі яскраві кольори (оранжевий, жовтий, червоний) пробуджують людини, наповнюють енергією, а темні холодні відтінки (синій, зелений, фіолетовий), навпаки, сприяють заспокоєнню і розслабленню.

Ну, я думаю, тут все зрозуміло: якщо ви хочете збудити читача вашого ресурсу і посилити його порушення, то використовуйте червоний колір. Для веб-ресурсів, які розміщують сенсаційні новини, це буде досить логічним рішенням.

Знаючи колірну теорію веб-дизайну, ви зможете безпомилково визначити, який колір краще вибрати для того або іншого сайту. Правильно вибрані кольори та комбінації допоможуть зіграти вирішальну роль у просуванні вашого бізнесу.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Які емоції викликають кольору?

Ніхто не стане заперечувати, що барви і емоції тісно взаємодіють. І, звичайно ж, кожен професійний веб-дизайнер хоче (і зобов’язаний!) скористатися цим впливом, щоб створити відповідну атмосферу для кожного інтернет-ресурсу.

Червоний асоціюється з владою, молодістю і важливістю. Червона фарба стимулює і енергетично заряджає. Подейкують, що червоний здатний навіть збільшувати кров’яний тиск (на собі не перевіряв :) ). Представляє силу і пристрасть, здатний привертати увагу сильніше інших кольорів, тому його часто використовують в оголошеннях та попередження.

Відкрию вам маленький секрет: використовувати в топі сторінки червоні відтінки досить зручно, адже вони привернуть увагу до важливої інформації. Також, читачі будуть намагатися якомога швидше вийти з «червоної зони» і спускатися вниз сторінки. Цей метод дозволить вам показати користувачам більше контенту.

Але не все так ідеально. Червоний може викликати агресію і сверхстимуляцию відвідувачів, тому, якщо ви хочете зробити атмосферу на вашому ресурсі більш розслаблюючій, то використовуйте світлі відтінки червоного та не перегніть палицю.

Помаранчевий викликає такі асоціації та емоції, як унікальність, енергія і дружелюбність. Завдяки цій фарбі ви зможете підбадьорити і зацікавити читачів свого сайту. Оранжевий створює відчуття руху.

Як думаєте, з яким кольором у людей асоціюється щастя? Правильно! З кольором сонця — жовтим. Жовтий можна віднести до універсальних фарбам, адже емоції, які здатний викликати, залежать більшою мірою від відтінку.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Яскраво-жовтий додає енергії, середні відтінки сприяють відчуттю комфорту, а темні (золотий включно) — викликають відчуття старовини, заповнюють простір цікавістю, мудрістю і відсутністю часу. Якщо ви займаєтеся консультаціями і не знаєте, який колір вибрати для сайту, то зверніть увагу на жовтий — він підкреслить ваш професіоналізм.

Зелений колір розташовується між холодними і теплими відтінками і викликає досить різноманітні асоціації — стабільність, фінанси, навколишнє середовище, зростання. Це особливий відтінок, адже він взяв від сусідніх тонів все найкраще: від жовтого — енергійність, а від синього — розслаблення. Ресурс, оформлений зеленим, буде мати стабільну і збалансовану атмосферу.

З синім кольором у всіх людей асоціюється безпека, відкритість, надійність і спокій. Вплив синього дуже залежить від вибраного відтінку. Світлі тони будуть викликати доброзичливі емоції, а темні — печаль. Якщо ви вирішили розробити корпоративний сайт, то рекомендую використовувати темні тони синього, викликають відчуття сили і надійності.

Фіолетовий (так склалося історично) позначає розкіш, романтику, таємниці і велич. Пурпурові відтінки чудово підійдуть для оформлення веб-ресурсів з продажу модних аксесуарів і предметів розкоші. Вибираючи фіолетовий, ви залишитеся у виграші в будь-якому випадку, адже він викликає виключно позитивні емоції.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Чорний — це найсильніший з усіх нейтральних кольорів. Його можна побачити практично на кожному сайті. Асоціації чорний викликає досить різноманітні, впливає міра використання і супроводжуючі відтінки. Нейтральність і сила чорного роблять його прекрасним вибором для середніх і великих блоків тексту. Однак не слід його вибирати основним — чорний асоціюється зі злом і створить відчуття нервозності. Ви ж не хочете, щоб ваш веб-сайт асоціювався з нечистою силою?

Білий тон підійде любителям мінімалізму, викликає тільки самі добрі емоції та асоціюється з чистотою і чеснотою.

Що можна сказати про сірий? Це найпотужніший інструмент у руках умілого веб-дизайнера. Чергуючи відтінки сірого, можна викликати у відвідувачів веб-ресурсу всі емоції, пов’язані, як з чорним, так і з білим тонами.

Інструменти для вибору колірної гами веб-сайту

Втілити теорію на практиці і вибрати колір для сайту можна навіть онлайн. Заощаджуйте час на створення власної панелі і скористайтеся готовими: Adobe Color CC, Paletton або Flat UI Color Picker. Якщо вам не сподобаються ці інструменти, можете пошукати в інтернеті інші — їх там величезна кількість.

Какой цвет выбрать для сайта, чтобы посетителю было приятно на нем находиться?

Не забувайте, що користувачі досить рідко звертають увагу на колір фону, шапки веб-сторінки і інших елементів, але це зовсім не означає, що колірна гамма не впливає на них. Просто відбувається це на підсвідомому рівні. Тому поставтеся до оформлення свого інтернет-ресурсу з усією серйозністю.

Підписуйтесь на мій блог і діліться посиланням на нього зі своїми друзями! Поки!