Як зробити зміст в ворді автоматично

11

Чим більше документ, тим потім складніше відстежити правильність складання змісту – заголовків і підзаголовків. Якщо в процесі роботи вам потрібно буде відредагувати текст (в більшу або меншу сторону кількості слів), це відіб’ється і на створених вами вручну заголовках. Саме тому ми вирішили розповісти вам, як зробити зміст в microsoft word автоматично. Насправді, у програми ворд дуже велика кількість предзаготовок – від шрифтів і тем оформлення документа до змісту і підзаголовків, тому більшість проблем можна вирішити без зайвих зусиль – буквально в кілька кліків.

Формуємо зміст, заголовки і підзаголовки в ворді в автоматичному режимі

Завдяки програмі ms word можна автоматизувати процес формування змісту. І сьогодні ми з вами займемося вивченням цієї функції на прикладі версії 2013 року випуску.

Уявімо, що у вас вже є готовий текст із заголовками і підзаголовками, сформованими вручну. На жаль, автоматично сформувати зміст буде проблематично, адже ваш документ спочатку не був підготовлений супутнім способом – доведеться повозитися. Саме тому ми розглянемо процедуру автоматичного формування змісту на основі заново створюваного документа.

По суті, в самій процедурі немає нічого складного. Але якщо вам доведеться редагувати весь документ, щоб сформувати автоматичні заголовки після готовності тексту, попрацювати доведеться на славу. Чим більше листів, тим складніше редагувати непідготовлений матеріал. Отже, перед нами стоїть завдання з підготовки впорядкованого документа-автоматичного присвоєння змісту, глав і заголовків в необхідних для нас стилях оформлення. Що ж робити далі?!

Інструкція по створенню автоматичного змісту в ворді

Що ж, а тепер радимо вам слідувати нашій інструкції і запам’ятовувати, щоб надалі робити все без неї:

1. Переходимо у вкладку»головна”. Вона знаходиться в лівому верхньому кутку вашого монітора;

2. Тут є сектор зі стилями, саме він нам і знадобиться для формування заголовків і підзаголовків;

3. Кількома по значках із заголовками для автоматичного формування змісту. На скріншоті ми вибрали заголовок першого рівня – він використовується в тексті один раз. Наприклад, для виділення назви книги;

4. На даному скріншоті ми вибрали заголовок другого рівня-його, як правило, використовують для виділення глав і більш швидкого переміщення за змістом;

5. Готово! заголовок сформований!

Тепер ви знаєте, як управлятися з заголовками і формувати їх в автоматичному режимі. Головне не забувайте їх формувати по ходу написання тексту, щоб потім не доставити собі зайвих проблем.

Якщо шрифти, пропоновані вам вордом, не влаштовують вас, можете переміститися у вкладку «дизайн» і вибрати один з шаблонів або сформувати свій власний, якщо пропоновані програмою шаблони вам не подобаються.

Як бачите, нічого складного в цьому немає-потрібно лише трохи попрактикуватися, щоб звикнути до процесу створення змісту.