Як зробити форму завантаження файла на сайті

203

Від автора: вітаю вас друзі. З цієї невеликої статті ви дізнаєтеся, як зробити форму завантаження файла на сайті. Це дозволить прикріплювати картинки та інші файли до форми і відправляти файли на сервер, де вони вже будуть оброблені. Почнемо.

Вихідні файли поточної статті ви можете завантажити за посиланням.

Почнемо з створення форми, в якій буде присутнє поле для завантаження файлу. На що тут варто звернути увагу? По-перше, поле для відправки файлу повинна мати спеціальний тип – type=»file». По-друге, файл може бути відправлений тільки в тілі запиту, тому метод GET для відправки форми не підійде, потрібно використовувати тільки метод POST — method=»post». Ну і, по-третє, необхідний спеціальний атрибут enctype з певним значенням — enctype=»multipart/form-data». Без цього атрибуту файл просто не буде відправлено.

Виходячи з озвученого вище, наш код буде приблизно таким:

Назва файлу

Файл

Відправити

В результаті ми отримаємо приблизно таку форму:

Поле для завантаження файлів виглядає не дуже привабливо, але, тим не менш, зі своїм завданням впорається без проблем: файл можна прикріпити і відправити на сервер. У наступній статті ми спробуємо красиво оформити поле для завантаження файлу, а поки давайте перевіримо, чи завантажується файл. Як бачимо, форма буде відправлена в файл file.php, який вказаний в атрибуті action. Давайте створимо цей файл:

А ось і результат:

Як бачимо, файл успішно відправлений на сервер і доступний він у масиві $_FILES, саме звідти необхідно звертатися на сервері до завантажуваного файлу. Детальніше про роботу із завантаженим файлом ви можете прочитати в статті Завантаження зображень на сервер. Ну а на цьому наша стаття завершена. У наступній статті ми спробуємо красиво оформити кнопку завантаження файла на сервер.