Як збільшити швидкість завантаження сайту? Черепаха або гепард — вибір за вами!

327

Від автора: всім привіт! Сьогодні я хочу приділити особливу увагу такому елементу юзабіліті, як швидкість завантаження, адже саме від нього залежить, чи стане потенційний клієнт реальним. Особисто за себе можу сказати, що не дуже люблю витрачати час, якого і так не особливо вистачає, на очікування завантаження веб-ресурсу. Тому, настійно рекомендую усім не лінуватися і попрацювати над цим питанням. Я ж, у свою чергу, пропоную підбірку ефективних і простих порад про те, як збільшити швидкість завантаження сайту. При написанні статті я робив наголос на новачків, тому, якщо ви Великий і могутній розробник сайтів — прошу строго не судити :) .

Как увеличить скорость загрузки сайта? Черепаха или гепард — выбор за вами!

Повільний сайт — горе в сім’ї

Ну ось, після довгих годин і днів роботи, ваш особистий інтернет-ресурс готовий. Вам вже сниться, як грошики прям роєм летять у ваш дім, дружина мріє про нову шубку, а діти — про купу іграшок. Але… щось пішло не за планом, і все обходять ваш сайт стороною?

Пошуковики видають ваш ресурс на 100500 сторінці? З цим потрібно щось робити! Якщо вся інформація написана без помилок, в очах не рябить від достатку реклами, а кнопки меню можна побачити, не використовуючи при цьому мікроскоп, то імовірно проблема в швидкості завантаження веб-ресурсу.

Визначаємо швидкість завантаження інтернет-ресурсу

Щоб ви поставилися до проблеми з усією серйозністю, розповім вам про «ефект доміно»: якщо швидкість ресурсу недостатня, то ви щомиті втрачаєте користувачів, а відповідно втрачаєте трафік. Втративши трафік, вас викидає з обойми. Слава Богу, що нам в допомогу вже існує величезна кількість інструментів. Якщо ви замислюєтеся над тим, як збільшити швидкість завантаження сайту, і чи варто це робити, то скористайтеся програмами або плагінами, призначеними для даних цілей.

GTmetrix — в процесі роботи оперує даними Yahoo і Google. По завершенні роботи ви отримуєте не тільки показники швидкості ресурсу, але і розгорнутий звіт по роботі інтернет-проекту з практичними рекомендаціями щодо оптимізації.

Pingdom — виробляє простий моніторинг продуктивності. Даний сервіс дозволяє навіть міняти розташування сервера, за допомогою якого оцінюється ваш веб-ресурс. Pingdom також надає пропозиції щодо оптимізації швидкості завантаження інтернет-ресурсу.

WebPagetest — це доступний для всіх сервіс Google, родзинкою якого стала можливість тестування швидкості завантаження веб-сторінок через різноманітні сервери в різних браузерах. Також можна встановити середню швидкість інтернет-підключення та оцінити продуктивність веб-ресурсу в екстремальних для нього умовах.

Neustar надає широкий спектр сервісів: від продажу доменних імен до кіберзахисту. Тут ви зможете абсолютно безкоштовно протестувати швидкість сайту, однак, сервіс не дає рекомендацій як її збільшити.

Load Impact до тестування підходить ну дуже грунтовно. По завершенні ви отримуєте цілий оберемок метрик і карту з відстанню вашого і їх сервера.

Як ви вже зрозуміли, існує чимало способів дізнатися швидкість свого інтернет-проекту, а також отримати рекомендації, як збільшити його швидкість (і абсолютно неважливо, де ви вирішили створити сайт на WordPress, Бітрікс або Wix).

Как увеличить скорость загрузки сайта? Черепаха или гепард — выбор за вами!

Практичні поради щодо прискорення завантаження сайтів на WordPress

Створили сайт WordPress, але не знаєте, як збільшити швидкість завантаження? Тримайте кілька корисних порад!

1. Проведіть оптимізацію бази даних WordPress. Якщо ваша база даних містить велику кількість непотрібних файлів, то навантаження на сервер посилюється. Очистивши базу від сміття, ви трохи звільніть хостинг. На сайтах WordPress для оптимізації бази можна використовувати плагін WP-Optimize.

2. Вимкніть плагіни, з якими не працюєте. Вимкніть непотрібні плагіни і постарайтеся зменшити використання непотрібних скриптів.

3. Зробіть оптимізацію зображень. Справа в тому, що зображення на сайтах зазвичай важать більше за все і займають багато місця. Тому, чим сильніше ви стискаєте зображення, тим швидше буде завантажуватися сторінка вашого сайту. Оптимізація зображень дозволяє значно підвищити продуктивність веб-ресурсу. Дану помилку в основному допускають «чайники», але промовчати про неї я не можу.

4. Віддавайте перевагу нормальному хостингу. Хостинг — це місце, де розташований ваш веб-ресурс, і для вас дуже важливо, щоб він працював без збоїв. Вчитися звичайно можна і на безкоштовних, але серйозні сайти краще робити на платних. Тут вже самі будете вибирати, відштовхуючись від ваших фінансових можливостей і потреб веб-ресурсу.

5. Проведіть кешування ресурсу. Зробивши кешування, ви зможете прискорити свій веб-сайт в кілька разів. Робиться це досить просто — встановіть плагін WP Super Сасһе, виставте необхідні налаштування і вперед! Кешування не тільки сприятливо впливає на швидкість сайту, але і знижує навантаження на сервер.

6. Якщо, не дай Бог, після всього зробленого, ваш сайт продовжує грузиться зі швидкістю черепахи, то рекомендую: оновити до останньої версії WordPress, скоротити JavaScript і CSS код (вивчити JavaScript можна за відеоуроків) і використовувати VPS-хостинг.

Как увеличить скорость загрузки сайта? Черепаха или гепард — выбор за вами!

Прискорюємо сайти на Bitrix

Щоб користувачі не оминали ваш сайт на Bitrix, збільште його швидкість, а як це зробити, читайте далі.

Підключайте загальні бібліотеки з CDN, наприклад, Node або JQuery. Велика ймовірність, що у відвідувача ресурсу вони вже закешовані, а, відповідно, завантаження таких же бібліотек з вашого веб-ресурсу буде набагато швидше;

використовуючи CMS Bitrix, мінімізуйте свої скрипти і стилі, злийте все в 1 файл. Стандартні стилі чіпати не потрібно, працюйте над кастомних. Вашим відвідувачам глибоко байдуже, наскільки зрозумілий скрипт, і як виглядає файл зі стилями, зате збільшення швидкості вони обов’язково помітять;

користуйтеся спрайтами!

Кэшируйте статичну інформацію за допомогою стандартного автокэширования Bitrix — CDN;

намагайтеся використовувати стандартні компоненти Bitrix;

оптимізуйте зображення;

використовуйте технологію «Композит».

Как увеличить скорость загрузки сайта? Черепаха или гепард — выбор за вами!

Можна збільшити швидкість на веб-сайтах WIX?

Так би мовити, «на закуску», хочу повідати вам, що збільшити швидкість завантаження можна і на сайті Wix. Як? — запитаєте ви. Та дуже просто!

Використовуйте CDN — він оптимізує доставку і дистрибуцію інформації кінцевим користувачам;

віддавайте перевагу прогресивним зображень і їх автоматичної оптимізації;

підходьте грунтовно до вибору шрифтів, аудіофайлів та інших ефектів, адже вони можуть сповільнювати роботу сайту в кілька разів.

Як ви вже зрозуміли, швидкість роботи будь-якого веб-ресурсу залежить практично від одних і тих же факторів, тому постарайтеся уважно пройтися по всім перерахованим вище пунктам і провести відповідні роботи. Для тих, хто хоче стати справжнім професіоналом по прискоренню інтернет-ресурсів, рекомендую подивитися відеокурси по оптимізації сайтів або почитати спеціалізовану літературу.

Дорогі читачі, якщо ця стаття вам сподобалася — підписуйтесь на наш блог і діліться нею з друзями! Успіхів!