Як заробити web-програміста 1000$ за проект?

207

Від автора: напевно ви вже здогадуєтеся, наскільки добре заробляють web-розробники. Тим не менш, далеко не кожному представнику цієї професії вдається відразу вийти на хороші суми. Сьогоднішня стаття присвячена тому, як заробити web-програміста в Росії гонорар більше, ніж навіть отримують його колеги за кордоном.

Існує величезна кількість веб-розробників, але одні отримують космічні суми, а інші копійки, хоча начебто вони виконують одну і ту ж роботу. Давайте подивимося, скільки в середньому заробляє web-програміст в Росії згідно з відкритими даними в інтернеті:

Как заработать web-программисту 1000$ за проект?

Как заработать web-программисту 1000$ за проект?

Как заработать web-программисту 1000$ за проект?

Как заработать web-программисту 1000$ за проект?

Якими знаннями повинен володіти web-програміст, щоб добре заробляти?

Щоб заробити web-програміста гроші за один проект, які будуть на рівень вище середньостатистичної зарплати в Росії за місяць, потрібно в ідеалі володіти наступним набором знань:

HTML і CSS — основа web-програмування;

PHP — затребуваний серверний мова;

Javascript, AJAX, SQL — додаткові знання в цих напрямках суттєво підвищать рівень вашої експертності.

Як бачите, набір знань не занадто величезний, тим не менше, кожен з пунктів потрібно зануритися якомога глибше, щоб мати можливість чітко розуміти в майбутньому межі власних можливостей.

Які є можливості для заробітку?

Програміст може заробити хороші гроші абсолютно різними способами:

створення додатків для сайтів;

розробка плагінів для CMS;

написання програм та різноманітних систем з використанням Javascript;

створення динамічних сайтів і движків під них і т. д.

Формат роботи, по суті, теж не має особливого значення. Не важливо, чи будете ви фрілансером, пишучим коди під пальмами і болючим сонцем в Таїланді, або найманим працівником, якому не менш спекотно в задушливому офісі. До речі, перші, як правило, заробляють як раз-таки менше, з-за расхлябанного способу життя.

Хоча і наймані працівники можуть загнати себе в стан ями, що утворюється при многоповторном виконання рутинних завдань. Тут вже все залежить від особистої стресостійкості і прагнення до зростання.

Важливо занурити себе в стан постійного розвитку, де ви будете з кожним днем братися за більш складні і амбітні проекти, вознаграждаемые приємними дивідендами. Робіть в 10 разів якісніше і швидше, ніж інші. Через якийсь час ви обов’язково побачите, як рівень доходу почне рости прямо пропорційно прикладаються зусиллям.

Як заробляти більше?

Набагато більше інших програмістів заробляє не той, кому відомий широке коло інформації, а той, хто є вузьким спеціалістом у конкретній темі. «Грошові» роботодавці, як правило, не виділяють веб-розробникам масштабні бюджетів на завдання з контекстом: «Створи-но мені що-небудь масштабненькое начебто Фейсбуку або Инстаграма, гроші — не питання, грай зі шрифтами кодів, а я поки буду тобі грошенят підкидати в котел». Ні, таке трапляється вкрай рідко.
Як правило, люди беруть на роботу програмістів для вирішення конкретного завдання, і чим якісніше і швидше ви зможете її вирішити, тим більше грошей виручіть в підсумку. Головне — змінити прошивку в своїй голові.

Багато програмісти бултыхаются роками на одному і тому ж місці, а потім раптом запитують: «У мене стільки курсів по HTML за спиною, стільки років практичного досвіду, а той хлопець робить по суті те ж саме, що і я, але його чеки за виконання завдань набагато вище»? Та все просто, ви обмінюєте свій час на гроші, а інша людина спрощує життя клієнта, вирішуючи його завдання. Відчуваєте різницю? Ні? Ну от тому і не заробляєте, як топ-експерти.

Досвідчений фахівець не слухає неадекватні рекомендації клієнта, які, як правило, тільки негативно впливають на результат. Він дізнається мета проекту, називає конкретні терміни виконання завдання і вирішує проблему клієнта «під ключ», виходячи з власного досвіду і навичок.

Отже, як заробити веб-програмісту більше, ніж його середньостатистичні колеги? Постарайтеся якомога раніше визначитися з вузькою спеціальністю, в якій будете розвиватися. Виберете один напрямок і станьте в ньому Моцартом, хоча ні, краще Ван Гогом. Вуха вам менше знадобляться, ніж очі.

Чи є сенс стартувати з нуля?

Якщо ви тільки зараз замислюєтеся про те, щоб стати програмістом, і вважаєте, що, може бути, поїзд вже пішов, то негайно відкиньте всі необґрунтовані доводи і теорії з цього приводу. Вектор світових тенденцій дозволяє зробити залізобетонний висновок стосовно того, що затребуваність хороших веб-розробників з часом буде лише стрімко зростати.

Скрізь зараз потрібні серйозні технології і зухвалі талановиті фахівці. У машинах вже стрімко розвиваються системи автопілота, в електронній комерції все частіше можна зустріти замість живих менеджерів роботизовані системи, що ведуть переговори з клієнтами, а ви як і раніше вважаєте, що поки будете проходити навчання web-напрямку, раптом стане непотрібним? Дурниці. Як говорив Річард Бренсон: «До біса все, берись і роби».

2 супер-секрету швидкого навчання

Якщо хочете за півроку зрозуміти всю базу web-програмування, а через рік вже вийти на хороший стабільний дохід, то ви повинні дізнатися 2 найважливіших секрету швидкого навчання.

Перший полягає в тому, щоб з дикою жадобою поглинати максимальну кількість знань з різноманітних джерел (подвійно краще буде, якщо ділитися інформацією з вами будуть розумні вчителі-практики).

Другий секрет — як можна скоріше переносити нові технологічні фішки зі своєї голови на практику. Це особливо важливо, адже ті люди, які знають багато, часто отримують набагато менше тих, хто знає мало, але зате може застосувати всі свої навички та досвід в потрібний момент.

Робота розуму побудована таким чином, що вся нова інформація, що надходить у мозок, зберігається в ньому якийсь певний час (залежить від рівня розвитку пам’яті). Однак у стресовій ситуації, коли потрібно застосувати навички в автоматичному режимі, ваше тіло і розум відтворять тільки те діяння або думки, які вже засвоєні, тобто були опрацьовані на практиці.

Отже, добре, якщо ви пройдете який-небудь курс по JavaScript & jQuery для початківців, проте, ніякого сенсу в цьому не буде без застосування пройденого в робочій діяльності.

Якщо хочете стати хорошим web-програмістом і заробити грошей на безбідну старість, то швидше сідайте за вивчення курсів з програмування PHP від досвідчених фахівців-практиків.

Не забувайте відразу ж впроваджувати отримані знання на проектах, що робите для себе, або прямо для реальних замовників, щоб краще засвоїти пройдений матеріал. Глибоко занурюйтеся в вивчення вузьких тематик і не бійтеся братися за складні завдання — саме на них ви і ростете як фахівець.

Якщо вам сподобалася стаття, то поділіться нею з друзями. Підписуйтесь на наш блог і отримуйте кожен день нову порцію натхнення і самовдосконалення. До нових зустрічей!