Як заробити на рекламі в інтернеті?

234

Від автора: здрастуйте, шановні читачі webformyself! Сьогодні я спробую відповісти на питання, як заробити на рекламі в інтернеті.

Реклама в інтернеті часто-густо. У мене ось, наприклад, вже кілька років стоїть блокувальник AdBlock. Так от, зайшла я одного разу в браузер без нього й жахнувся — реклама часто-густо. Відразу ж включив назад.

Видно, що в інтернет-рекламі крутяться величезні гроші. Як же нам з вами відрізати собі невеликий шматок цього величезного пирога. Сьогодні я розповім в загальних рисах.

3 основні способи заробітку

Власне, рекламні угоди щодня проводяться в інтернеті. В цих операціях беруть участь:

Рекламодавці. Ті, кому потрібна реклама і вони готові за неї платити.

Представники майданчиків, де може бути розміщена реклама.

З цього робимо прості висновки, як заробити на рекламі в інтернеті:

Продавати рекламу

Купувати і перепродувати в інше місце

Купувати і рекламувати свою компанію/послуги, підвищуючи популярність і прибуток

Отже, розберемо всі ці способи докладніше.

Продаж реклами

Це перший спосіб заробітку. Щоб продавати рекламу, і вам потрібна власна більш менш популярна популярна майданчик. Це може бути:

Сайт (будь-якої, в тому числі дошка оголошень або соц. мережа)

Популярна група в соц. мережі/ особиста сторінка

Канал в Youtube

Цим списком, звичайно, майданчики не обмежуються, але цього досить для розуміння моделі. Зараз розглянемо детальніше.

Уявіть, що ви власник якогось понад популярного сайту. Наприклад, Вконтакте або Youtube. Сотні і тисячі людей щодня будуть купувати рекламу на цих ресурсах. Природно, це величезні гроші, які йдуть в кишеню власників.

Звичайно, більшість з нас з вами навряд чи колись буде володіти подібним ресурсом, тому варто взяти приклад трохи скромніше. Ви створили сайт про авторемонт, довго працювали над ним. У підсумку пройшов рік, на сайт кожен день заходять кілька тисяч чоловік.

В такому випадку дуже великий шанс, що з вами будуть зв’язуватися представники різних компаній і пропонувати співпрацю. Наприклад, інтернет-магазин автозапчастин може запропонувати вам установку їх банерів на ваш сайт. За це вам можуть платити:

За покази

За кліки

За дні і місяці, поки банери знаходяться на вашому сайті

Ви погоджуєтесь, встановлюєте ці банери і отримуєте оплату від рекламодавця. По банерах в їх магазин переходять зацікавлені люди і купують там потрібні запчастини. Всі задоволені від такої співпраці.

Якщо все складеться дуже добре, що в майбутньому магазин може запропонувати вам більш тісне співробітництво. Наприклад, написання текстів, де ви будете рекламувати магазин та його асортимент.

Природно, це був лише 1 приклад, в реальності таких ситуацій — тисячі. У вас може бути сайт на будь-яку тематику і вам можуть написати з найрізноманітнішими пропозиціями. Пам’ятайте, що це вже і є продаж реклами.

Власний сайт — це лише 1 майданчик для продажу реклами. У вас може бути популярний спільноту Вконтакті/Facebook/Twitter і т. д. Скрізь, де є відвідувачі і передплатники, можна продавати рекламу.

І якщо ви власник такого співтовариства, вам залишається тільки чекати пропозицій від рекламодавців. А якщо хочете прискорити процес, самим знаходити і пропонувати співпрацю.

Таким чином для заробітку на продажі реклами в інтернеті, вам потрібно всього лише більш-менш популярна майданчик. Я не зазначив 1 важливий момент — чим “денежней” тематика майданчики, тим краще. Тому що маючи навіть популярний сайт з описом видів птахів можна особливо нічого з нього не заробляти.

Отже, ваш план дій в даному випадку — створити таку площадку. І це не так складно, як вам здається.

До речі, у нас навіть курс є на цю тему. Цей курс являє собою покрокову інструкцію до розкручування особистого блогу з нуля до відвідуваності і гарного прибутку. Чим не приклад майданчика, з якої ви в майбутньому зможете продавати рекламу і заробляти? Ось посилання на курс, якщо вам цікаво.

Купівля та перепродаж реклами (арбітраж трафіку)

Напрямок, що активно розвивається в рунеті — арбітраж трафіку. Основне, що приваблює людей в цю нішу, вам не потрібно нічого, ні майданчика, ні своєї компанії. Потрібно тільки трохи знань і грошей. І чим більше знань, тим менше потрібно грошей для старту.

Власне, модель заробітку в даному випадку дуже проста. В інтернеті є сотні і тисячі компаній та магазинів, яким потрібно продавати. Щоб продавати, їм потрібні клієнти. Залучити клієнтів можна через рекламу.

Так ось, ці компанії могли б і самі запустити цю рекламу і чекати продажів, але багато з них вирішили вступити набагато цікавіше, прийнявши таке рішення:

Створимо партнерську програму, нехай тисячі вебмайстрів купують нам рекламу, а ми будемо платити їм за це гроші.

Так ось, знову уявімо собі ситуацію. Є великий магазин. Йому потрібно багато продавати. Є ви — вебмастер (так нині називають всіх, хто так чи інакше заробляє на рекламі в інтернеті або намагається заробляти). Магазин запускає партнерську програму — 8% від вартості замовлення кожного приведеного вами клієнта.

Таких партнерських програм зараз в рунеті вже сотні. Зайдіть на Admitad і переконайтеся самі.

Как заработать на рекламе в интернете?

Власне, вам залишається тільки грамотно купити рекламу інтернет-магазину, вставити свої партнерські посилання в рекламні оголошення, запустити все це і оплатити.

Так, якщо ви хочете заробляти на купівлю і перепродаж реклами, вам спочатку доведеться купити її, тобто вкласти свої гроші. І немає ніяких гарантій, що вони повернуться. Ви можете вкласти 10 тисяч рублів і отримаєте тому, в якості винагороди від магазину, всього 2 тисячі, а можете отримати і 50 тисяч. Все залежить від того, наскільки хороша ваша реклама.

Таким чином, арбітраж трафіку — це шлях не для всіх, а тільки для тих, хто готовий дуже багато вивчати і, по суті, освоювати нову професію. Так, вам не доведеться ходити на роботу, але повірте, знати і розуміти вам потрібно буде достатньо багато.

Якщо ви думаєте, що для заробітку достатньо буде піти в Яндекс.Директ, дещо-як створювати оголошення (можливо, навіть автоматично з допомогою софта), поповнити рахунок кампанії і чекати прибутку, то змушений вас розчарувати. Тоді б всі заробляли на рекламі.

Тому що одних тільки джерел реклами сотні, способів роботи з ними — тисячі, самих партнерських програм чи не з десяток тисяч (магазини, послуги, инфопродукты, туризм). Продовжувати? Це величезний океан і вам ні до чого розбиратися абсолютно у всьому, але якщо ви хочете заробляти в арбітраж трафіку, доведеться стати фахівцем хоча б у вузькій ніші (наприклад, Яндекс.Директ — інтернет-магазини або соціальні мережі — туризм).

Я сподіваюся, правильний напрямок я вам дав, а далі все залежить від вас — чи ви будете діяти чи ні.

Купівля реклами на свої послуги

Вона сильно відрізняється від попереднього способу заробітку, коли ви рекламували чужий сайт. Хоча б тим, що ваш заробіток за одного клієнта набагато вище, тому що надаєте послугу/продаєте товар — ви, а значить, ви отримаєте не 5/10/15%, а весь прибуток.

Основна проблема в тому, що вам потрібно створити товар/послугу. Що-те, що люди захочуть купувати. Наприклад, ви знайшли двох старих знайомих. Один має малювати дизайн сайтів, другий — програмувати, а ви — верстаєте.

Все, колектив для відкриття власної веб-студії зібраний, вам належить створити свій сайт/лендінгем, на якому ви будете чітко розповідати клієнту, що він може у вас придбати (які сайти), яка вартість робіт, переваги, час розробки і т. д.

Как заработать на рекламе в интернете?

Після цього ви починаєте рекламувати цей самий лендінгем. Тут вам теж знадобляться знання в області інтернет-реклами, але не такі глибокі. Ось тут дійсно є шанс, що ви просто запустіть рекламу і вона буде рентабельна, тобто буде приносити вам клієнтів, а значить і прибуток.

Але навіть якщо не вийде так, завжди можна найняти фахівця по налаштуванню реклами (зараз таких повно). Ви просто будете віддавати йому частину прибутку, але в цілому така співпраця зараз можна побачити суцільно й поруч. І кожна сторона може залишатися задоволеною, так як займається своєю справою.

Підсумок

Я навів вам в цій статті декілька способів заробітку на рекламі в інтернеті. Як бачите, кожен з них вимагає від вас певних зусиль, але вони того варті. Коротко підсумую 3 основних способи:

Створіть свій майданчик в інтернеті, з якою ви будете продавати рекламу.

Станьте фахівцем в інтернет-рекламі і заробляйте де і як завгодно, перепродуючи трафік

Створіть свій бізнес і налаштуйте рекламу на нього, або віддайте це справа фахівця