Як заробити на копірайтингу, і що слід знати починаючому авторові

235

Від автора: отже, ви вирішили заробити в інтернеті за допомогою створення контенту на замовлення, але ще поки не маєте уявлення, як заробити на копірайтингу. Не вірте, якщо вам будуть говорити, що для цього необхідно лише вміння друкувати на клавіатурі і знання елементарної граматики. Це далеко не все. Старанність, відповідальність, вміння грамотно й точно викладати свої думки, багатий словниковий запас і безмежна фантазія — ось з яких інгредієнтів складається професійний копірайтер, на відміну від звичайного homo sapiens.

Копірайтингу час, рерайтингу годину

Для того, щоб з’ясувати, чи можна заробити на копірайтингу, слід мати чітке уявлення про цієї галузі фріланса. Для початку з’ясуємо, у чому полягає принципова відмінність знань від рерайтингу.

З технічної точки зору тут різниці немає: ви створюєте контент на замовлення, використовуючи кілька джерел з інтернету. Але якщо рерайт передбачає простий переказ одного або декількох текстів, то в копірайтингу справа йде трохи інакше.

Копірайтинг не просто представляє відтворення чужих думок своїми словами, а є результатом більш глибокого вивчення теми. У вас, безсумнівно, є свої інтереси і захоплення, а, отже, і теми, в яких ваші пізнання дещо глибше, ніж у інших.

Крім узагальнених уявлень, ви володієте інформацією, яка робить з вас справжнього експерта в тій чи іншій області. І зовсім неважливо, до чого відноситься ваше захоплення, будь то спорт, кулінарія або культура північноамериканських індіанців.

З копірайтингом справа йде приблизно так: для того щоб створити якісний контент, вам слід заглибитися у вивчення теми, на яку необхідно написати текст. Це поглиблення не передбачає досконале знання теми. Швидше, навпаки, вам слід знайти в цій темі, то, що вам і/або замовнику цікаво, і продовжувати роботу на основі цих переваг. А оскільки ви шукаєте спосіб, як заробити на копірайтингу новачкові, такий метод для вас підійде як не можна краще.

Як створювати якісний копірайт?

У цьому розділі я дам кілька порад, які допоможуть вам заробити на копірайтингу та створювати якісний контент для заповнення різних сайтів.

Намагайтеся писати коротко і по суті

Багатослівні вступу, швидше за все, відволікають читача від суті, тому намагайтеся робити вступне слово максимально стислим і небагатослівним. В наш атомно-інформаційний вік для користувачів принципово важливо знаходити потрібну інформацію максимально швидко. Тому нагромадження мовних зворотів там, де можна було обійтися двома-трьома словами стануть каменем спотикання в діалозі між автором і читачем.

Зберігайте єдиний стиль оповіді

Копірайтер, в якомусь сенсі, є письменником. Тільки якщо у письменників досить обмежений вибір жанрів, то для копірайтера відкривається безліч можливостей для імпровізації і експериментів зі словом. Адже фріланс, власне, й передбачає свободу від будь-яких жорстких канонів і рамок.

Так от, збереження єдиного стилю оповідання сприятиме цілісному сприйняттю тексту. Не соромтеся наслідувати манери інших авторів, але при цьому не займайтеся (!) плагіатом. Свій власний стиль у вас з’явиться пізніше. А поки просто дотримуйтеся єдиної манери оповіді.

Пишіть легко!

Ті, хто сумнівається, чи реально заробити на копірайтингу, вважають, що все це дуже складно і трудомістко. В якомусь сенсі вони мають рацію, це дійсно важка праця. Але рівно до тих пір, поки ви не зрозумієте: ступінь складності завдання повинна бути пропорційна розміру оплати. І ще один нюанс: оскільки копірайтинг — це, в прямому сенсі слова, творчий процес, під час роботи не думайте про винагороду, не вводьте себе в рамки.

У літературознавстві існує досить цікавий термін — «пушкінська легкість». Вірші великого поета читаються легко, але сам автор, за словами дослідників його творчості, зізнавався, що процес написання деяких творів забирав всі творчі сили і взагалі був досить непростим заняттям.

Письменник Стівен Кінг у передмові до однієї зі своїх книг написав: «Цю книгу я не стільки писав, скільки народжував у тяжких муках». Але якщо б його романи читалися настільки ж важко, то письменник точно не здобув би світового визнання.
Написання тексту рідко дається легко, тим більше, якщо ви пишете вміст на замовлення. Але читачі не повинні відчувати ті зусилля, які ви доклали при написанні. Тому ви можете писати в будь-якому настрої, головне — обов’язково перевіряйте написане.

Текст може не бути предметом вашої гордості, але, якщо його прочитання викликає труднощі навіть у автора, то читач, швидше за все, і зовсім звільнить себе від цієї ролі. Зрештою він має на це повне право. Прикладіть максимум зусиль для того, щоб текст читався дійсно легко!

Зробіть портфоліо та/або блозі

Портфоліо — це відмінний спосіб заявити про себе і показати свої шедеври потенційним замовникам. Портфоліо можна розмістити як на майданчиках для фріланса, так і у власному блозі.

До речі кажучи, створення свого блогу — це хороший тон в середовищі копірайтерів. Там ви можете тренувати свої навички пера, писати на цікаві вам теми і представити там будь-яку інформацію про себе, корисну як читачам блогу, так і замовникам.

Крім цього, блог можна монетизувати і отримувати з нього непоганий прибуток. Чим не власний бізнес?

Що послужить відправною точкою для заробітку в ролі копірайтера?

Якщо ви шукаєте, де заробити на копірайтингу, то різні біржі фріланса вам в допомогу. Всі умови, на яких ви будете працювати, слід заздалегідь обговорити з замовником. Зазвичай оплата здійснюється за кількість набраних символів, а стиль і манера розповіді повинні бути на високому рівні за замовчуванням.

Не замахуватися відразу на складні й високооплачувані завдання. Пробуйте свої сили на тих завданнях, виконання яких будете точно впевнені. Це дозволить не лише придбати необхідний досвід в якості копірайтера, але і створить вам хорошу репутацію серед замовників. А надалі ваш імідж буде працювати на вас, головне — не зупиняйтеся на досягнутому і вдосконалюйте свої професійні навички.

Якщо цей матеріал вам виявився корисним, можете поділитися ним з друзями. Не забудьте підписатися на оновлення нашого блогу — далі буде ще цікавіше. Поки!