Як заробити менеджером по інтернет-рекламі і що потрібно знати, щоб стати фахівцем

311

Від автора: привіт, друзі! Цю статтю я хочу присвятити всім, хто замислюється над тим, як заробити менеджером по інтернет-рекламі. Справа в тому, що інтернет-реклама знаходиться на піку популярності і, думаю, не збирається здавати позиції в найближчі років 10. Саме тому настійно рекомендую придивитися до цієї професії уважніше, раптом у ній ви знайдете своє покликання і заробите першу кругленьку суму. Детальніше про професії, функціональних обов’язках і необхідні навички читайте далі.

Професія менеджер по інтернет-рекламі

Перш ніж задаватися питанням, як почати заробляти менеджером по інтернет-рекламі, слід розібратися, що це за фахівець, і в чому суть його діяльності. Менеджер по інтернет-рекламі — це співробітник, здатний стояти на чолі рекламних акцій, та що вже акцій, на чолі кампаній, що проводяться у Всесвітній павутині, і керувати цими процесами.

За ідеальною схемою, інтернет-рекламщик сам нічого не просуває, тобто не займається написанням рекламного тексту, не налаштовує контекст-рекламу, не створює банери і т. д. Його завдання — контролювати процес всієї рекламної діяльності організації в інтернеті. Починаючи від розробки інтернет-реклами (це можуть бути тексти, банери, які продають слогани, тізерна, контекстна реклама та ін) і завершуючи оцінкою продуктивності проведеної рекламної акції або кампанії.

Інтернет-рекламщики займаються запуском рекламних кампаній та їх корекцією в процесі проведення. Звичайно ж, він повинен володіти організаторськими здібностями, щоб зуміти скоординувати роботу певної кількості людей. Якщо інтернет-менеджер не зможе витримати терміни підготовки і проведення рекламної акції, то вся діяльність компанії, на яку він працює, буде в зоні ризику.

Що входить в обов’язки інтернет-рекламщика?

В основні обов’язки інтернет-рекламщика входить аналіз і коригування напрями роботи команди по інтернет-рекламі, розподіл роботи і знання порядку виконання процесу загалом. Доведеться навчитися витягувати з характеристик товару всю корисну інформацію для його розкрутки, а також залучати на сайт цільової трафік. Менеджер по онлайн-рекламі підбирає виконавців для всіх етапів рекламної діяльності, від написання текстів до створення продають сторінок.

Вся робота по контролю підготовки, запуску та проведення рекламних акцій, їх коригування та аналіз змін, а також облік, аналіз і складання звітностей падає на «тендітні плечі» спеціаліста з онлайн-реклами. При всьому цьому, він повинен добре розбиратися в партнерках, їх складанні та ефективно працюючих способи реалізації.
Таким чином, як ви вже зрозуміли, робота менеджера з онлайн-реклами різноманітна і не знає кордонів. Все ще не передумали? Тоді йдемо далі :) .

Основні вимоги до фахівців з онлайн-реклами

Виходячи з усіх розглянутих мною вакансій в інтернеті, сформувався ось такий списочок вимог до претендентів на посаду «інтернет-рекламщик»:

в першу чергу, необхідно добре розбиратися в інтернет-маркетингу та SEO;

кандидат на місце менеджера по онлайн-рекламі повинен бути комунікабельним, вміти ефективно передавати ідеї / інформацію та вести переговори, адже доведеться працювати з багатьма членами команди та ЗМІ;

має бути творчий початок і вміння генерувати ідеї;

стресостійкість — обов’язкова якість для шукачів. Фахівці по рекламі часто стикаються з ситуаціями, де їх рішення може кардинально вплинути на діяльність всієї організації. Саме тому онлайн-менеджер повинен вміти добре проявляти себе в стресових ситуаціях.

Якщо ви зацікавилися кар’єрою інтернет-менеджера по рекламі, то готуйтеся до того, що саме вам доведеться відповідати головою за все, що хоч яким чином ставиться до присутності в інтернеті. Адже сьогодні присутність компанії у Всесвітній павутині відіграє важливу для просування продукту і збільшення продажів роль.

Яка потрібна освіта?

Тепер, знаючи, чим вам доведеться займатися своєї майбутньої професії, необхідно розібратися, яку освіту буде більш доречним в роботі менеджера з онлайн-реклами. Якщо говорити про вишку, то диплом маркетолога або рекламщика буде тільки в плюс. Маючи досвід проведення рекламних кампаній в реальному житті, перекваліфікуватися в інтернет-рекламщика вам не складе ніякої праці.

Втім, якщо ви творча особистість, яка цікавиться інтернет-рекламою і що володіє організаторськими здібностями, то професія онлайн-рекламщика вам буде по плечу і без вищої освіти. Всі базові знання та навички ви зможете отримати на спеціалізованих курсах.

Вибравши такий варіант навчання, ви зможете заощадити багато часу (років так 5 :) ) і звичайно ж грошей. Не менш привабливий варіант отримання профільних знань — відеоуроки. Тут ви взагалі зможете отримати знання, так би мовити, не виходячи з дому. Вибір, звичайно ж, залишається за вами!

Якщо у ваші плани входить робота в невеликих компаніях або просування власного інтернет-проекту, то частина роботи з розвитку бізнесу вам доведеться робити самостійно. Тут вам можуть знадобитися:

знання контекстної реклами;

навички з веб-дизайну;

знання і розуміння основ СЕО-просування;

хоча б початкові знання з веб-розробки, наприклад, як створити зоряний рейтинг своїх статей для сайту РНР та ін.

Де шукати роботу спеціаліста з інтернет-реклами?

Всі поважають себе, організації та приватні підприємці, які займаються продажем послуг, товарів, інформації онлайн або пошуком клієнтів в інтернеті, потребують людину, що володіє організаторськими здібностями та може організувати рекламні презентації, акції та кампанії. Виключення серед таких підприємців тільки бабусі, які торгують насінням.

Отримавши всі необхідні навички і знання, можете сміливо набиратися досвіду. Перших замовників, як правило, можна знайти на біржах фрілансерів. Завдяки їм, початківці фахівці мають можливість напрацювати собі клієнтів та рейтинг.

Далі можете підвищувати свої вимоги і замислюватися над роботою в організаціях побільше. Вони зазвичай розміщують оголошення про роботу на своїх офіційних сайтах в розділі «вакансії» або ж на спеціалізованих сайтах з пошуку персоналу.

Зарплата інтернет-рекламщика

Ну і «на закуску» розглянемо самий делікатне питання: скільки можна заробити менеджером по інтернет-рекламі? Заробіток інтернет-рекламщика безпосередньо залежить від способу роботи. Наприклад, якщо ви знайдете роботу на фрилансерской біржі, то оплата буде залежати від тривалості і складності проекту.

У разі, коли онлайн-маркетолог працює як віддалений співробітник, але перебуває у штаті компанії, він може мати постійний оклад і отримувати премії або відсотки від усіх вигідно проведених рекламних кампаній та акцій.

Скільки заробляє менеджер з інтернет-реклами, сказати досить складно, адже всі замовники встановлюють свою ціну на втілення рекламних інтернет-проектів в життя. У середньому, 25-100 тис. рублів. Також слід зазначити, що фахівці вищого рівня, з великим досвідом роботи і багажем знань, які можуть претендувати на більш високий заробіток. Так що, друзі, розвивайтеся і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Підписуйтесь на наш блог і рекомендуйте друзям! Поки-поки!