Як заробити Java програмісту: варіанти професійного розвитку

311

Від автора: привіт, друзі! Сьогодні у нас на порядку денному — варіанти заробітку для людей, знайомих з програмним кодом Java. Якщо ви поєднуєте в собі, як говорив академік А. П. Єршов, «акуратність бухгалтера, проникливість розвідника, фантазію автора детективних романів і тверезу проникливість економіста», але при цьому, проливаєте сім потів багато, а мало заробляєте, то ця стаття вам дуже навіть може стати в нагоді. Давайте ж дізнаємося, як заробити Java програміста.

Чому Java?

Сьогодні Java — це один з найбільш затребуваних і популярних мов програмування. На ньому можна написати програму під будь-ОС, в тому числі, і мобільні. Якщо врахувати, що ринок мобільних пристроїв, останнім часом зростає в геометричній прогресії, то можна зробити висновок, що мова Java — це золота жила. Якщо не «гальмувати», звичайно. Крім затребуваності на IT-ринку, до переваг цього мови програмування також відносяться:

хороша оплата. Про гроші, які може заробити Java-програміст, ми поговоримо нижче. Не перемикайте ;-) Скажу тільки, що зарплата дуже і дуже гідна, особливо у Senior Developer. Особливо, якщо вона прив’язана до курсу долара;

легкість вивчення. Незважаючи на те, що прабатьком Java є великий та могутній C++, він інтуїтивно простий і не володіє таким вже «замудренным» кодом. Тим більше легко на неї перейти після мов СІ-групи;

розгалуженість. Як я вже говорив, Java заточена під всі операційки;

безпека, яка забезпечується чотириступінчастою захистом, перевіряє код на шкодочинність;

стійкість. Завдяки ретельній перевірці коду під час трансляції та інтерпретації, безліч синтаксичних помилок можна виявити ще на стадії розробки програми.

Поміряємося зарплатами!

Часом цікаво спостерігати за тенденціями розвитку різних мов програмування. Але ще цікавіше — моніторити зарплати, які пропонує сучасний ринок праці програмістів, адже амбітний фахівець завжди перебуває в стані безперервного пошуку більш перспективної роботи.

Середній рівень пропозицій по зарплаті безпосередньо залежить від рівня позиції і мови програмування, яким володіє кандидат. Подивимося, скільки заробляє провідний Java програміст: в середньому, 155 000 рублів. І це самий високий показник серед всіх спеціальностей, представлених в таблиці від порталу Superjob (травень 2015 р.):

Взагалі, тенденція до підвищення заробітної плати простежується по мірі зниження конкуренції. Серед Java програмістів конкуренція найменше — попит на хороші кадри перевищує пропозицію.

Практичні поради з пошуку роботи

Складіть грамотне резюме.

До складання резюме слід поставитися максимально відповідально, навіть прискіпливо. Перевірте кожну букву. Якщо сумніваєтеся у своїй грамотності — не соромтеся попросити про допомогу знаючої людини.

В резюме особливо виділіть знання тих технологій, які вказані у вимогах до вакансії. Опишіть проекти, в яких брали участь, і ваші обов’язки в рамках цих проектів. Тільки не варто прикрашати дійсність — швидше за все, вам на співбесіді доведеться відповісти за кожну технологію, зазначену в резюме.

Підготуйтеся до співбесіди.

Незалежно від використовуваних на проекті фреймворків, ви повинні показати тверді знання Core Java, ну і, само собою, JDBC і JEE. Вивчення Java Enterprise краще починати з розуміння того, як працює JSP і сервлет.

Крім цього, ви повинні знати один з найпростіших і добре задокументованих серверів додатків — Tomcat. Спробуйте розібратися в ньому з налаштуванням продуктивності, SLL і віддаленої налагодженням.

Також вам, швидше за все, знадобляться хоча б поверхові знання SQL, XML, JSON, XPath, HTML, CSS, JavaScript, розуміння SOAP і REST. Що стосується JavaScript, то тут потрібно вміти читати (а ще краще, писати) AngularJS або jQuery.

І якщо ви серйозно вирішили пов’язати своє життя з Java, то вивчайте англійську мову. По-перше, з’являться шанси отримати роботу в міжнародній компанії, а по-друге, зможете читати корисну літературу англійською. У будь-якому випадку, ваша цінність як фахівця істотно збільшиться.

Знайдіть роботодавця.

В інтернеті є безліч ресурсів для пошуку роботи. Можна також переглянути розділи з вакансіями на форумах програмістів. І не забудьте запитати у друзів — раптом вони працюють в компанії, яка шукає Java програміста.

Вибравши компанію, почитайте відгуки про неї в мережі. Вакансія, яка вам сподобалася, могла стати результатом плинності кадрів, а не розширення бізнесу. У великих компаніях існує ризик отримати нудну, монотонну роботу. Та й помітити ваш неоціненний внесок там буде складніше. А маленькі компанії — це більший рівень творчості та ризику. У будь-якому випадку, в будь-якій компанії можна багато чому навчитися, особливо, якщо це ваша перша робота в Java програмування.

Не вдарте в бруд обличчям» на співбесіді.

Спочатку сприймайте співбесіду не як допит, а як бесіду між двома фахівцями. Якщо задали питання, на яке ви не знаєте відповіді, не панікуйте. Якщо ви не стикалися з чимось у своїй практиці, чесно про це скажіть і пообіцяйте, що заповнити прогалини у знаннях. Головне-уникати відповідей «я не знаю». Перед тим, як капітулювати, спробуйте вирішити питання логічно, подумайте, як би ви вирішили цю задачу на місці розробників.

Перед співбесідою програйте в пам’яті всі проекти, в яких вам доводилося брати участь. Вас по будь-якому про це запитають, тому підготуйтеся до цієї частини заздалегідь.

Обміркуй можливість фріланса або віддаленої роботи.

Чим відрізняється дистанційна робота від фріланса? У першому випадку вам доведеться пройти співбесіду, швидше за все, по телефону або скайпу. На співбесіді вам доведеться переконати роботодавця, що ви самостійна особистість, яка може самоорганізовуватися і саморозвиватися. Віддалена робота найчастіше передбачає укладення контракту на рік.

На фрілансі зазвичай не потрібно ні перед ким звітувати — пишеш собі код, коли хочеш і де хочеш. Однак, заробіток менш стабільний, ніж при віддаленій роботі. Крім цього, доводиться постійно моніторити форуми, біржі фріланса і соцмережі в пошуках нових замовлень.

Щоб отримати цінний досвід, можна приєднатися до команди розробки open source. Там ви зможете потренувати свої навички самоорганізації та навчитеся швидко вникати в чужий код.

Ще один варіант того, як можна заробити Java програміста — створити власне, затребуване додаток під Android. Для цього доведеться пройти приблизно такий шлях:

Навіть якщо у вас не вийде заробити на своєму додатку, це істотно підвищить вашу карму Java-розробника при працевлаштуванні, адже реальний досвід краще всяких книг по програмуванню.

В доважок до Java ви можете спробувати вивчити інші мови і стати повноцінним full-stack розробників. Як я вже згадував вище, краще за все вивчити JavaScript, HTML і CSS.

Підводячи підсумки. Java-програмісти були і в недалекому майбутньому будуть самими затребуваними IT-спеціалістами. Професіонали цінуються по всьому світу, часто працюють на благо зарубіжних компаній і отримують гідні зарплати, прив’язані до курсу долара. А це, погодьтеся, найкращий захист від економічної кризи.

Способів заробити Java програміста багато, і найчастіше доводиться багато і старанно працювати, щоб почати отримувати хороший дохід. Однак, при великому бажанні і цілеспрямованості, можна отримати перспективну роботу в будь-якій точці земної кулі.

На цій надихає нотці буду закінчувати. Сподіваюся, вам сподобалася моя стаття. Якщо не шкода, то поділіться нею з друзями. Бажаю гідних заробітків Java програмістам і спасибі всім за увагу!