Як заробити ілюстраторові в інтернеті і стартувати в цій професії з нуля?

581

Від автора: найчастіше люди з творчою натурою відчувають складнощі з пошуком професії. Рутина їм не підходить за складом характеру, а те, чим подобається займатися, на жаль, не приносить належного доходу для підтримки гідного рівня життя. Тим не менш, існує цікава професія, яка поєднує в собі непоганий заробіток і творчий контекст. У цій статті ми розповімо вам, як заробити ілюстраторові в інтернеті, і скільки взагалі можуть заробляти творці графіки на фрілансі і найманій роботі.

Якщо ви любите створювати, творити і радувати інших людей графічними творами, які народжуються у вашій свідомості, тоді рекомендую спробувати себе у малюванні зображень. Чому професія ілюстратора ще довгий час залишиться затребуваною на ринку праці? Сьогодні величезне значення має контент, зокрема, той, що випускається в текстовому форматі — книги, статті, навчальні курси — все це дозволяє утримувати цільову аудиторію і використовувати її далі згідно власним бажанням (мотивувати їх до придбання вашого продукту, надихати на нові подвиги і т. д.).

Однак без красивих зображень, здатних відтворити у свідомості читачів певні емоції, які прагнув донести автор, текст здасться лише білою нечитабельной простирадлом. Саме цю проблему і зобов’язаний вирішувати ілюстратор. Його основне завдання — створювати красиві картинки, які оплачуються згідно з форматом ведення діяльності і рівня професійних навичок. Нижче ми поговоримо про те, скільки заробляють ілюстратори, і що потрібно робити, якщо ви стартуєте з нуля.

Суть професії

Залежно від спеціалізації ілюстратор може займатися таким видом робіт:

підготовкою ілюстрацій і колажів для статей, книг, постів у соціальних мережах;

обробкою зображень;

ретушшю і кольорокорекцією готових картинок і фотографій;

створенням шрифтів;

розробкою векторних і растрових зображень.

До більш складних і високооплачуваним напрямами, які зачіпаються діяльністю ілюстратора, відносяться:

розробка фірмового стилю для компаній (логотипу, дизайну візиток тощо);

створення з нуля персонажів для відеороликів, фільмів;

відтворення фрагментів з мультфільмів;

проектування дизайну для товарів, одягу або текстилю;

створення арту для розважальної індустрії;

іншого роду суміжні напрямки.

Якщо ви хочете почати заробляти ілюстратором у форматі фріланса, тоді зможете спробувати відразу всі напрямки цієї діяльності. На біржах зустрічаються різноманітні та нестандартні замовлення, тому творчому пориву буде де розгулятися.

Необхідні навички для старту

Обов’язкова вища освіта для роботи ілюстратором не потрібно. Приблизно 40% висококласних фахівців, затребуваних нині на ринку, навчалися цьому напрямі самостійно. Тим не менш статистика не говорить про те, що вони не отримували знань зовсім.

Зрозуміло, в обов’язковому порядку потрібно пройти курси з веб-дизайну та інших суміжних напрямках, щоб опанувати певною базою, з якої вже і буде проростати ваш власний стиль.

Щоб почати заробляти на створенні ілюстрацій, знадобиться наступний набір ключових навичок:

здатність створювати зображення в основних графічних редакторах Adobe Illustrator, CorelDraw, Photoshop;

розвинене творче мислення;

гарне почуття смаку;

відмінне уяву;

вміння малювати як в онлайн-форматі, так і від руки;

здатність робити гарні фотографії і якісно обробляти їх.

Варіанти для заробітку

Існує 3 основних варіанти для заробітку на створенні ілюстрацій.

1. Фріланс.

Скільки отримують ілюстратори, які ведуть свою діяльність віддалено в форматі фріланса? У середньому фахівець в цій області заробляє 1000$. Тут все залежить від ваших поточних навичок, так як вони відкривають доступ до більш складних замовлень, які оплачуються відповідно вище інших, а також обсягу виконуваної роботи.

2. Фотобанки.

Подібні ресурси являють собою сайти, на яких творці ілюстрацій викладають власноруч створені зображення, а інші люди набувають сподобалися картинки. Все, що потрібно для отримання доходу таким способом, — це зареєструватися в системі і завантажити туди кілька своїх найкращих робіт. Як тільки хтось зацікавиться вашим творінням і придбає його, гроші тут же переведуться на особистий рахунок. Фотобанк за це бере взамін невеликий відсоток від угоди.

Заробити таким способом можна приблизно 300-1000$ в місяць, продаючи близько 5 картинок на тиждень. Досить прибутково і абсолютно неэнергозатратно, тому цей формат можна використовувати в якості додаткового джерела доходу.

3. Робота в компанії.

Точно відповісти, скільки можна заробити ілюстратором в якості найманого працівника, досить важко. Суми можуть відрізнятися від 20 до 100 тисяч рублів. Тут навіть не стільки все залежить від ваших професійних навичок, скільки від уміння «продати» себе. Часто зустрічаються випадки, коли обидві людини однаково талановиті, проте, отримують кардинально різні суми. Низький заробіток властивий тим людям, які вважають, що творчість і гроші — це несумісні речі.

Отже, якщо ви хочете отримувати хороший дохід на створення ілюстрацій, необхідно буде ще довести на співбесіді, який ви крутий спеціаліст. Потрібно вміти пояснити, чому в цій ситуації ілюстрація була зображена саме таким чином, і яку суть вона взагалі передає, щоб викликати довіру з боку роботодавця.
Чим вище ви себе оцінюєте, грамотно обґрунтовуючи власну експертність, тим відповідно більше шансів влаштуватися на хорошу компанію з гідним рівнем заробітної плати.

Роботодавцями в цьому випадку можуть бути:

друковані видавництва і редакції;

електронні видавництва;

рекламні агентства;

дизайн-бюро;

компанії, що випускають навчальний контент;

веб-студії;

великі компанії зі сфери е-комерс.

Напевно після прочитання статті вам стало більш зрозуміло, як заробляє ілюстратор, а також, які необхідно вжити дії для старту. Так, може, зробимо перший крок до реалізації мети прямо зараз?

Наприклад, можна записатися на курс з веб-дизайну від досвічених спеціалістів, які занурять вас в тонкощі процесу створення приголомшливих зображень. Це буде оптимальним рішенням, щоб отримати базові навички і вже через місяць-другий братися за перші пробні замовлення і зрозуміти, скільки коштує робота ілюстратора вашого рівня.

Підписуйтесь на наші статті і отримуйте актуальну, корисну, цікаву інформацію з перших рук! Удачі вам у всіх починаннях. Поки!