Як зайти в адмінку Drupal

273

Від автора: вітаю Вас друзі. Система управління контентом хороша ні тим що по суті це вже готовий до роботи сайт, а в першу чергу тим, що дозволяє здійснювати роботу з контентом за допомогою спеціального зручного інтерфейсу не редагуючи при цьому, файли движка. Те ж саме стосується налаштувань функціоналу і зовнішнього вигляду, розширення можливостей і т. д. Тому в даній статті ми поговоримо з Вами про те, що таке Drupal адмінка і як в неї зайти.

Отже, друпал адмінка (або drupal admin) – це спеціальний розділ, який, як правило, для CMS називають панеллю адміністратора. Тобто це закритий розділ сайту, доступ до якого можуть мати тільки авторизовані користувачі з відповідними правами. Завдяки йому адміністратори сайту отримують можливість додавати, редагувати або видаляти контент, здійснювати настройку як всього сайту в цілому, так і його окремих елементів, вносити зміни в структуру і функціонал і багато іншого. По суті, розділ адміністратора дозволяє робити абсолютно все, що закладено в функціонал CMS її розробниками. Звичайно, повторюся, якщо у користувача їсть відповідні права.

При цьому, початківці веб-майстри, які вперше стикаються з розглянутої CMS, відразу ж задають питання, як зайти в адмінку Drupal? Бо як ні одне з звичних поєднань рядків, що додаються в URL, не приводить до бажаного результату (admin/, administrator/ і т. д. ), а після установки – посилання на цей розділ відсутній.

Але розробники спеціально так задумали, бо як вхід в адмінку Drupal по суті розташований безпосередньо користувача частині сайту та це ні що інше як форма авторизації користувача.

Как зайти в админку Drupal

Таким чином, достатньо авторизуватися на сайті і якщо у Вас є відповідні права, то у верхній частині сторінок з’явиться спеціальне меню адміністратора, завдяки якому Ви зможете потрапити на відповідні сторінки бажаної адмінки.

Как зайти в админку Drupal

Погодьтеся досить просто, зручно і в теж час не звично, з точки зору інших CMS. Спеціально системне меню містить посилання на основні розділи панелі адміністратора:

Вміст – розділ щодо створення і редагування контенту.

Как зайти в админку Drupal

Структура – розділ, який містить інструменти настроювання структури всього сайту в цілому (меню, блоки, типи матеріалів, таксономія і т. д.).

Как зайти в админку Drupal

Оформлення – розділ налаштування зовнішнього вигляду. Тут Ви можете вибрати один із стандартних шаблонів, або встановити новий.

Как зайти в админку Drupal

Розширити – розділ з встановлення та налаштування модулів (розширень).

Как зайти в админку Drupal

Конфігурація – розділ глобальних налаштувань всієї платформи в цілому.

Как зайти в админку Drupal

Користувачі – розділ по створенню і редагуванню користувачів сайту.

Как зайти в админку Drupal

І останній розділ – Звіти – в якому представлені різні журнали, які дуже корисні в тих випадках, коли сайт працює не коректно, тобто в процесі налагодження.

Как зайти в админку Drupal

Таким чином, тепер Ви знаєте, як увійти в адмінку drupal. Але що стосується такого поняття як адреса адмінки в друпал, то за великим рахунком вивчивши вищезазначені розділи та звернувши увагу на рядок запиту браузера, тобто URL кожної сторінки — Ви, мабуть, помітили одну загальну і досить знайому рядок – admin, яка як раз і показує належність тієї чи іншої веб-сторінки до панелі адміністратора. Відповідно, якщо пройти авторизуватися і адресою сайту додати вищевказану рядок (admin) – Ви потрапите на головну сторінку панелі адміністратора Drupal.

Как зайти в админку Drupal

Таким чином, якщо питання, як зайти в адмінку друпал – для Вас вичерпано, дану статтю можна закінчувати. При цьому більш детально все, що стосується адміністрування движка, розглянуто в преміум курсі Курс по Drupal. Основи. Всього доброго і вдалого кодування!!!