Як захистити сайт від копіювання

465

Від автора: вітаю вас, дорогий читачу. Я думаю, вам, як і мені, не чужа проблема тексту захисту від злодіїв. Сьогодні давайте разом розглянемо, як захистити сайт від копіювання та які корисні дії потрібно робити.

Проблема крадіжки контенту

Це одна з найактуальніших проблем, нарівні з безпекою. І актуальна вона найбільше для молодих блогів. От уявіть собі, ви створили сьогодні собі проект на яку-небудь тему, почали в нього потихеньку писати корисні статті по своїй тематиці. Здавалося б, хто і що вам загрожує?

А проблема полягає в тому, що ваш сайт є дуже молодим і пошуковикам про нього поки нічого не відомо. Якщо ви написали статтю і більше нічого не зробили, вона може потрапити в індекс через кілька місяців, я спеціально перевіряв, так і є. Причому Яндекс індексує довше, ніж Google. Індекс – це своєрідний величезний архів, у якому містяться усі адреси сторінок, які знаходяться в пошуковій видачі.

Добре, сторінки на молодому блозі входять в індекс дуже повільно, а проблема полягає в тому, що пошукові системи просто не знають про вашому веб-ресурсі. Але насправді з проблемою повільної індексації можуть стикатися навіть ті, хто веде свій сайт вже 3-6 місяців або навіть рік. Зараз ми розберемо, що можна зробити.

Швидке індексування як запорука захисту

Справа в тому, що якщо ваша сторінка вже проиндексировалась, контент на ній захищений. Тепер якщо хтось посміє скопіювати його і вставити до себе, пошуковик просто побачить, що текст неуникален, що він є вже у вас і вважатиме його скопійованим. Таким чином, ви збережете авторство і ваша стаття буде вище в пошуковій видачі.

Інший же результат полягає в тому, що статтю з вашого блогу можуть вкрасти, і якщо на іншому сайті вона проиндексируется швидше, то злодієм вважатимуть вас! Яка вражаюча нахабство і несправедливість, але це так. Давайте це припиняти!

Як захистити текст від копіювання на сайті

Сьогодні я вам запропоную кілька способів захисту, можна використовувати все. Один з них, правда, досить радикальний, ну да ладно, переходимо до справи.

Додайте сайт в інструменти веб-майстрів Яндексу й Гугла. Це перше, що я вам рекомендую зробити, якщо ваш сайт молодий. Таким чином, ви хоча б дасте знати пошуковцям про своє існування.

Додавайте url-адреси нових сторінок в addurl. Це спеціальні сторінки в Яндекс і Гугл.Вебмастере, їх ще називають аддуриловками. Вставити в них адресу нової сторінки і відправте його, нехай пошуковики їдять.

Додавання в оригінальні тексти. Це сервіс від Яндекса, який допомагає веб-майстрам боротися зі злодіями. З панель керування у Вебмастере він знаходитися: Зміст сайту – Оригінальні тексти. Перед вами з’явиться велике поле, вставте в нього вашу статтю відразу після її публікації. Робіть так з усіма статтями, навіть якщо вашому сайту більше року.

Додавайте в тексті назву свого бренду, посилання. Це дуже хороший спосіб ускладнити життя злодіям. Ось приклад:

Привіт, друзі. Мене звати Василь Пупкін, а це мій блог “Назва блогу”, тут ви можете ознайомитися з моїми послугами, а тут почитати про мене, ну а тепер перейшовши до теми сьогоднішньої статті.

Таким ось вступом ви вже ускладните життя злодіям. Якщо хтось скопіює собі такий уривок, то так він, по суті, буде просувати вас, ваш блог і ваші послуги! Звичайно, вручну можна переробити текст, але якщо ви згадайте про себе ще де-небудь у середині тексту, а потім ще в кінці, то злодію просто лінь буде це все переробляти, він плюне і піде красти в інше місце.

Радикальний метод боротьби

Якщо у вас сайт на WordPress, то вам можуть допомогти різні плагіни. Наприклад, Blog Content Protector. Він забороняє виділяти текст і копіювати його. Однак такий спосіб має ряд недоліків. Дуже часто користувачі хочуть скопіювати якусь невелику частину вашого тексту собі в блокнот чи блозі. Можливо, їм сподобалася думка і вони хочуть зберегти її.

У випадку з сайтом, подібним до нашої тематики (сайтостроение), це ще сумніше, бо тут у багатьох статтях наводяться приклади коду, і якщо людина не може їх копіювати до себе, то це сильно погіршує його ставлення до вашого проекту. Він може піти з сайту і більше на нього не повернутися.

Є також способи заборонити копіювання без плагінів, за допомогою стилів або через скрипт, але і ці способи не дають 100% захисту, а також накладають ряд незручностей на звичайних користувачів.

Досвідчений злодій все одно зможе вкрасти. Наприклад, відключить javascript, откроект вихідний код. Тобто від найбільш злісних крадіїв таким чином не врятуєшся. Тоді вам потрібно всіляко прискорювати індексацію своїх статей. До речі, раз вже мова зайшла про плагіни, то найбільш корисні і потрібні ви можете подивитися тут.

Що ще вам допоможе

Використовуйте внутрішню перелінковку. Посилайтесь зі своїх старих статей на нові, це прискорить їх потрапляння в індекс.

Ідеальний варіант – наростити посилальну масу у кожній новій статті. Сьогодні в мережі багато ресурсів, де можна залишити відкриту або закриту посилання. Використовуйте їх, причому бажано тематичні вашого проекту. Найкращий варіант – це купівля якісних посилань на трастових сайтах, але цей варіант підходить для тих, хто готовий вкласти гроші.

Використовуйте спец. Сервіси для прискорення індексації. Такі є в мережі, повірте. Наприклад, нещодавно я знайшов getbot.guru. Этиот сервіс посилає на ваші сторінки быстробота, що збільшує шанс індексування. Це платно, але коштує сущі копійки.

Пишіть багато. Самий банальний рада – пишіть часто. Пошукові роботи люблять сайти, де контент оновлюється щодня або кожні 2-3 дні. Це факт. Попрацюйте в такому режимі хоча б декілька місяців, і пошуковий робот почне відвідувати ваш веб-ресурс набагато частіше.

Як захистити фотографії

Хотів я вже закінчувати, але згадав, що крім тексту статті можуть бути і унікальні фото. Як захистити картинку на сайті від копіювання? Якщо вам це потрібно, ви можете використовувати так называмый водяний знак, спеціальний текст або іконку, яка буде накладатися на всі зображення.

Процес можна автоматизувати за допомогою плагіна. Наприклад, для WordPress є такий – Easy Watermark. При бажанні ви можете наносити такий знак вручну в графічному редакторі. Цей спосіб краще тим, що ви самі вибираєте, на які картинки потрібно додати.

Ось така сьогодні вийшла стаття. Я сподіваюся, поради з неї допоможуть вам захистити свій контент і фото в цей неспокійний час, коли нечесних людей і злодіїв дуже багато. Чим більше порад ви застосуєте, тим краще захист, пам’ятайте про це, а я з вами прощаюся.