Як встановити Друпал

385

Від автора: вітаю Вас друзі. Цією статтею ми відкриваємо невеликий цикл уроків за системою управління контентом Drupal, яка вже давно дуже популярна серед розробників у всьому світі. І почнемо як завжди з самого основного, а саме поговоримо про те, як встановити друпал на локальний домашній комп’ютер і тим самим підготуємо платформу до подальшої роботи.

Отже, Drupal — це модульна система управління контентом з відкритим вихідним кодом, в якій закладено просто колосальний і в теж час дуже гнучкий функціонал. Особливість її полягає в тому , що з коробки Ви отримуєте базовий набір функцій, яких достатньо для вирішення стандартних і базових завдань, тобто по суті це логічне ядро системи. Якщо ж необхідно реалізувати, щось нестандартне і стандартного функціоналу не достатньо, Ви завжди зможете розширити його установкою додаткових модулів, який в даний час створено величезну кількість і цей список постійно поповнюється. Тобто крім функціоналу в Drupal закладена дуже широка розширюваність, що і робить її такою популярною.

Але хотів би зазначити, що популярність ця, в основному припадає на західну частину інтернету. Що ж стосується рунета перші місця в рейтингах CMS ділять між собою такі всім відомі платформи як Joomla та WordPress, що, на мій погляд, не зовсім справедливо по відношенню до розглянутій нами. І причина цього проста і банальна – Drupal не зовсім зручна і звична в плані роботи і використання звичайними користувачами. Тобто, коли сайт розробляється – він використовується безпосередньо розробником, та по завершенні роботи, подальше використання переходить безпосередньо замовнику і тут можуть бути складності. Так як юзабіліті CMS, трохи не звично, але хотів би Вас запевнити, що це тільки на перший погляд. Ви незабаром самі переконаєтеся ,то користувальницький інтерфейс цілком прийнятний і навіть і вкрай вдало реалізований.

Що ж стосується функціоналу, то в цьому плані все на дуже високому рівні. По суті, використовуючи Drupal, Ви можете створити практично все, що завгодно, починаючи від найпростішого блогу і закінчуючи соціальною мережею або порталом. Звичайно, тут уже все залежить від Ваших знань і часу, який буде потрібно для розробки.

Тепер, власне, давайте поговоримо про те як встановити drupal 8. Для початку, переходимо на офіційний сайт розробника по посиланню.

Как установить Друпал

Далі для скачування вихідного коду системи, використовуємо посилання головного меню “Download & Extend”.

Как установить Друпал

Тим самим ми переходимо в розділ завантажень. Нам необхідно, для початку, завантажити тільки ядро, а значить, використовуємо відповідну кнопку “Download Drupal 8.2.6” (на момент написання поточної статті остання актуальна версія 8.2.6).

Как установить Друпал

Після цього ми потрапляємо на сторінку повного опису певної версії платформи, де і бачимо заповітну кнопку скачування исходников CMS. Таким чином, викачуємо архів і розпаковуємо його в довільний каталог локального комп’ютера.

На даному етапі хотів би зауважити, що для роботи CMS Drupal необхідний веб-сервер, інтерпретатор мови PHP, а так само сервер системи управління базами даних Mysql. Дані компоненти Ви, звичайно ж, можете встановити окремо і виконати їх конфігурацію, але для цього потрібно володіти відповідним набором знань. Або ж Ви можете використовувати готові збірки, тобто програмні продукти, які всі вище перераховані компоненти встановлені і налаштовані для роботи. Це можуть бути такі програми як OpenServer, Denver, Xampp тощо, тобто все залежить від Ваших уподобань. Я звик працювати з OpenServer, а значить в каталозі domains, я створив папку dru.loc, в яку і скопіював исходники CMS (в розпакованому вигляді).

Далі, необхідно створити базу даних, яка буде використовуватися для зберігання контенту і різних даних движка. Для цього використовуючи інструмент PHPMYADMIN, який входить у стандартну комплектацію OpenServer, створюємо базу даних під назвою dru.

Как установить Друпал

Тепер всі підготовчі роботи завершені, і ми можемо встановити drupal. Для цього звертаємося в браузері до каталогу, в які попередньо були скопійовані исходники движка і виконуємо запит.

Как установить Друпал

При цьому перший етап – вибір мови майбутнього сайту, відповідно цікавить локалізація буде завантажена під час установки. Вибравши необхідний – натискаємо “Save and continue”.

Как установить Друпал

Другий етап – це вибір режиму установки – стандарт або ж мінімальний. Тут варто обрати стандарт, так як він передбачає початкове налаштування після установки системи, що дуже корисно.

Наступний етап перевірка сумісності Вашої системи на відповідність мінімальним вимогою CMS, повний перелік яких наведено на сторінці документації.

Черговий етап – налаштування з’єднання з базою даних. У відповідні поля форми необхідно вказати ім’я створеної бази даних, ім’я та пароль користувача у якого є права на роботу з нею, а так само у групі додаткові параметри, можна додати префікс для створюваних таблиць. Префікс використовується для формування унікальних імен таблиць бази даних.

Как установить Друпал

Наступний етап попередня установка і імпорт перекладів.

Как установить Друпал

Після завершення необхідних операцій, Ви побачите наступний етап – початкова параметри майбутнього сайту.

Как установить Друпал

Тут необхідно додати назву майбутнього сайту, електронну пошту адміністратора, його ім’я і пароль для входу в панель управління (адмінку). Так само в самому низу можна визначити деякі регіональні настройки, такі як часовий пояс і країна.

Після налаштування, клікаємо по кнопці “Зберегти та продовжити”.

Как установить Друпал

Це завершальний етап який передбачає остаточний імпорт переказів ,тобто застосування обраної ще в початку локалізації. Власне, тільки процес імпорту будуть завершено, Вас перенаправляють на головну сторінку CMS, при цьому Ви відразу ж будете авторизовані в системі під тими даними, які були вказані на етапі початкового налаштування.

Как установить Друпал

Отже, Друпал 8 встановлений що далі, можете запитати Ви. Далі необхідно приступати до вивчення самої CMS, тобто Ви зараз, на порозі величезного хмарочоса, який ще належить дослідити. Але так як Ви вже знаєте як встановити друпал 8 – значить, Ви зробили хоч і невеликий, але впевнений крок і увійшли в першу двері,а значить не зупиняйтеся і сміливо йдіть вперед.

Якщо Ви бажаєте вивчити вищевказаний движок на більш високому рівні, Вам буде корисний наш преміум курс Курс по Drupal. Основи.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!