Як включити перевірку орфографії в ворді

11

У microsoft word існує інструмент “перевірка орфографії”. Якщо набираючий текст допускає базові граматичні та пунктуаційні помилки, то інструмент підкреслить і запропонує виправлений варіант. Часто функція буває відключений з різних причин, саме тому ми розповімо вам, як включити перевірку орфографії в ворді, щоб не допускати простих помилок.

Активація автопровірки орфографії і граматики в word

Після установки ворда софіціального джерела ця функція включена за замовчуванням. Якщо ви вводите свідомо неправильне слово, а воно не підкреслюється червоним, значить, ви випадково відключили цю можливість програми.

Щоб повернути її в робочий стан, відкрийте вкладку « файл » – вона знаходиться в лівому верхньому кутку програми.

Залежно від версії, вона може виглядати по-різному, але необхідні нам « параметри » завжди знаходяться в самому низу.

Відкриється нове вікно. Потрібна вкладка ” правопис ” » у розділі ” при виправленні правопису в word » потрібно поставити галочки біля всіх пунктів, в яких є слова « граматика » і « орфографія ».

Щоб зміни вступили в силу, натисніть на кнопку ок .

Що робити, якщо потрібна ручна перевірка

Щоб увімкнути перевірку орфографії вручну, перейдіть у вкладку « рецензування ». Там ви знайдете кнопку ” “.

У вас є два варіанти дій:

  1. перевірити конкретні пропозиції. Виділіть текст і натисніть кнопку.
  2. перевірити весь документ. Натисніть кнопку, але нічого не виділяйте.

У будь-якому випадку відкриється вікно «правопис». У ньому будуть по черзі з’являтися всі неправильні слова, а також варіанти їх заміни. Ви можете вибрати один із запропонованих варіантів або пропустити слово, перейшовши до наступного.

У словнику програми є не всі слова, якими зараз користуються люди. Щоб воно більше не підсвічувалося, натисніть правою кнопкою миші по слову, яке підкреслюється червоним, і виберіть пункт «додати в словник».

Перевірка іноземних мов

Якщо у вашому документі є слова або пропозиції іншою мовою, то можна перевірити і їх. За замовчуванням ворд сам визначає мову тексту, але іноді він може почати видавати російську, наприклад, за англійську (автовиправлення).

Тому виділіть текст на потрібній мові, і натисніть на назву мови в лівому нижньому кутку програми. З’явиться вікно “мова”, де ви зможете вибрати той, що відповідає вашому тексту. У вікні також можна включити автоматичне визначення мови, якщо воно з якихось причин вимкнено у вас.

Якщо потрібно виключити перевірку граматики і орфографії тільки в окремій частині документа, то поставте галочку навпроти «не перевіряти правопис».

Скріншоти для інструкції зроблені в microsoft word 2019, але вона актуальна і для більш ранніх версій програми. Якісь кнопки або вкладки у вашій версії можуть називатися інакше, тому шукайте не точний збіг, а те, що підходить за змістом.