Як вивантажити каталог товарів з інтернет-магазину за 1 хвилину

228

Від автора: вирішили відкрити онлайн-бізнес і вже навіть знайшли постачальника, але зіткнулися з труднощами заповнення сайту товарами? Дійсно, грошей на оренду співробітника для цієї справи витрачати не хочеться, а самостійно займатися монотонною багатогодинний роботою бажання немає і поготів. Так що ж робити? Читайте цю статтю. У ній ми сьогодні розповімо, як вивантажити каталог товарів з інтернет-магазину.

Как выгрузить каталог товаров с интернет-магазина за 1 минуту

Як правило, імпорт даних з іншого комерційного сайту на свій пов’язаний з бажанням займатися ідентичною діяльністю і відсутністю часу на ручне завантаження продукції. Також ця необхідність може бути обґрунтована потребою швидкого оновлення асортименту. Якщо ви працюєте з постачальником, який має власну онлайн-вітрину, то імпорт даних дозволить заощадити значну кількість часу.

Вже створили свій онлайн-проект і хочете дізнатися, як скопіювати інтернет-магазин за 1 хвилину? Тоді переходьте до читання наступного абзацу — там вся сіль. Ну, а якщо ви знаходитеся на самому старті, то перед тим як перейти до вивчення теми по скачуванню каталогу з інтернет-магазину, краще для початку пройдіть навчальний курс по створенню онлайн-проекту під ключ.

Отримавши базові знання, ви зумієте уникнути підводних каменів, з якими стикаються початківці стартапери.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Варіанти вирішення завдання

Як завантажити каталог товарів з інтернет-магазину? Існує 3 можливих вирішення цієї проблеми:

стандартний імпорт, передбачений більшістю CMS-систем. Це можливо за допомогою створення форматів файлів csv, xls, yml і т. д.;

імпорт завдяки механізму обміну даними 1С (присутній на системах 1С-Бітрікс, UMI тощо);

програмування власного механізму імпорту даних.

Давайте тепер детально зупинимося на кожному зі способів окремо.

Как выгрузить каталог товаров с интернет-магазина за 1 минуту

Стандартний імпорт даних

Якщо ви пройшли який-небудь курс по створенню інтернет-магазину зразок цього і тільки починаєте розбиратися в принади електронної комерції, то краще імпортувати дані саме стандартним способом — через csv, xls та інші подібні бази. З їх допомогою можна скопіювати основні дані, такі як найменування товару, короткий та повний опис, зображення і т. п., і завантажити їх на свій сайт.

Тим не менш, з імпортом більш складних пунктів, на зразок детальних характеристик і окремих опцій, часто виникають проблеми. Вони не піддаються копіюванню за рахунок специфічної особливості внутрішньої системи, тому деякий час все одно доведеться витратити на ручну доробку.

Плюс до всього ще один мінус цього способу полягає в несумісності файлів. Тобто, якщо одна CMS передбачає імпорт даних через csv, це зовсім не означає, що інша система буде підтримувати той же формат.

Сам процес обміну виглядає досить просто:

Заходьте в адмінку інтернет-магазину.

Далі в основний розділ каталогу.

Знаходьте іконку (або окремий розділ), відповідальний за імпорт даних.

Завантажуєте готовий файл.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Завантажуєте його на свій сайт.

Якщо доступу до адмінки першоджерела немає, то просіть надати цей файл власника сайту.

Імпорт за допомогою механізму обміну даними 1С

Досить зручна фіча — обмін даними через 1С. Для цього, щоправда, необхідно, щоб обидва сайту були створені саме на цій платформі. Тим не менш, сучасні розробники вже додумалися, як емулювати протокол 1С.

Тому, навіть якщо ви створили інтернет-магазин на іншій базі, то, покопавшись в інтернеті, зможете вирішити і цю проблему. В цілому процес схожий на попередній, за винятком того, що він проходить більш структуровано і простіше за рахунок єдиного шаблону файлів.

Как выгрузить каталог товаров с интернет-магазина за 1 минуту

Однак є і 2 істотних мінуса в механізмі обміну даними від 1С — швидкість і періодичні збої. Якщо говорити про першому пункті, то це пов’язано зі специфічними особливостями роботи системи. Збої ви почнете помічати при роботі з великою кількістю товарів (від 10 тисяч одиниць). Як правило, це виражається у відсутності підтримки ZIP, проблемами з доступною пам’яттю для php-процесів і т. д.

Програмування індивідуального механізму імпорту

Варіант можна вважати найбільш складним і дорогим, проте він найбільш точно підходить для рішення проблеми виходячи з ваших потреб. Персональна розробка допоможе вам розширити можливості каталогу продукції і більш ефективно його використовувати.

Створити власний механізм імпорту даних можна самостійно, пройшовши кілька навчальних курсів. Інший шлях — звернення до досвідченим розробникам, які зроблять все за вас і нададуть готовий інструмент для парсингу контенту. Непоганим рішенням також стане сервіс CatalogLoader, що надає рішення для інтернет-бізнесу. Можете спробувати співпрацювати з цією компанією і замовити програму для обробки прайсів.

Варто відзначити, що якщо ви тільки збираєтеся створити свій перший комерційний сайт, то краще інвестувати гроші в знання і пошук більш доступних способів вивантаження каталогу. Це дозволить вам заощадити кошти за рахунок підбору найбільш ефективних та вигідних рішень.

Как выгрузить каталог товаров с интернет-магазина за 1 минуту

Переваги індивідуальних розробок для парсингу

Так, створення окремих механізмів імпорту даних або ж купівля спеціального ПЗ для парсингу вийде вам досить дорого. Тим не менш потрібно зазначити, що цей варіант має масу переваг в порівнянні з безкоштовним варіантом перекидання потрібної інформації про товари через xls та інші подібні файли. Серед них варто виділити наступні пункти:

повне збереження первинних даних;

спрощена система коригування інформації (націнка, зміна найменувань);

повне збереження текстового формату подачі інформації;

зручні звіти про вносяться зміни;

автооновлення;

максимально простий процес завантаження даних (в ідеалі в 1 клік).

Ну от, в принципі, і все. Сьогодні ми з вами розібралися, як скопіювати товари з чужого інтернет-магазину і підібрали кілька можливих способів вирішення цієї задачі. При бажанні глибше поринути у тонкощі електронної комерції, можемо порекомендувати ось цей курс по створенню сайтів на ВордПресс. Там ви дізнаєтеся величезна кількість корисних фішок, які вже сьогодні можна впровадити на практиці.

Якщо інформація була корисна, поділіться посиланням на цю статтю з колегами по роботі і друзями в VK, Facebook та інших соціальних мережах. Напевно вони будуть вам вдячні, адже може бути, саме зараз проблема імпорту даних не дає їм спокою. Успішних продажів вашого інтернет-магазину. Поки-поки!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення