Як вичавити максимум з філософії сприйняття швидкості завантаження сторінки

208

Від автора: якщо під голову веб-дизайну ставиться користувальницький досвід, можна стверджувати, що швидкість його головне правило? Користувачі дуже швидко переміщуються по сайту, очікуючи того ж від сайту. Ми живемо в світі, де важлива кожна мілісекунда! Однак є один цікавий момент: утримує відвідувачів не стільки час завантаження сторінки, скільки сприйняття швидкості завантаження.

Користувачі не сидять з секундоміром і не вимірюють швидкість завантаження, вони оцінюють швидкість на основі особистого сприйняття і терпіння. Існує пара способів обдурити користувача, щоб йому здавалося, що сайт вантажиться швидше. Буває і навпаки, деякі рішення у веб-дизайні уповільнюють завантаження сайту. Таких методів потрібно уникати.

І пам’ятайте, нам важлива конверсія! Дослідження показало, що мобільні сайти, що завантажуються швидше інших сторінок на одну секунду, підвищують конверсію на 27%, що може кардинально все змінити.

Ще раз, сприйняття – це і є реальність. Що можна зробити, щоб наші сайти здавалися ще швидше?

Розмалюй мене в синій колір

Колір впливає на людину. Впевнений, ви знаєте, що колір – один з факторів, що впливають на сприйняття швидкості сайту.

У науково-технологічному університеті та школі бізнесу та управління у Гонконзі було проведено дослідження, результати якого були підтверджені і опубліковані в журналі за дослідженнями в області маркетингу.

Маніпуляції з відтінками, чистотою і насиченістю кольору показали, що кольори, розслаблюючі людей, також впливають на сприйняття швидкості. Більш того, дослідження показало, що це сприйняття вплинуло на оцінку сайту і ймовірність його рекомендації.

Психологи називають цей ефект «тимчасово-чуттєвий парадокс». Десятиліття досліджень показали, що людина може обчислювати час з неймовірною точністю. Парадокс? Під впливом емоцій наша точність кардинально знижується. У всіх було таке. Коли ми веселимося, час летить швидко, так адже?

І навпаки, стежити за стрілкою годинника, сидячи в аеропорту після скасованого рейсу, дуже нудне заняття. Повернемося до веб-дизайну. Давайте поговоримо про те, як змусити цей парадокс працювати на вас.

Якщо хочете швидко зрозуміти всю силу квітів, згадайте природу. Що може бути більш расслабляющим, ніж дивитися на яскраво-блакитний океан або в синє-синє небо? Дизайнери інтер’єрів використовують відтінки синього, щоб заспокоїти людей в конференц-залах і вдома.

Блакитний – колір довіри і влади. Він допомагає підняти впевненість у людині.

Щоб заспокоїти користувачів під час завантаження, спробуйте використовувати блакитний або будь-який інший розслабляючий колір і його відтінки.

Індикатори прогресу

Ви повинні були помітити те велика кількість індикаторів прогресу, які використовуються для мінімізації напруги під час завантаження сайту.

З психології кольору такі індикатори надають розслаблюючий ефект на користувачів, поки вони чекають завантаження сайту. Частково це з-за того, що користувачі бачать, що щось відбувається, і це додає відчуття контролю над ситуацією.
Пам’ятайте, що ми говоримо про секунди і мілісекунди – світ, в якому ми живемо.

Всі індикатори різні. Принаймні, один приклад довів, що структура сторінки працює краще, ніж іконки завантаження або прогрес-бари. Структура сторінки заманює увагу людей, і вони починають вірити, що сайт вантажиться швидше, ніж є насправді.

Ви повинні були бачити структуру сторінки, просто не знали, як вона називається. Ефект, коли по мірі завантаження сайту порожня сторінка поступово заповнюється контентом.

Спінер ж уповільнюють сприйняття. Це як сидіти в залі очікування і дивитися на стрілки годинника, які буквально розмічають даремно витрачений час.

Структура сторінки інтригує відвідувача, який розслабився і чекає заповнення сторінки контентом. Це як взяти піднос в їдальні. Ви знаєте, що зараз будете їсти. Питання лише в тому, що покласти на піднос.

Структура сторінки створює підсвідоме відчуття прогресу. Користувачі відчувають, що ваш сайт вантажиться швидше.

Не соромтеся

В ідеальному інтернет-світі бізнесмен створює сайт, а користувач, який хоче купити його товар, знаходить цього бізнесмена. І вуаля, ось вона конверсія!

Не завжди все так працює. Не робіть помилок. Споживач заходить на сайт, тому що він шукає щось. Якщо на вашому сайті немає чітких і яскравих CTA елементів, ви упустили свій шанс.

Більш того, дослідження показало, що швидкість появи CTA елемента на сторінці – один з факторів, що впливають на сприйняття швидкості завантаження.

Перевірте, щоб ваші CTA елементи були немаленькими і читаються. Не ховайте» їх до нижньої частини сайту під купою контенту. Спростіть завдання для користувача, щоб він знав, що йому треба робити. Користувачі шукають щось, інакше вони б не зайшли на ваш сайт. Зробіть так, щоб CTA елементи з’являлися яким-небудь чином під час завантаження сторінки. Це прискорить сприйняття завантаження вашого сайту.

Сприйняття і є реальність

Кращі веб-дизайнери розбираються в людській психології. Коли люди відчувають себе комфортно, у них більш позитивний погляд на речі. Дослідження показало, що розслаблених користувачів легше перевести в ранг покупців, вони залишають більше лайків і репостов сайту і контенту.

Все досить просто: користувачам весело, і вони хочуть поділитися сайтом з іншими. Те ж саме діє і у зворотний бік. Якщо користувач занудьгував або заплутався, я впевнений, ви можете уявити його реакцію. Швидше за все, ви самі потрапляли в такі ситуації.

Висновок

Дизайнер може вкласти багато сил у прискорення завантаження сайту, і все це сильно впливає на користувальницький досвід. Також важливо розуміти, що ваш сайт буде менш успішним, якщо ви будете слідувати всім найкращим технічним рішенням, але не будете розуміти психологію «тимчасово-чуттєвого парадоксу».

Поєднуйте реальну швидкість завантаження з сприйманої під час розробки сайту, так ви тільки виграєте!