ЯК ВИБРАТИ ВАННУ

6-4-2018

Добрий день, у сьогоднішній статті ми розглянемо тему про те, як визначитися з вибором і покупкою тієї чи іншої ванни. Також детально розкриємо тему правил і критеріїв вибору сантехнічного пристрою, без якого не обходиться ні одна ванна кімната квартири або будинку. Крім того, у статті ми наочно покажемо і розповімо про всі можливі види матеріалів, з яких виготовляють сучасні сантехнічні ванни. У сучасному світі жодна людина не уявляє свого життя без ванни або душа, хоча цей пристрій прийшло в наш побут досить недавно, близько 80 років тому. До цього періоду ванни були тільки у дуже багатих людей або в дорогих готелях. Хоча перші згадки про ваннах були ще з перших століть нашої ери, однак знову ж масового поширення вони тоді не мали. Рекомендую почитати статья

Сьогодні багато покупці нових ванн задаються, як правило, одним і тим же питанням: “Як вибрати ванну, а саме з якого матеріалу?”. Дане питання є найбільш актуальним, такі параметри, як форма і колір, які також є важливими критеріями при купівлі, відходять на другий план. Для того, щоб допомогти Вам визначитися і зробити правильний вибір з цим вкрай важливим елементом ванної кімнати, у статті ми перерахуємо правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не помилитися у виборі і потім не шкодувати про покупку.

Отже, приступимо до розгляду критеріїв та правил вибору сантехнічної ванни, які допоможуть знайти оптимальний варіант даного сантехнічного пристрою у ванну кімнату. 1. Правила і рекомендації при виборі сантехнічної ванни Правила, рекомендації та критерії, які ми опишемо нижче є настільними, так як вони були складені досвідченими експертами, а також власниками тих чи інших сантехнічних ванн. Для складання даних рекомендацій, також були застосовані відгуки і думки володарів ванн різних видів матеріалів, призначень, а також форм, кольору та інших параметрів, з найпопулярніших Інтернет ресурсів.

Критерії і правила при виборі сантехнічних ванн:
– Параметр товщини ванни. Якщо товщина стінок і дна ванни досить щільне і товсте, як правило, 6-8 міліметрів і більше, то вона стає дуже щільною та стійкою до механічних навантажень і зусиль. Оптимальна товщина ванни повинна становити щонайменше 6 міліметрів, все що тонші краще не купувати, можна потім пожалкувати.
– Критерій вартості. Якщо ціна ванни занадто низька, а саме як мінімум на 20 відсотків нижче за середньоринкову, то як правило, виріб виготовлено з неякісного матеріалу, так як хороша ванна, просто апріорі не може коштувати дешево. – Наявність глянцю на внутрішній частині ванни. Наявність глянцю на внутрішній поверхні ванни забезпечує довговічність покриття від подряпин і відколів. Якщо купується ванні є цей параметр, то отже ми купуємо надійну ванну із сталі або акрилу.
– Параметр еластичності ванни. Забезпечує стійкість дна і бічних стінок при натисканні на зовнішню поверхню ванни. Якщо відбувається деформація дна і стінок, то отже ванна виготовлена з дешевих матеріалів, що не відповідає стандарту якості. – Параметр гладкості поверхні. Якщо ванна на дотик має шорсткості зовнішньої поверхні, то це значить, що є тактильні ушкодження, тобто вони не видно на око, але відчуваються на дотик. Це означає, що ванна виготовлялася з якісної технології чи методиці, а отже якість такого сантехнічного елемента вкрай низьке.

– Параметр кольору ванни. Колір такого елемента сантехніки, як ванна, повинен бути однорідним, без наскрізного просвіту матеріалу. Якщо ми бачимо, що колір ванни має неоднорідний відтінок, то це говорить про те, що сантехнічний елемент ванни зроблений з дуже тонкого акрилового листа, що свідчить, у свою чергу, про те, що на ванні сильно економили. Такий варіант ванни краще обійти стороною.

– Параметр форми ванни. Багато експертів в області сантехнічний ванн рекомендують купувати стандартні (прямокутні форми) ванн. Така форма дає конструкції більше гарантій, що вона виготовлена з високоякісного і міцного матеріалу, а не з усякого роду замінників. Нижче на фото, можемо бачити стандартну форму ванни і як правильно повинні бути виготовлені її основні елементи: Вище описані критерії носять суто рекомендаційний характер, при виборі сантехнічної ванни для будинку або квартири. Кожен сам для себе вирішує, виходячи з фінансових і суб’єктивних моментів.

Ми в свою чергу, намагаємося захистити Вас від покупки виробу сантехнічного характеру неналежної якості.

2. Види ванн виходячи з матеріалів виготовлення На сьогоднішній день на планеті є близько десятка видів матеріалів, з яких виготовляються сучасні сантехнічні ванни. У нашому матеріалі ми поговоримо про найбільш поширених, так сказати масових виробах сантехнічного призначення, які широко використовуються по всьому світу. Це такі види матеріалів, як: акрил, сталь і чавун. Справа в тому, що є ще такі матеріали для виготовлення ванн, як граніт, камінь, срібло і навіть золото. З таких матеріалів виготовляють ванни тільки під замовлення і випускаються суто ручної роботи, тому ми не бачимо особливого сенсу розповідати про такі ванни у нашій статті. Види сантехнічних ванн виходячи з матеріалу виготовлення: – Чавунні ванни: дані вироби є найбільш надійними і довговічними. Господарям таких ванн не треба переживати про обслуговування та про монтажі елемента ванної кімнати. Найголовнішим недоліком є дуже велику вагу, обмеженість форм і квітів виробу. – Сталеві ванни: дані вироби, за статистикою найбільш масові і зустрічаються практично в кожному будинку або квартирі. Мають практично тими ж перевагами, що і чавунні, однак відрізняються більш розширеним вибором форм, дизайну і кольору.

З недоліків можна віднести той факт, що тепла вода, яка набрана в ванну охолоджується досить швидко із-за складу матеріалу, який погано утримує високу температуру. – Акрилові ванни: випускаються відносно недавно, але за цей тривалий період часу дуже стрімко набрали і продовжують набирати свою частку ринку. Основною перевагою таких ванн є оптимальне співвідношення ціни та якості. З недоліків можна виділити висока крихкість конструкції і необхідна підготовка визначеного місця для монтажу. Більш детальніше про кожен вид матеріалу з яких виготовляють сучасні сантехнічні ванни, які ми описали вище, Ви можете прочитати в наступних статтях чи клікнувши по посиланнях виділеним кольором з найменуванням виду ванни (чавунні, сталеві, акрилові). 3. Поширені форми сучасних ванн Сьогодні на ринку існує величезна кількість різних форм сучасних сантехнічних ванн. Найбільш поширеною за статистикою є стандартні форми у вигляді витягнутого прямокутника правильної конструкції.

Нижче на фото можемо наочно бачити приклад такої ванни:

Далі за статистикою йдуть прямокутні форми ванн із закругленою конструкцією. Нижче на фото можемо наочно бачити приклад такої ванни: Також дуже стали останнім часом популярні ванни кутового типу з різними масажними та ортопедичними ефектами. Нижче на фото наочно можемо бачити приклад ванни такого типу: І остання форма, а точніше тип ванни, яка нам здалася досить цікавою та не звичайної – це вбудовані сантехнічні вироби в підлогу або в спеціальний короб. Однак дозволити в квартирі собі дозволити таку ванну зможе не кожен, так як необхідна особлива підготовка місця під неї і відповідний дозвіл органів місцевої влади.

Критерії і правила вибору” Сподіваємося, що наша стаття допомогла Вам визначитися і зробити правильний вибір на користь тієї або іншої сантехнічної ванни, використовуючи наші критерії та рекомендації підходу. Зазначимо, що перед покупкою ванни не зайвим буде ще самим вивчити відгуки і поради про вибір тієї чи іншої моделі на перевірених Інтернет сайтах відповідного профілю. Найголовніше, що при виборі сантехнічної ванни ми повинні чітко вирішити для себе, що нам важливіше – це якість або ціна. На наш погляд, звичайно краще і те, і інше, проте не завжди так виходить. Придбання якісної ванни дуже щільно пов’язане з її якістю. Як ми писали вище в статті, чим вище вартість виробу, тим більше гарантій ми отримуємо в її надійності і відповідно якості.