Як вибрати хостинг для сайту: повне керівництво

312

Від автора: Ви створили новий сайт і тепер думаєте «Як вибрати хостинг?». Правильний підбір хостингу — це відповідальне заняття, так як від вашого вибору залежить все: швидкість і стабільність роботи, безпеку і час роботи без збоїв. І якщо ви вже вибрали хостинг, але зрозуміли, що інший буде набагато краще, міграція викличе тільки один головний біль.

Багато років пропрацювавши в веб індустрії, обслуговуючи свої сайти і сайти моїх клієнтів, я працював з безліччю хостинг компаній. Я багато чому навчився і знаю на що дивитися при виборі хостингу. Поганий хостинг — це вічний головний біль і, можливо, втрата грошей. З іншого боку, хороший хостинг сильно полегшить вам життя.

У цьому керівництві я поділюся найважливішими моментами, які я дізнався за ці роки, допоможу зрозуміти основний принцип роботи хостингу, покажу на що варто дивитися в першу чергу при виборі якісного провайдера, а також які типи хостингів підходять під різні проекти. Також я дам вам кілька порад про те, як не попастися на найпоширеніші помилки при виборі хостингу.

Замітка: основна мета даної статті охопити всі теми і допомогти людям вибрати хостинг без оглядки на їх цілі та обмеження. По суті, тут дуже багато інформації, частина якої буде вам корисна, інша частина буде вже відома. Якщо деякі розділи не відносяться до вашого проекту, можете сміливо пропускати їх. До кінця даній статті ви будете більш впевнені у виборі хостингу, який буде основою вашого сайту.

Вступ: що таке хостинг?

При розгортанні першого сайту може легко заплутатися у великій кількості нової термінології і концепціях. Почнемо з початку: точне визначення хостингу.

Примітка: Якщо ви вже розумієте принцип роботи хостингу і домену, можете перейти до розділу «список питань».
У двох словах веб-хостинг обслуговує безліч налаштованих певним чином комп’ютерів (серверів). Сервери виглядають приблизно так:

У багатьох відносинах ці комп’ютери не відрізняються від вашого домашнього; вони працюють на операційній системі Linux або Windows, зберігають файли і підключаються до інтернету. Основна відмінність в тому, що сервери публічно доступні, люди можуть переглядати свій контент в інтернеті. Кожен раз, коли ви переглядаєте сайт, насправді ви підключаєтеся до сервера десь на іншому кінці світу і завантажуєте файли сайту через свій браузер.

Хостинги компанії відносяться до компаній, які надають в оренду місце на серверах, щоб ви могли зберігати свій сайт там. Ви завантажуєте файли свого сайту на сервер, а хостинг піклується про те, щоб люди могли підключатися до вашого місця на сервері і переглядати ваш сайт.

Хостинг, домен і як вони взаємодіють

Тепер, коли ви знаєте основи щодо хостингу, вкрай важливо зрозуміти відмінності між доменом і хостингом і те, як вони взаємодіють один з одним. Це допоможе вам краще зрозуміти зміст основних відмінностей. Перейдемо до основ.

Коли ви купуєте хостинг вам видають аккаунт і певний простір на сервері компанії, а також вам надається виділений IP-адресу, щоб люди могли отримати доступ до вашого сайту. Наприклад, IP адреса хостингу головного сайту Google 173.194.68.102. Якщо в браузері перейти за цим посиланням, ви потрапите на сайт Google. Спробуйте: http://173.194.68.102

Основна проблема IP адрес в тому, що їх дуже складно запам’ятати. Можете уявити собі, як кожен раз, коли кажете комусь про своє сайті, ви перераховуєте йому цифри IP-адреси? Для спрощення цієї задачі придумали доменні імена.

Доменні імена – прості для запам’ятовування назви, які посилаються на IP адреса вашого хостингу. Коли хто-небудь набирає в адресному рядку доменне ім’я вашого сайту, його непомітно перенаправляють на ваш IP адреса. Так що замість запам’ятовування 173.194.68.102, потрібно просто запам’ятати «google.com». Набагато простіше.

Хостинг і домен: аналогія

Для пояснення, що таке хостинг я люблю наводити аналогію з орендним простором в торговому центрі, яке ви орендуєте під свій магазин. Ви можете змусити цей простір своїми товарами, і воно стане вашим. Те ж саме і з розміщенням файлів веб-сайту на хостингу.

Щоб люди могли знайти ваш магазин, йому потрібно назва типу «магазин №5, Мега Молл, вулиця Вишнева, місто …». Також можна порівняти адресу вашого магазину з IP адресою вашого простору на хостингу.

Щоб допомогти людям запам’ятати і знайти ваш магазин ви даєте йому назву типу «Крутий магазин». Люди легко запам’ятовують таку назву і по ньому вони знаходять адресу. Домени працюють за схожим принципом, полегшуючи запам’ятовування вашого сайту.
І якщо ви захочете переїхати в інше місце, вашу адресу зміниться, але назва магазину залишиться колишнім «Крутий магазин». Це означає, що люди все ще можуть знайти ваш магазин за назвою та дізнатися його адресу. З хостингом і доменом відбувається схожа ситуація. Під час переїзду вашого сайту, ваш IP-адреса змінюється, але ви можете прикріпити доменне ім’я до нового адресою, щоб люди могли знайти вас з назвою сайту.

Порада: Зазвичай компанії надають обидва види послуг, та хостинг і домен. Але на мою думку і спостереженнями краще працювати з різними компаніями для хостингу і домену. Компанія повинна повністю сфокусуватися на окремій темі. Так ви не будете зберігати «всі яйця в одній корзині». Тепер, коли ви зрозуміли основи веб-хостингу, давайте перейдемо до того, як вибрати провайдера.

Список питань: Що потрібно знати в першу чергу

Навіть хостинг з відмінним сервісом може не підходити вам, якщо він не відповідає вимогам вашого проекту. Тому перш ніж почати порівнювати хостинги необхідно знати всі деталі і вимоги вашого сайту.

Відповівши на 10 питань нижче, у вас складеться ціла картина того, який хостинг вам потрібен, а отже, ви краще зрозумієте, які секції даній статті підходять під ваш проект.

Питання 1: Який тип сайту я створюю?

Це питання, з якого все починається. Різні типи сайтів, такі як WordPress, Ghost або static HTML вимагають різних технічних підходів до веб-хостингу. Перш ніж почати, вкрай важливо знати, на чому буде створюватися ваш сайт. В наступному розділі ми більш детально обговоримо найпоширеніші типи сайтів.

Питання 2: Які технічні вимоги пред’являються до мого сайту?

Після того, як ви розібралися з типом сайту, необхідно скласти повний перелік технічних вимог до сайту; мова програмування або тип баз даних. Трохи нижче ми розберемо вимоги для основних типів сайтів.

Питання 3: Який рівень безпеки мені потрібен?

Більшості сайтів потрібен мінімальний рівень захисту, але є окремі типи сайтів, чиєю безпеки слід приділити особливу увагу. Якщо ви будете обробляти дані кредитних карток покупців на своєму сайті або зберігати їх особисті дані, такі як паролі, пошта, потрібно докласти певні зусилля, щоб ці користувачів були обезопасены.

Питання 4: чи Потрібна мені пошта на хостингу?

Ви хочете створити електронну пошту, прикріплену до домену вашого сайту типу [email protected]? Якщо так, чи ви хочете, щоб пошту обробляв ваш хостинг, а не сторонній провайдер? Якщо хочете, необхідно перевірити, чи підходить хостинг під ваші вимоги.

Питання 5: чи Потрібно мені буде запустити кілька сайтів?

Ви хочете розмістити на своєму хостингу тільки один сайт або кілька? Якщо сайтів буде кілька, вони будуть зберігатися на піддоменах типу myothersite.mydomain.com або кожному сайту потрібен свій власний домен верхнього рівня типу myothersite.com? І які вимоги надаються до іншого сайту, такі як додаткова база даних?

Питання 6: Якого обсягу дані я буду зберігати і обробляти?

Вимоги пропускної здатності до вашому хосту це не тільки трафік, але і розмір файлів. Чим більше розмір файлу, тим більше місця і пропускної спроможності потрібно вашому хостингу. Наприклад, сайтів з переважно текстовими даними потрібен менший обсяг місця та пропускної здатності, а сайтів з великою кількістю зображень високої якості потрібно більше місця.

Питання 7: Який трафік спочатку можна очікувати?

Практично всі хостинги багаторівневі і обробляють різні потоки трафіку. У більшості нових сайтів трафік буде низьким. Однак якщо ви знаєте, що ваш стартовий трафік буде високий, необхідно переконатися в тому, що ваш хостинг зможе впоратися.

Питання 8: Який трафік можна очікувати в майбутньому?

Навіть якщо ви очікуєте, що ваш стартовий трафік буде низьким, у вас є чіткий план для підняття цього трафіку? Якщо є, то необхідно продумати цей план, який підвищить можливості вашого сайту з часом.

Питання 9: Скільки я буду витрачати на місяць?

Не потрібно знати точну цифру, яку ви будете витрачати на хостинг, але ви повинні мати хоча б приблизне уявлення. Якщо ваш бюджет обмежений, то доведеться підготувати себе до того, що ви відмовитеся від різних наворотів. Якщо ж у вас більш гнучкий бюджет, можна отримати додаткову вигоду з різних бонусів. Нижче ми ще скажемо про цінові рівні різних типів хостингу.

Питання 10: Які технічні завдання я можу вирішувати?

Майже будь-який сайт можна створити без особливого досвіду, але окремі завдання по обслуговуванню вимагають різного рівня технічних знань. Якщо ви досить впевнені в собі, ви можете вирішувати такі завдання, як ведення свого власного сервера. Якщо ви менш впевнений користувач, вам, швидше за все, хочеться знайти сервіс з повним обслуговуванням, де всі будуть робити за вас. Про це нижче ми докладніше розповімо.

Як перевірити можливості хостингу

У більшості хостингів є графіки або таблиці, в яких наведено різноманітні можливості тарифу. Потрібно лише витратити трохи часу і походити по сайту, щоб знайти ці таблиці. Часто тарифи представлені в порівнянні з іншими.

Порада: якщо ви не можете точно зрозуміти, які технічні можливості включені в тариф, краще відмовитися від нього.

Типи веб-сайтів і вимоги до них

Якщо ви знаєте, як у вас буде сайт, WordPress або інтернет-магазин приміром, перше, що треба перевірити, чи це підтримує вибраний вами хостинг технічні вимоги до сайту. Якщо ні, то далі можна і не думати.

Типи технічних вимог. Які мови програмування і фреймворки повинен підтримувати сайт?

Для базових мов програмування HTML, CSS і JavaScript не потрібні спеціальні вимоги на хостингу. Однак є окремі мови і фреймворки, які повинні бути певним чином оброблені на сервері, а значить, їм потрібна певна підтримка.

Вам потрібно знати не тільки про потрібних мовах програмування і фреймворках, які будуть потрібні на сайті, але також і про їх версіях. Наприклад, найпоширеніша мова для CMS PHP. Якщо вашому сайту потрібен PHP 5, а хостинг підтримує тільки 4 версію, то сайт працювати не буде. Мови або фреймворки, які можуть знадобитися: PHP, Node.js, Ruby on Rails

Як тільки ви визначилися з типом сайту, дізнайтеся, які мови програмування і фреймворки вам знадобляться, складіть список і порівняйте з можливостями хостингу.

Потрібна база даних?

Якщо ви створюєте динамічний сайт (типу WordPress), а не статичний HTML шаблон), то вам, швидше за все, знадобляться способи створення бази даних. Якщо вам потрібна база даних, потрібно з’ясувати тип необхідної бази даних і підтримку вашого хостингу. Також як і з мовами програмування та фреймворками, необхідно перевірити версію бази даних системи.

Є які-небудь особливі вимоги?

Іноді сайту можуть знадобитися додаткові можливості, такі як розширення PHP або додаткові функції на хостингу. Додаткові вимоги ми розберемо нижче.

Якщо ви працюєте з WordPress

Якщо ви запускаєте WordPress сайт, потрібно врахувати два типи технічних вимог. Перший це вимоги самого WordPress, а другий – це підтримка певних тем або плагінів, які ви хочете використовувати.

Вимоги WordPress

Дві основні вимоги до WordPress це підтримка PHP і MySQL бази даних. Прямо зараз вам потрібно як мінімум: PHP 5.2.4, MySQL 5.0.15. В ідеалі у вас повинно бути: PHP 5.6, MySQL 5.5

Майже всі хостинги задовольняють даним вимогам, але все ж краще перевіряти.

Якщо ви хочете людинозрозумілі і доброзичливі до пошукачів посилання для статей типу mydomain.com/my-awesome-article, а не mydomain.com/p?=134 вам потрібна підтримка mod_rewrite на сервері Apache або Nginx. На більшості хостингів ця функція включена відразу через популярність WordPress. Повний список вимог і рекомендацій можна перевірити за посиланням: https://codex.wordpress.org/Hosting_WordPress

Вимоги до тем і плагінів

Іноді плагіни і теми вимагають додаткових вимог, крім вимог WordPress. Приміром, у вас є плагін, якому потрібні спеціальні інструменти для витягування інформації з стороннім посиланнями типу Amazon або для автоматичного запуску завдань у визначений час. Якщо ви будете використовувати спеціальні теми, плагіни, переконайтеся в їх підтримки: cURL, Cron задачі, ImageMagick, Ioncube Loader

Перегляньте ваші теми і плагіни і порівняйте їх вимоги з можливостями тарифів.

Якщо ви працюєте зі статичним HTML

Якщо ви просто запускаєте статичний HTML сайт, вимоги до нього досить прості. Якщо ви захочете створити контактну форму, складіть план того, як це буде працювати. Деякі скрипти для відправки повідомлень на електронну пошту вимагають CGI. У такому разі необхідно перевірити підтримку на хостингу CGI. Якщо ви не хочете возитися з CGI, легше знайти сервіси, які пропонують вбудовані контактні форми і залишити обробку повідомлень на сторонній сервер.

Якщо ви працюєте з CMS

Є безліч варіантів використання CMS. У більшості випадків вимоги майже збігаються з WordPress. Майже завжди потрібні PHP і MySQL, але іноді можуть знадобитися різні типи баз даних PostgreSQL або SQlite. Після вибору відповідної CMS дізнайтеся всі вимоги і що з цього підтримується вашим хостингом.

Також як і з WordPress, якщо є які-небудь теми, плагіни або розширення, які ви хочете використовувати, перевірте вимоги до них.

Зазвичай про всіх технічних вимогах найкраще можна дізнатися на сторінці завантаження або в документації до установки. Нижче складений список з вимогами до декількох популярних систем управління контенту: Concrete5, Drupal, Joomla, ModX, Moodle

Якщо ви працюєте з комерційним сайтом

Взагалі кажучи, є два типи комерційних систем; незалежні комерційні сайти і сайти на основі плагінів. Приміром, незалежний інтернет-магазин можна створити з допомогою Prestashop, або ж можна скористатися плагіном Easy Digital Download у WordPress.

У двох словах, незалежні інтернет-магазини це ще один тип CMS з тим розходженням, що UI і безпека оптимізовані під онлайн продажу. А тому можна зрозуміти, що основні технічні вимоги майже завжди співпадають із звичайними CMS. Більшості систем потрібні PHP і MySQL.

Нижче складений список з технічними вимогами до деяких з найбільш популярних незалежних комерційних сайтів: Magento, Prestashop, Opencart, Shopify, ZenCart

Якщо ви підключаєте якісь плагіни і розширення перш за все необхідно переконатися, що створювана вами CMS підтримується на хостингу, а також перевірити підтримку даних плагінів/розширень. Нижче складений список з вимогами до деяких з найбільш популярних комерційних плагінів: Easy Digital Download, Jigoshop, WP-Ecommerce

Працюєте ви в незалежній системі або в системі на основі плагіна в більшості випадків ви зрозумієте, що вам потрібен хостинг з додатковими заходами безпеки, такими як SSL сертифікат. Більш детально про безпеку ми поговоримо в останньому абзаці розділу про безпеку.

Якщо ви працюєте з Ghost

Ghost – платформа для блогів трохи відрізняється від систем, які ми обговорювали вище, вона використовує Node.js на стороні back-end’а. А це означає, що звичайні хостинги не підтримують сайти Ghost, так як вони не підтримують Node.js. Два способи роботи з сайтом на Ghost:

Розташовувати свій сайт на сервісі Ghost(Pro)

Розташовувати сайт на своєму сервері і управляти через сервіс типу Digital Ocean, призначеним саме для Ghost

Для вас краще всього вибрати перший варіант, якщо у вас мало досвіду роботи з командним рядком і управлінням сервера. Другий варіант можна вибрати, якщо у вас вже є свій сервер і ви знаєте, як його обслуговувати.

Загальні технічні характеристики

Поряд з технічними характеристиками під ваш сайт є й інші особливості, які потрібно врахувати при виборі хостингу.

Безпека

На жаль, завжди є люди, які шукають незахищені сайти, щоб їх зламати або розсилати спам. Дуже важливо мати високу безпеку. Вам потрібно виміряти рівень безпеки CMS з допомогою спеціальних плагінів, але крім цього важливо знати, що ваш хостинг надає хороший захист.

Уважно перевірте те, як ваш хостинг забезпечує безпеку. Шукайте щось типу брандмауерів і антивірусів. Особисто перевірте, чи проводиться на сервері перевірка підозрілої активності. Від хостингу до хостингу варіанти будуть злегка відрізнятися, і вам доведеться уважно читати всі можливості і іноді навіть дзвонити провайдера. Не бійтеся питати співробітників компанії про заходи безпеки.

SSL сертифікати

Майже у всіх випадках якщо ви хочете розмістити на хостингу комерційний сайт, вам потрібно SSL сертифікат. А значить, потрібно переконатися, що можливість підключення SSL входить в ваш тариф.

Бан по IP

«Бан по IP» — функція, доступна на окремих хостингах, з допомогою якої можна блокувати доступ до сайту певним IP адресами. Функція може бути дуже зручним, з її допомогою ви зможете визначати IP адреси хакерів і спамерів.

Резервне копіювання

Іноді навіть з усіма приготуваннями можна передбачити, що вашого сайту буде завдано шкоди від хакерів або інших непередбачуваних подій. Тому важливо вибирати хостинг провайдера, який регулярно робить бекап. Якщо всі способи захисту даних не вдалися, зможете відновити ваш сайт.

Варто перевірити, що ваш хостинг не просто робить резервні копії, а також перевірити з якою частотністю. В ідеалі необхідно, щоб бекап робився кожні 24 години, особливо для часто змінюються сайтів. Таким чином ви ніколи не втратите даних більше ніж за один день.

Email

Якщо ви хочете, щоб електронна пошта була прив’язана до хостингу, необхідно спочатку перевірити підтримку цієї функції. Якщо така функція підтримується потрібно дізнатися, скільки акаунтів можна створити під ваші потреби. Більшість хостингів підтримують можливість прив’язки електронної пошти до домену, зазвичай число записів не обмежена. Однак так не на всіх хостингах, так що варто зайвий раз перевірити.

Якщо ви знайшли ідеальний тариф на хостингу, але він не підтримує цю функцію, то в якості альтернативи можна використовувати сторонні поштові скриньки, такі як Gmail.

Розмір збережених даних і пропускна здатність

У списку запитань на початку статті ми ставили питання про обсяг збережених даних і про очікуваний трафік. Два ці фактори задають, скільки місця вам потрібно для зберігання даних, а також яка пропускна здатність буде потрібно для їх передачі.

Під місцем на сервері розуміється той обсяг даних, який хостинг дозволяє завантажити. Під пропускною спроможністю розуміється обсяг даних, які хостинг дозволяє користувачам завантажити з накопичувача на сервері.

У більшості випадків якщо ваш сайт містить в основному тільки текст, наприклад блог або сайт під бізнес, проблем з місцем зберігання у вас не виникне. Але якщо у вас багато даних, наприклад, велика кількість зображень високої якості або відео, цифрових продуктів, необхідно переконатися в тому, що на хостингу вистачає місця.

Після перевірки місця зберігання необхідно перевірити пропускну здатність. Загальне правило: Пропускна спроможність = * трафік. Розглянемо приклад: У вас є галерея з 10 зображень за 200Кб, всього 2Мб. Якщо галерея проглядається 100 людьми, споживається 200Мб пропускної здатності. Якщо галерею переглядає 1000 людей, споживається 2Гб пропускної здатності.

В основному більшості стартапів вистачає пропускної спроможності звичайного хостингу. Але якщо Ви обслуговуєте великі обсяги даних… Ви знаєте, що в певний день у вас буде величезний приплив трафіку…

…то ви виберете хостинг, який дозволяє самому налаштувати пропускну здатність таким чином, щоб залишатися в розумних межах.

Плани зростання на майбутнє

Як тільки ви визначилися з розміром диска і пропускною здатністю варто дізнатися про можливість апгрейда. Немає нічого незвичайного в тому, що ви хочете збільшити трафік вашого сайту, і якщо ваш сайт виросте, ви хотіли б знати, що ваш хостинг може надати вам більш потужний тариф, не викликавши при цьому простою.

Найпростіше запитати представника хостинг компанії перед покупкою тарифу. Запитайте про доступні плани апгрейда в майбутньому, а також перевірити деталі даних тарифних планів.

Також запитайте у представника хостинга про те, чи можуть вони самі перевести вас на більш дорогий тарифний план без необхідності робити це самостійно і перемикатися між різними акаунтами. І нарешті, переконайтеся в тому, що даний процес не викличе простою вашого сайту. Якщо у вас простий особистий сайт, то невеликий простий не зашкодить вам. Проте якщо у вас бізнес сайт, від якого залежать користувачі, перед покупкою іншого тарифного плану краще отримати гарантії того, що робота вашого сайту не буде перериватися на довгий час.

Дозволену кількість доменом

Скільки сайтів ви хочете запустити на хостингу? У багатьох випадках ви побачите, що найдешевший пакет дозволяє створити один сайт з доменом верхнього рівня. На багатьох хостах доступно необмежена кількість субдоменів. Можна користуватися і поддоменами в тому разі, якщо адреса mysubsite.mydomain.com не викликає у вас роздратування.

Якщо вам потрібен тільки один сайт з доменом верхнього рівня, проблем у вас не виникне. Але якщо в майбутньому ви захочете створити ще один, перевірте, чи можна безболісно проапгрейдити свій тарифний план. Ну і якщо вам потрібно з самого початку кілька сайтів, вибирайте відповідний тарифний план.

Бази даних

Дозволені бази даних

Якщо ви будете запускати кілька сайтів, вам буде потрібно кілька баз даних. Як і з доменами, мінімальний тариф дуже часто включена одна база даних. Переконайтеся в тому, що в тарифному плані можна створити декілька баз даних, або що ваш тарифний план можна поліпшити.

Типи баз даних

Як ми вже говорили раніше, найпоширеніший тип баз даних, використовуваних CMS і комерційними сайтами це MySQL. Але вам може знадобитися і PostgreSQL або SQlite. Необхідно знати тип бази даних, який вам знадобиться, і підтримку БД хостингом.

Віртуальний загальний хостинг, реселери хостинг, VPS, виділений сервер, керовані служби хостингу?

Якщо ви зайдете на типовий сайт хостинг компанії, там буде 4 типи тарифів; віртуальний виділений VPS і реселлер. Також можна вибрати повністю керований хостинг. Швидко пробіжимося по основних типів хостингів.

Віртуальний хостинг

Пам’ятаєте, як на початку статті ми писали, як при купівлі тарифу ви орендуєте місце на одному з серверів, що обслуговуються хостингом? При купівлі віртуального хостинг аккаунта ви ділите один сервер з іншими покупцями, які також орендують той же сервер.

Плюси віртуального хостингу

Найнижча ціна

Часто спроектовані для новачків

Мінімальне обслуговування

Мінуси віртуального хостингу

Падає продуктивність, якщо сервери переповнені, або якщо інші користувачі займають більшу частину ресурсів

Обмежений обсяг простору і пропускної спроможності

Кому підходить віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг – найпоширеніший тип, зазвичай він підходить для будь-яких стартапів або сайтів з невеликим трафіком і пропускною здатністю.

Виділений сервер

Якщо ви купуєте виділений сервер, то весь сервер у вашому розпорядженні. Ви не ділите ресурси з іншими користувачами і можете контролювати все, що відбувається на сервері аж до операційної системи. Однак виділений сервер це типовий сервер з самообслуговуванням. Тобто всі технічні завдання, які на віртуальних хостингах виконують провайдери за вас, лягають на ваші плечі. Існують повністю керовані виділені сервери, але їх доведеться пошукати.

Плюси виділеного сервера

Інші користувачі не впливають на продуктивність

Великий об’єм диска і пропускної спроможності

Можливість змінювати налаштування сервера

Мінуси виділеного сервера

Найвищі ціни

Якщо сервер повністю під вашим управлінням, це вимагає поглиблених технічних знань

Кому підійде виділений сервер

Вам підійде виділений сервер, якщо вам потрібний великий розмір диска і велика пропускна здатність. Якщо ви або ваші помічники не володіють технічними навичками адміністрування сервера, вам варто пошукати повністю керований виділений сервер.

VPS хостинг

VPS розшифровується Virtual Private Server, що на російську мову можна перевести як «віртуальний особистий сервер», і це ще одна відмінна особливість виділених серверів. Такі сервери можна розцінювати «практично як приватні сервера». VPS один сервер ділиться на окремі «віртуальні» сервери, на кожному з яких стоїть своя операційна система. У певному сенсі такий сервер схожий на віртуальний хостинг, так як на одному сервері знаходяться кілька користувачів, але тільки користувачів набагато, набагато менше. Як і з виділеними серверами, VPS хостинги вимагають від вас виконання деяких технічних завдань.

Плюси VPS

Дешевше ніж виділений сервер

Зазвичай хороша продуктивність

Великий розмір диска і велика пропускна здатність

Можливість налаштовувати сервер

Мінуси VPS

Дорожче ніж віртуальний хостинг

Якщо хостинг з самообслуговуванням, необхідні просунуті технічні знання

Кому підійде VPS хостинг

Вам підійде VPS хостинг в тому випадку, якщо потрібно більше місця на диску і велика пропускна здатність, ніж на віртуальному хостингу, а виділений сервер занадто надмірний. Також як і з виділеним сервером, якщо у вас немає нікого, хто б міг займатися адмініструванням, шукайте варіант з повним обслуговуванням.

Реселлер хостинг

Реселлер хостинг це форма віртуального сервера, але він налаштований так, що ви можете продавати частину свого місця іншим користувачам. Але навіть у тому випадку, якщо ви не хочете продавати частину хостингу, даний тип варто врахувати при виборі провайдера, так як іноді можна знайти тариф на рівні між віртуальним хостингом і VPS. Можна отримати більше місця на диску і більшу пропускну здатність, ніж на тарифах для віртуального хостингу, але за менші гроші порівняно з VPS. Плюс вам не треба адмініструвати сервер.

У реселлер хостингу вам надається користувальницький інтерфейс, де ви можете розділити ваше простір на диску в подаккаунты і виділити їм відповідну пропускну здатність. Якщо ви буде використовувати реселлер хостинг для себе, можна створити один обліковий запис і працювати з повним диском та максимально доступною пропускною здатністю.

Плюси реселлер хостингу

Більше простору на диску і велика пропускна здатність, ніж на віртуальних хостингах (іноді)

Дешевше VPS

Не потрібно адмініструвати сервер як на VPS і виділеному сервері

Мінуси реселлер хостингу

Додаткова панель адміністратора для подаккаунтов

Продуктивність може знижуватися через інших акаунтів на сервері

Кому підійде реселлер хостинг

Вам підійде реселлер хостинг в тому випадку, якщо вам потрібно більше ресурсів, ніж на віртуальному сервері, але менше, ніж на VPS, і вас не дратують додаткові панелі для подаккаунтов.

Керований хостинг

В усіх вищенаведених типах хостингу потрібно якась ступінь самообслуговування. Навіть на віртуальному можна звертатися до адміністратора сервера, але управління сайтом лежить повністю на ваших плечах. Приміром, якщо у вас повністю самообслуживаемый WordPress або комерційний сайт, ви повинні будете самі:

Встановлювати сайт

Регулярно проводити оновлення

Захищати сайт від хакерів і шкідливого ПЗ

Оцінювати плагіни і теми на предмет наявності шкідливого контенту або експлойтів

Створювати резервні копії

Блокувати спам і брутфорс-атаки

Налаштовувати CDN (ery), якщо ви захочете їй скористатися

Якщо у вас є реєстрація користувачів, то необхідно захищати особисті дані

Якщо ви обробляєте інформація з кредитних карт, її теж необхідно захищати

Керовані хостинги з іншого боку зазвичай зосереджені на певні типи сайтів, такі як WordPress, Ghost або інтернет-магазини. Деякі або всі перераховані вище завдання з обслуговування будуть виконуватись сервісом.

Також керовані хостинги зазвичай у великій мірі оптимізовані під швидкість роботи і продуктивність, як правило, до такої міри, що при особистій налаштуванні це вимагало б великої кількості часу і величезних знань. Більшість керованих хостингів також прагнуть забезпечити дуже високу якість обслуговування клієнтів. Проте зазвичай такий тип хостингу набагато дорожче із-за додаткових функцій і має більш жорсткі обмеження по кількості сайтів.

Примітка: якщо ви створюєте інтернет-магазин, який буде обробляти кредитні картки, керований хостинг буде мати для вас особливе значення, так як у багатьох країнах є кримінальна відповідальність за недостатню захищеність вашого сайту. Керований хостинги – надійне плече для інтернет-магазинів.

Плюси керованого хостингу

Управління сайтом, безпека і оновлення за вас

Оптимізовані на швидкість і продуктивність (зазвичай)

Оптимізація на рівні VPS або виділеного сервера без необхідності адміністрування

Мінуси керованого хостингу

Дорожче віртуального хостингу

Зазвичай на одному обліковому записі можна створити менше сайтів, ніж на віртуальному хостингу

Кому підійде керований хостинг

Вам підійде керований хостинг, якщо ви хочете якомога менше приділяти часу роботи з сайтом, а бюджет дозволяє придбати щось дорожче віртуального хостингу. Також даний тип хостингу вас підійде в тому випадку, якщо ви будете обробляти дані з кредитних карток.

Підтримка / обслуговування клієнтів

На веб-хостингах підтримка та сервіс відіграють величезне значення. Я не міг цього не помітити.

Факт в тому, що хостинг з найвищою якістю послуг не може на 100% гарантувати, що у вас не виникне проблем. Не важливо, який у вас хостинг, важливо розуміти, що бувають різні технічні проблеми, нехай навіть і незначного характеру. Тому вкрай важлива ефективність і швидкість вирішення проблем з хостингом.

Доступні канали підтримки

Перед покупкою дізнайтеся, які є канали підтримки, тобто живий чат, телефон, електронна пошта. Переконайтеся, що запропоновані методи вам підходять. Приміром, не купуйте хостинг, який використовує тільки живий чат в тому випадку, якщо ви не любите набирати повідомлення і вам легше подзвонити.

Час обслуговування

Також з’ясуйте в які години доступна підтримка. Підтримка здійснюється 24/7 або тільки в робочий час? У якому часовому поясі вони працюють? А що з святами? Спробуйте дізнатися, який тип підтримки ви отримаєте, якщо ваш сайт впаде в 10 вечора в неділю. На хороших хостингах завжди є людина, готова допомогти вам у будь-який час.

Якість підтримки

Інший аспект підтримки, можливо, найважливіший, який важко визначити до покупки аккаунта, це якість підтримки. Деякі хостинги обслуговують величезні бізнес проекти з великим числом клієнтів. Відгук там може бути досить швидким, але проблеми вони вирішують не дуже добре. Інші провайдери працюють з малим бізнесом, але якість обслуговування там набагато вище, і вони вирішують всі проблеми дуже швидко.

Дізнатися про якості підтримки можна в гуглі. Загалом-то, не варто шукати щось типу «відгуки», тому що вам відкриється величезний список позитивних відгуків, чиї автори пишуть їх за певну плату. Я раджу шукати безпосередньо з цитат з відгуків типу «хостинг А відстій», «мій сайт на хості А впав», «простий на хості А» або «сайт на хості А зламали».
Пам’ятайте, що проблеми бувають на всіх хостингах, так що при виборі не обмежуйтеся тільки відгуками в інтернеті. Краще використовувати знайдену інформацію, щоб зрозуміти, як швидко компанія змогла вирішити дану проблему. Також звертайте увагу на дату відкликання, щоб бути впевненими в тому, що ви читаєте свіжу інформацію.

Додаткові поради

Ну і нарешті нижче я зібрав кілька додаткових підказок, які допоможуть вам уникнути проблем.

Шукайте cPanel

Більшість хостингів надають панель управління, за допомогою якої ви можете взаємодіяти зі своїм аккаунтом. Саме через панель ви встановлюєте сайти, керуєте базами даних, робите бекапи, налаштовуєте безпека, керуєте email акаунтами і багато іншого. Якщо у хостингу погана панель управління, те і виконувати ці завдання буде складно.

Існують різні типи панелей управління, але користувачі найбільше люблять cPanel, і я особисто за неї віддаю свій голос. Якщо ви новачок, перевірте, щоб в тарифі була панель cPanel.

«неизмеренная» не означає «необмежена»

Не рідко можна побачити слово «неизмеренная» в поєднанні з пропускною здатністю в тарифах віртуальних серверів різних хостинг-провайдерів. Тариф може пропонувати хороше поєднання ціни та якості, але завжди необхідно чітко знати, що мається на увазі.

Реальність така, що на кожному віртуальному хостингу кілька клієнтів. Продуктивність їх сайтів залежить від того, чи не використовує ваш сайт занадто багато ресурсів. В такому випадку «неизмеренная» пропускна здатність дозволить вам зайти до тієї міри, поки ви не впливаєте на продуктивність інших користувачів. Бувають тарифи, в яких ховається чітке значення пропускної здатності, а на практиці є чіткий ліміт – просто ви не знаєте точне значення цього ліміту.

В тарифах з «неизмеренной» пропускною спроможністю, яка описується в умовах надання послуг, якщо трафік вашого сайту виріс до певної невідомої оцінки, він може просто впасти без жодного попередження в будь-який час. І вам доведеться оновити план до VPS або ще до якогось дорогого тарифу просто для того, щоб підняти сайт.

Якщо ви тільки збираєтеся запустити сайт зі скромним трафіком, у вас взагалі такої проблеми може не виникнути. Але якщо ви плануєте, що ваш трафік буде рости, краще, на мій погляд, вибирати провайдера, який прямо скаже вам, яка у вас буде пропускна здатність. Ви зможете відслідковувати споживання ресурсів кожен місяць і залишатися в рамках доступного. У такому разі ви не зіткнетеся з простоєм сайту або несподіваним апгрейдом тарифу.

Вибирайте провайдера повністю зосередженого тільки на хостингах і з хорошою репутацією

Надання хостингу це складний та технічно вимогливий сервіс, з цієї причини я рекомендую вам перевірити, що ваша компанія на 100% сфокусована тільки на послугах хостингу.

Також потрібно спробувати дізнатися про те, що у вашого потенційного провайдера є великий досвід у наданні послуг високої якості. Вище ви читали про реселлер хостинги. Є ймовірність того, що ви через незнання купіть реселлер подаккаунт у людини, яка зовсім не розбирається в хостингу, а значить, у нього немає хорошого устаткування для усунення виникаючих проблем. Щоб створити хорошу хостинг компанію, потрібен великий досвід і відданість.

Висновок

Давайте швидко освіжити все, що ми дізналися:

Купівля хостингу це оренда місця на диску сервера

Відповідайте на всі 10 запитань на початку статті і випишіть всі вимоги до вашому сайті перед тим, як вибирати хостинг.

Переконайтеся, що ваш хостинг задовольняє всім технічним вимогам вашого сайту, плагінів та тем.

Перевірте, що основні можливості хостингу вам підходять, включаючи безпеку, бекап, email, розмір диска, пропускна здатність, домени і бази даних.

Віртуальний хостинг дуже ефективний за свої гроші і підходить для більшості стартапів і невеликих сайтів.

Виділені сервери найдорожчі і підходять під великі проекти з великими вимогами до ресурсів.

VPS хостинг знаходиться десь між віртуальним та виділених і він підходить, якщо на віртуальному хостингу не вистачає ресурсів, а виділений сервер занадто дорогою.

Реселлер хостинги у деяких провайдерів надають більше ресурсів, ніж на віртуальному сервері, і коштують дешевше VPS.

Керований хостинг заточений під певні сайти типу WordPress, Ghost або інтернет-магазин і беруть на себе деякі аспекти управління сайтом і його безпекою. Хороший варіант, якщо ви хочете якомога менше часу приділяти обслуговуванню сайту, а ваш бюджет дозволяє купити щось дорожче віртуального хостингу.

Час і якість підтримки мають першорядне значення для будь-якого провайдера.

Краще шукати хостинг панель управління cPanel. Дана панель полегшить вам життя, якщо ви новачок і не розбираєтеся в хостингах.

Майте на увазі, що не існує повністю безлімітних ресурсів – ліміт є завжди, навіть якщо на перший погляд не видно.

Шукайте провайдера з великим досвідом роботи, а також тих, хто зосереджений на обслуговуванні складних бізнес-проектів, щоб ви були впевнені, що хтось буде вирішувати ваші проблеми.

Дане керівництво «вичавлений» досвід багатьох років створення і управління сайтами для себе і клієнтів. За допомогою даного керівництва я сподіваюся допоміг вам уникнути деяких помилок при роботі з хостингами.

Успіх вашого проекту може цілком залежати від основи у вигляді хостингу. В мережі є абсолютно фантастичні провайдери, і коли вони добре працюють, ви отримуєте величезну перевагу для просування ваших проектів. Сподіваюся, прочитавши цю статтю, вам стало набагато легше підібрати хостинг!