Як вибрати домен для сайту

254

Від автора: підбір імені для свого інтернет-проекту – дуже відповідальне завдання. Як вибрати домен для сайту, щоб потім пишатися ним все життя?

Вибір доменного імені – з чого почати?

Справді, а чого вам почати в цьому простому, але відповідальній справі? Мені здається, потрібно починати з вибору доменної зони для назви. Тобто для початку ви повинні визначити її, а потім вже визначатися з назвою. До речі, в цьому вам може допомогти реєстратор доменів, де можна ці зони подивитися.

Найбільш зручно робити це у reg.ru як по мені, тому що там 750 доменних зон. Ось найпопулярніші для Росії: .ru, .рф, .msk.ru, .spb.ru, .ru.com, .ru.net

В останній час також з’являються нові доменні зони. Наприклад, .москва. Ви повинні визначити, чи буде пов’язана діяльність вашого ресурсу з якимось конкретним містом. Якщо так, то можна спробувати пошукати доменні зони цих міст. Наприклад: .vladikavkaz.ru, .євпаторія.рф

Чим це корисно? Ваш сайт буде відображатися в пошуковій видачі вище саме у вибраному регіоні, що дозволить приводити на сайт людей, які живуть у ньому. Також це дозволить людині відразу зрозуміти, що сайт призначений для жителів його міста.

Якщо ж ваша діяльність не має прив’язки до якого-то місту, тоді краще взяти національний домен. Наприклад: .ru – для Росії; .ua – для України; .by для Білорусі

Ну і т. д. Я думаю, суть зрозуміла. Також є так звані міжнародні зони. Наприклад, com – комерційна організація, org – некомерційна організація, edu – організація в сфері освіти.

Варто відзначити, що в деяких зонах звичайний користувач не може зареєструвати ім’я. Наприклад, gov – урядові організації. У більшості випадків ж вам вистачить .ru. Добре, тепер ми переходимо до того, як підібрати домен для сайту.

Спосіб 1: ваша фантазія і будь-сервіс перевірки зайнятості

Вам підійде будь-сервіс, який уміє перевіряти на занятность. Буде дуже добре, якщо він буде це робити в декількох доменних зонах відразу, щоб ви могли бачити більше варіантів перед очима.

Якщо ви вирішили підібрати назву самі, то все залежить від вашого мислення та креативності. Доменне ім’я повинне відображати основну суть сайту, тому якщо підбираєте для компанії – воно повинно бути серйозним, а якщо для свого особистого блогу, то можна більш неформально.

Загалом-то, самостійний підбір повинен виглядати приблизно так: виписуєте на лист 10-50 слів, які найбільш близькі до тематики вашого проекту. Краще робити це саме на аркуші паперу, а не на комп’ютері. Взагалі радиться виїхати куди-небудь на природу і думати там, напевно, вам прийде в голову щось незвичайне. Записуйте цікаві слова, а також їх поєднання, щоб пізніше перевірити їх на занятность.

Наприклад, ви вирішили підібрати ім’я для сайту про ремонт автомобілів. Звичайно, ви повинні чітко розуміти мета сайту. Наприклад, чи буде на сайті розкриватися тема ремонту іномарок або тільки вітчизняних автомобілів? І багато інших питань потрібно поставити собі, щоб максимально точно уявляти собі загальну ідею. І тепер можна почати виписувати слова: Авто, автомобіль, ремонт, майстерня, гараж, спеціаліст, механік, слюсар, майстер і т. д. Природно, слів може бути більше, я зараз особливо не замислювався над їх вибором.

Потім з’єднуємо два слова і перевіряємо на занятность. Таким методом приходимо до самого оптимального варіанту і реєструємо його. Можна додавати назви інструментів і т. д.

До речі, більш оптимальним і звучним є доменне ім’я, яке складається з двох слів. Наприклад: Світ квітів, ремонт-автомобіля і т. д.

Хоча ніхто не забороняє вам вибрати комбінацію з трьох слів, якщо вона вам дуже сподобалася. Ще один варіант – взагалі одне слово в домені, але тут є деякі обмеження. По-перше, таких незайнятих імен все менше.

По-друге, домен повинен максимально чітко передавати ідею сайту, а якщо ви для сайту про ремонт авто зареєструєте щось на зразок remont.ru, то буде не до кінця зрозуміло, чого ремонт? Адже ремонтувати можна багато всього, так що, хоча домен буде дуже коротким і милозвучною, але тематику і точну ідею передавати не буде.

До речі, багато людей говорять про те, що наявність дефісів в імені погіршує його цінність, але я так не вважаю. Коли 2-3 слова разом, це теж якось не дуже виглядає.

Не бійтеся проявити креативність, нехай навіть ви підберете довге ім’я, але якщо воно буде звучним і чітко відображати вашу діяльність, то чому б його не взяти? Наприклад, якби я створював сайт про роботу, то не відмовився б від такого імені:

Спосіб 2: замовити у більш креативних людей, ніж ви

Можливо, ви обділені талантом вигадника, тоді вам потрібно знайти людей, у яких цей навик якраз розвинений дуже добре. Вони називаються неймерами. Це спеціалізація, в якій потрібно придумувати максимально гарні імена, назви, вивіски і т. д.

Знайти таких людей ви можете на біржі неймеров (достатньо ввести у пошуковику). Ви просто опубликовываете там своє побажання і виділяєте гроші, які готові заплатити за найкраще ім’я. Люди починають кидати вам свої версії, вибираєте кращого. Виграють всі від такої угоди.

Спосіб 3: генератор імен

На даний момент я знаю один і знаходиться він за адресою http://mastername.ru/namegen. Переходимо і ознайомлюємося. Наприклад, я хочу створити сайт про інтернет-роботі, фрілансі, самоосвіті і т. д. Я введу пару слів, які відразу приходять в голову: work, at home.

Сервіс виведе мені повний список всіх комбінацій, а також інформацію про те, вільно або включена доменне ім’я.

Ех, я сподівався отримати workathome.ru, але, як бачите, якісь кмітливі люди вже забрали це ім’я. Всі інші вільні варіанти виглядають не дуже здорово, тому я пропоную вам ввести інші слова і продовжити пошук відповідного варіанту. Не здавайтеся, і ви обов’язково знайдете щось цікаве.

Що ж, на цьому мої рекомендації вам закінчуються. Підібрати домен – це всього лише один з кроків (хоча і важливий) на шляху до створення свого прибуткового бізнесу в мережі. Про інші кроки на шляху до цієї мети ви можете дізнатися з курсу по розкрутці та монетизації особистого блогу. Сподіваюся, ця інформація була для вас корисною.