Як створити сайт самостійно: інструкція від А до Я

7-21-2018

Ця стаття “Як створити сайт — інструкція від А до Я” не зовсім підходить під тематику нашого блогу. Але я помітив, що люди, які створюють лого, часто шукають відповіді і на інші питання, в тому числі про запуск сайту. Тому я вирішив написати цю докладну статтю, яка б допомагала новачкам створити свій сайт безкоштовно. Пропоную вибрати бесплатные конструкторы сайтов

Чому вам сподобається це керівництво по створенню веб-сайту:

Воно для початківців (!). Керівництво дуже докладний і йому легко дотримуватися, навіть якщо ви не дуже розбираєтеся у веб-технологіях.
Воно сучасне. Інші керівництва можуть бути застарілими або що вводять в оману. Я оновлюю свої статті кожен місяць.
Ви можете попросити про допомогу. Я пропоную безкоштовну допомогу і консультації, якщо ви залишите своє запитання у коментарях до цієї статті.
Що потрібно знати при створенні сайту
Швидше за все, перед тим, як вскочити потрапити на цю статтю, ви знаходили ще парочку інших статей як створити свій сайт. І на багатьох з них ви могли знайти незрозумілі шматки коду, згадка різних мов програмування, необхідні для запуску сайту, уроки по верстці в PhotoShop, і т. д. Бррр, жах прям якась…

bulding a websiteВозникает питання, якими знаннями і навичками потрібно володіти, щоб створити сайт з нуля? За вікном вже 2017+ рік і, на щастя, існують різні платформи і ресурси, які дозволяють створити свій сайт безкоштовно без особливих навиків. Не потрібно писати тонни рядків коду, верстати сайт в Photoshop і т. д. Є багато готових рішень, платформ.

Звичайно, все залежить від цілей. Якщо ви хочете створити серйозний ресурс, то, швидше за все, вам потрібно вміти програмувати і розробляти дизайни, але якщо вам потрібен сайт для свого блогу, сайт-візитка, невеликий інтернет-магазин, то вам буде достатньо готових “коробкових” рішень. Нижче в статті ми ще повернемося до цього питання і зробимо огляд популярних платформ для ведення сайту.

7 простих кроки як створити сайт:
Процес створення сайту складається з кількох етапів:

Вибір платформи (СМЅ) для створення веб-сайту.
Пошук і замовлення домену, хостингу для сайту.
Планування (структура, дизайн, контент, просування).
Установка сайту.
Наповнення контентом.
Оптимізація і просування.
Підтримка стабільної роботи

Крок 1. Яку вибрати платформу для свого сайту
Перш ніж ви почнете турбуватися про колірних схемах дизайну сайту і доменних іменах, вам потрібно вирішити, на якій платформі створювати свій веб-сайт.

website creation ргосеѕѕЧто я маю на увазі під «платформою»?

Ще в 2004 році більшість сайтів були побудовані з використанням HTML, CSS і навіть Flash. Але їх вивчення займало багато часу і ними було непросто опанувати.

Ось чому більшість людей як і раніше вважають, що створення веб-сайту з нуля — це складно або вимагає багато навичок кодування і дизайну, але це вже не так!

У 2017 році системи управління контентом (CMS), такі як WordPress, зробили створення веб-сайту доступним для всіх.

WordPress, Joomla та Drupal Простіше кажучи, система управління контентом (або платформа для створення веб-сайтів — це зручна для користувача програма для створення веб-сайтів та управління власним контентом, яка позбавить вас від необхідності використовувати купу HTML-сторінок і т. д.

Тепер я розповім вам про найбільш прості й популярні варіанти платформ. Якщо ви вже вибрали свою платформу, перейдіть до кроку два.

Платформа # 1: WordPress
Я рекомендую вам використовувати платформу WordPress, якщо ви вирішили створити свій блог. Так, ось так відразу!

wordpress cmsWordPress був вперше випущений 27 травня 2003 року його творцями Меттом Малленвегом і Майком Литтлом.

В першу чергу рекомендую з-за простоти використання. До речі, цей сайт створено на цій платформі:)

WordPress є абсолютно безкоштовним, що робить його неймовірно ефективної CMS. Платформа відмінно працює на планшетах та мобільних пристроях, що абсолютно необхідно в наші дні. Якщо ваш сайт не працює на мобільних пристроях, ніхто не захоче його відвідувати.

WordPress — надійна, найпопулярніша платформа, на якій створено близько 25% усіх веб-сайтів. Якщо ви шукаєте платформу в першу чергу для ведення блогу, важко перевершити WordPress.market share of wordpress

З-за його масового використання існує величезна спільнота підтримки, а це означає, що якщо у вас є питання, то у вас не буде проблем з пошуком відповідей.

Створювати сторінки і повідомлення в WordPress дуже просто, і існує масивна бібліотека, що містить близько 40 000 плагінів з відкритим вихідним кодом, які ви можете використовувати для всього, що завгодно.

Крім того, WordPress також має тисячі безкоштовних шаблонів, що дозволяє вам нескінченно налаштовувати і змінювати зовнішній вигляд вашого сайту.

З точки зору простоти використання, доступних ресурсів та загальної гнучкості дійсно важко перевершити WordPress. Це очевидний вибір, хоча деякі люди віддадуть перевагу інші платформи.

Навіть якщо ви хочете зайнятися електронною комерцією (створити сайт для інтернет магазину) на сайті Вордпрес, то існують різні рішення для цієї мети.

Якщо ви вибираєте WordPress в якості своєї платформи (і це, швидше за все, правильний вибір), перейдіть до кроку два.

Платформа # 2: Joomla
Joomla трохи складніше у використанні, ніж WordPress, але все ще відносно проста. Як і в WordPress, ви можете створювати повідомлення в блогах, редагувати сторінки і настроювати параметри веб-сайту.

І як WordPress, Joomla також має велику базу безкоштовних плагінів, які ви можете використовувати для налаштування свого сайту. Майте на увазі, що ці плагіни не завжди тестуються, тому вони також можуть представляти певні ризики для вашого сайту.

Платформа # 3: Drupal
Drupal значно складніший, ніж WordPress або Joomla, і буде найскладнішим у вивченні. Тим не менш, він пропонує різні параметри.
Замість плагінів Drupal пропонує модулі. Drupal показує, який з цих модулів активно розробляється, що, в свою чергу, допомагає уникнути ризиків безпеки.

Якщо ви абсолютно нічого не знаєте про веб-розробку, я б рекомендував дотримуватися WordPress для створення вашого сайту. Він досить потужний, щоб виконати практично всі, і вам не доведеться ламати голову над складнощами Drupal або Joomla. Якщо ви налаштовані на розробку складного веб-інструменту або додатка, ви можете найняти досвідченого розробника або компанію.

platformy-dlya-bloga 2017Как видно з графіка вище, майже 60% сайтів в Інтернеті працює на платформі веб-сайту WordPress.

Чому WordPress, а не конструктор сайтів?

Тому що на даний момент немає кращого / більш простого способу створення сайту. В той же час ви можете ознайомитись з найбільш популярними конструкторами сайтів у детальному огляді.

Але, що більш важливо:

# 1. Це абсолютно безкоштовно, з багатьма плагінами / темами на вибір.

WordPress не коштує ні копійки, ви можете скачати або встановити його безкоштовно, і є величезне співтовариство, яке розробило красиві теми, що дозволяє легко почати роботу. Ви зможете створити дійсно унікальний сайт.

# 2. Це зручно для новачків.

Якщо ви знаєте, як використовувати Microsoft Word, ви вже знаєте, як додати свій власний контент. WordPress можна розширити за допомогою безкоштовних плагінів і таким чином створити практично будь-який сайт, який ви можете собі уявити — від чудових бізнес сторінок до соціальних мереж. За допомогою плагіна ви зможете додавати контактні форми, форми підписки, галереї зображень і інші блоки для вашого сайту. Досить просто, так?

# 3. Невеликий або великий сайт? Відмінно підходить для обох.

Від базових блогів до красивих бізнес сайтів та інтернет магазинів: WordPress допоможе створити практично будь-який сайт. WordPress використовується eBay, Mozilla, Reuters, CNN, Google Ventures і навіть NASA. Так, так, NASA, яке запускає ракети в космос!

# 4. Ваш сайт буде «адаптивним».

Це означає, що він буде працювати і на мобільних телефонах і на планшетах.

Створений веб-сайт проглядається на кожному мобільному пристрої, смартфоні і планшеті. Немає необхідності наймати для цього веб-розробника.

# 5. Величезна підтримка і співтовариство розробників, які можуть вам допомогти.

З такою кількістю людей, що використовують платформу (веб-майстрів, блогерів, розробників тим і розробників плагінів), легко знайти допомогу, коли вона вам потрібна. Крім того, у WordPress є багато безкоштовних ресурсів, доступних на Youtube і їх форумі підтримки.
Drupal — це дуже потужна платформа, популярна серед веб-розробників і досвідчених програмістів, але їй потрібно довго навчатися, що робить її поганим вибором для новачків.

Joomla схожа на WordPress і відмінно працює для веб-сайтів, але вам знадобиться хоча б трохи технічного кодування, щоб змусити її працювати так, як ви хочете.

Новачкам я пропоную дотримуватися WordPress.

На кроці 2 я розповім вам, як вибрати доменне ім’я і знайти місце для розміщення свого сайту.
На кроці 4 я покажу вам, як встановити та налаштувати свій веб-сайт WordPress. Не хвилюйтеся, я проведу вас через цей процес з безліччю зображень в якості прикладу.
Якщо у вас є які-небудь питання / пропозиції з цього керівництва, не соромтеся звертатися до мене. Пам’ятайте: я тут, щоб допомогти!

КРОК 2. Знайдіть доменне ім’я і хост.
Щоб створити свій сайт самому, вам знадобляться дві речі: