Як створити продає портфоліо веб-дизайнера?

367

Від автора: доброго часу доби, пані та панове. Перший кроком до успішної кар’єри веб-дизайнера є створення портфоліо. Саме воно — той ключовий фактор, на який звертають увагу клієнти при виборі виконавця. Цей матеріал я присвячу тому, як створити круте портфоліо веб-дизайнера, що продає вашу експертність без слів.

Майстер веб-дизайну можна стати різними шляхами. Наприклад, є люди, які досягають вагомих результатів у цій діяльності через просту стажування в студії. Самим оптимальним і «вільним» рішенням, з точки зору «коли хочу, тоді мучу», буде пошук перших замовлень в якості фрілансера.

Це простий спосіб, який не вимагає початкових витрат. Однак навряд чи ви зацікавите замовників, не маючи за плечима жодної роботи. Що-то для демонстрації особистих можливостей прикріпити потрібно обов’язково.

Портфоліо — це візитна картка будь-якого веб-дизайнера. По ньому можна визначити рівень професіоналізму спеціаліста і зрозуміти, чи варто починати співпрацю з ним або краще уникнути цього подарунка долі. Отже, якщо ви веб-дизайнер, портфоліо в обов’язковому порядку має бути.

Причому оформити його потрібно не на тяп-ляп, а професійно, підібравши та піднісши найбільш якісні роботи з найкращого ракурсу. Нижче я розповім, як зробити портфоліо веб-дизайнера, щоб отримати перші гроші, навіть якщо у вас ще не було клієнтів.

Де взяти перші роботи для портфоліо?

Щоб отримати свої перші замовлення, в більшості випадків, потрібно надати результати попередніх проектів, але де ж їх взяти, якщо ви тільки почали? Виходить замкнуте коло: нема замовлень — нема портфоліо, але в теж час, якщо немає у веб-дизайнера портфоліо (приклади робіт), то і немає замовлень. Однак я розповім вам кілька способів, як грамотно стартувати в цій справі, не маючи в обоймі нічого.

1. Створення веб-дизайну для себе.

Одним з найбільш поширених варіантів виходу з такої ситуації буде створення роботи для себе самого. Це може бути вдосконалення ваших діючих проектів або якісь особисті задуми, які було б цікаво реалізувати. Єдина складність тут полягає в тому, щоб поставити самому собі якісь обмеження, так як веб-дизайн без рамок — це не веб-дизайн, а чистий політ творчості.

Якщо ви реалізуєте хороший, цікавий проект для себе, то потім його також можна використовувати в якості бізнес-інструменту. Наприклад, при розробці сайту, який буде не лише симпатичним, але і корисним для інших, в 99,9% випадках є можливість його монетизації.

2. Реалізація проекту для друзів або знайомих.

Часто зустрічаються випадки, коли першими роботами для веб-портфоліо веб-дизайнера служать проекти, виконувані для друзів або знайомих. Я запевняю, серед близьких вам людей є як мінімум 1-2 людини, які потребують сайті. Просто спробуйте довідатися це і безкоштовно або за невелику винагороду допомогти їм.

Правда, цей варіант має один недолік. Якщо у вас ще мало досвіду (а це логічно, бо якби було все по-іншому, ви б зараз ці рядки не читали), то навички явно поки ще далекі від ідеалу. Отже, на виході замовник (друг, подруга, сват, брат), скоріше за все, не отримає те, що хотів, а це вже, в свою чергу, призведе до конфлікту.

3. Створення веб-дизайну для вигаданої компанії.

Немає ні друзів, ні собаки, ні замовників? Придумайте самі Білла Гейтса (тільки фотку хоч його не ставте), який горів бажанням скористатися вашими послугами. Не рекомендується для цього справи вибирати якісь специфічні ніші. Віддайте перевагу краще який-небудь будівельної тематики, чого-небудь близькій до маркетингу або інтернет-магазину спортивного одягу.

4. Різні конкурси.

Якщо покопатися в інтернеті, то можна наткнутися на різні конкурси, де розігруються призи і навіть дається грошову винагороду за кращий макет веб-сайту для будь-якого проекту. Це може стати чудовим стартовим ривком, тому не втрачайте такої можливості.

5. Безкоштовна реалізація проектів.

Непоганим варіантом створення портфоліо для веб-дизайнерів буде безкоштовне виконання роботи. Постарайтеся знайти для цієї справи публічного замовника, який би міг розповісти потім про ваші заслуги. Але будьте готові до того результату, що при роботі з більш-менш відомим людиною, якщо робота, м’яко кажучи, «не піде», то це може не дуже добре позначиться на вашій репутації. Думайте самі, але хто не ризикує, той без грошенят сумує.

Загальні рекомендації щодо оформлення

Вже успішно реалізували перші замовлення? Давайте тоді переходити до оформлення портфоліо (приклади робіт веб-дизайнера). Нижче я написав 5 порад, яких необхідно дотримуватися під час цього процесу:

1. Використовуйте якісні зображення.

Підготуйте 5-7 фотографій до кожної роботи, які б у візуальному форматі показували б ключові функції і особливості тих сайтів, що ви зробили. Якщо це замовлення на «переробку», а не проект з нуля, то покажіть, що було і що стало.

2. Докладний опис.

Лаконічний, приємно читається текст ніколи не буде зайвим під фотографіями. Навпаки, з його допомогою людина зможе зрозуміти, що ви там взагалі навебдизайнили такого.

3. Запитуйте дозволу у замовників.

Перед тим, як викладати зроблені замовлення, поцікавтеся у замовників, а не проти вони взагалі? Як правило, ніхто ніколи не забороняє цього, проте варто уточнити у будь-якому випадку.

4. Вибирайте кращі роботи.

Не варто «упаковувати» всі свої роботи. Відберіть тільки найкращі, які можуть показати ваше мислення, навички та рівень професіоналізму в цілому. Для початку відберіть для цієї справи від 3-4 самих соковитих сайтів.

5. Зробіть візуальну оцінку.

Після того, як все готово, поставте себе на місце замовника і скажіть чесно самому собі, працювали б ви з таким виконавцем чи ні.

Сподіваюся, сьогоднішній матеріал був корисний, і ви, дочитавши до останньої крапки в цьому тексті, побіжите розробляти своє перше портфоліо web-дизайнера. Також не забувайте про постійний розвиток власних навичок, адже саме від цього фактора залежить те, наскільки швидко розробник зуміє підійти до масштабних проектів з відповідною оплатою праці.

Благо, для освіти в даній сфері вже існує достатня кількість покрокових відеокурсів по веб-дизайну. Підписуйтесь на цей блог, адже кожен новий матеріал наповнений не тільки теоретичною інформацією, але і практичними порадами, які допоможуть збільшити ваші навички і рівень заробітку. Якщо було цікаво і корисно, то діліться посиланням із друзями. Всім успіхів, пішов працювати далі і вам раджу.