Як створити лендінгем пейдж (landing page) самостійно?

251

Від автора: я вітаю вас. Landing Page тобто односторінкові сайти увійшли в моду порівняно недавно. У цій статті я постараюся розповісти, чому вони взагалі з’явилися і як створити лендінгем пейдж самостійно?

Чому лендінгем стали так популярні?

Сьогодні кожен досвідчений веб-майстер бачив вже сотні таких одностраничников. Я бачив, напевно, тисячі. Вони також мають інші назва: посадкова сторінка, сторінка приземлення, цільова сторінка, одностраничник і т. д. Серед вебмайстрів найбільш часто використовується слово “лендінгем” або навіть “ленд”. І всі прекрасно розуміють, про що йде мова.

Основна причина появи лендингов — їх неймовірна ефективність при замовленні платної реклами. Справа в тому, що одного разу фахівці з реклами дійшли простого висновку — ціна конверсії, тобто цільової дії, в рази нижче, якщо направляти покупної трафік безпосередньо на одностраничник, а не на сайт-візитку, каталог товарів в інтернет-магазині або якісь інші місця.

Причина цього криється в тому, що на лендингах зазвичай все максимально оптимізовано під один або кілька товар. Там яскравий дизайн, розкриваються всі переваги товару, є відгуки або навіть відео-відгуки. Зазвичай також туди ставлять таймер зворотного відліку, ну і звичайно форму, через яку можна замовити товар (а також форму замовлення зворотного дзвінка).

Таким чином, на лендинге будь-який товар або послуга виглядають набагато привабливіше, і у потенційного покупця з’являється набагато більше бажання придбати те, що йому пропонують.

Для чого використовують лендінгем?

Я говорив про рекламу товарів, то ще односторінкові сайти використовують для продажу платних послуг, платних і безкоштовних інфо-курсів, передплати (теж платній і безкоштовній) на якийсь продукт і т. д.

По суті, якість лендинга неможливо абсолютно точно оцінити до тих пір, поки на нього не почнуть заходити перші потенційні клієнти. Щоб відстежити поведінкові фактори (% відмов, час на сайті, подивитися вебвізор) зазвичай ставлять лічильник Яндекс.Метрика. Ну, гаразд, про це можна говорити довго, а я обіцяв вам розповісти про те, як створити лендінгем своїми руками.

Способи створення landing page

Власне, розглянемо лише 2 способи. І про перший я скажу зовсім трохи. Він більш простий і полягає у використанні платних і безкоштовних конструкторів. Мінус такого створення очевидний — ви збираєте дизайн з неуникальных блоків, а щоб уникализировать їх, знадобляться вже навички роботи з html і css. А ще ” основи веб-дизайну. В платному режимі конструктора можна створювати за замовчуванням якісні одностраничники, але вам навряд чи вистачить функціоналу, щоб змінити в шаблоні що завгодно і переробити все на свій смак. До того ж для цього, як я вже говорив, теж потрібні знання.

Зайшов я якось спробувати зробити лендінгем в платному конструкторі сайтів. І що б ви думали? Конструктор в результаті згенерував мені величезний архів зі сторінкою, де підключені всі можливі бібліотеки, стилі і скрипти. Швидкість завантаження була не те що повільної, вона була катастрофічною, так що навіть браузер підвисав.

Отже, найкращий спосіб створення лендинга якщо ми говоримо про професійну розробки на замовлення (або собі для реклами ваших товарів, послуг і т. д.) — створення з нуля. Ось про це я хотів би розповісти докладніше.

Етапи створення лендинга з нуля

Планування структури одностраничника (які на ньому будуть блоки, що в них буде і т. д.), складання ТЗ дизайнеру.

Написання продає тексту. Це дуже важливий етап, тому що від продає тексту багато в чому залежить, яка в підсумку буде конверсія. Найголовніше в такому тексті – УТП, що можна розшифрувати як унікальна торгова пропозиція. Якщо воно складено привабливо, це вже півсправи.

Замовлення дизайну веб-дизайнера. В середньому це коштує 1-10 тисяч рублів, залежно від складності та виконавця.

Верстка лендинга у відповідності з готовим затвердженим фінальним варіантом дизайну. Для якісної верстці потрібно буде виконати багато важливих вимог (адаптивність, валідність, кросбраузерність, оптимізація швидкості завантаження і т. д.)

Створення простої адмінської частини, щоб власник одностраничника міг заходити на сайт і відслідковувати, чи були зроблені замовлення, а також номери телефонів, email адреси клієнтів (і інша інформація, введена у форму). Іншими словами, реалізувати весь необхідний функціонал.

Установка код необхідних лічильників. Зазвичай ставлять Яндекс.Метрику. Це дозволяє встановлювати цілі (наприклад, клік по кнопці зворотного дзвінка, клік по кнопці відправки форми), відстежувати поведінкові фактори і в разі необхідності вживати заходів щодо поліпшення лендинга.

Як визначити якість лендинга?

Звичайно, тут можна довго говорити про швидкості завантаження сторінки, кросбраузерність, адаптивності. Але давайте будемо чесні – у сучасних реаліях все це має бути вже за замовчуванням.

Власне, головний показник якості одностраничника — конверсія. Це співвідношення кількості цільових дій (замовлення товару/послуги) до загальної к-сті людей, які зайшли на сайт. Наприклад, якщо ви купили платну рекламу і по ній на сайт перейшло 120 чоловік, а ви отримали 2 цільових дії, то ваша конверсія становить приблизно 1,66%. Тобто 1,66% людей буде замовляти ваш товар. Правда, тут потрібно обмовитися, що 120 відвідувань і двох замовлень недостатньо, щоб вирахувати середній показник конверсії на сайті. Для цього потрібно набагато більше трафіку.

На конверсію впливає все: структура, дизайн, продає текст і сама його суть (УТП), якість верстки, швидкість завантаження, зручність читання і т. д. Лише оптимізувавши всі по всіх фронтах, можна сподіватися на відмінний результат.

Ну а що робити, якщо всі базові кроки оптимізації виконані? Насправді будь лендінгем можна покращувати нескінченно багато разів. Наприклад, ви продаєте набір інструментів для домашнього майстра. Ви можете все максимально оптимізувати, але конверсію може підвищити банальна зміна фонової картинки на першому блоці.

І ви не дізнаєтеся про це до тих пір, поки не протестуєте цей варіант одностраничника. Якщо він підвищить конверсію, то залишаєте його і шукаєте наступні способи підняття CR.

Підсумок. Які перспективи відкриваються перед тими, хто вміє створювати односторінкові сайти?

Лендінгем сьогодні надзвичайно затребувані. Саме зараз, в 2016 році, популярність односторінкових сайтів стала настільки великою, що в наступні 3-4 роки буде величезна потреба в них. І якщо ви вмієте створювати професійні одностраничники, то напевно при бажанні зможете заробити серйозні гроші, розробляючи лендінгем іншим, а також для реклами своїх послуг і товарів.

Тому вже зараз можете замислюватися про підвищення свого рівня в сайтобудуванні, щоб вже завтра отримати свою частку в цієї популярної сьогодні ніші.