Як створити інтернет-портал

199

Від автора: вітаю вас на нашому блозі про сайтобудуванні. Веб-портали вважаються найскладнішими проектами в реалізації. Сьогодні я вам розповім, як створити інтернет-портал.

Що таке портал

Перш за все треба визначитися з самим визначенням. Я вважаю, Вікіпедія найбільш точно описує цей вид сайтів. Введіть в гугл “Веб-портал” і почитайте.

Загалом, це такий сайт, на якому можна не тільки читати публікації, обмінюватися коментарями або щось купувати. На порталі можна набагато більше. Я вважаю, що без прикладів тут ніяк не обійтися, тому ось перший приклад – 2ip.ru.

Якщо зайти на сайт, то можна знайти там дуже багато корисних сервісів, які дозволяють дізнатися ваш ip-адресу, перевірити cms сайту, дізнатися, які ресурси лежать на одному IP і т. д. Щоб всі ці інструменти працювали, їх повинен був хтось реалізувати. Відповідно, це робила команда програмістів, яка розробляла портал.

Крім того, якщо подивитися у верхнє меню, корисні сервіси, це далеко не єдині можливості, тут є рейтинг провайдерів, форум і багато чого ще. У випадку з 2ip зрозуміло, що це IT-порталу, тобто вузькотематичних, не для всіх людей підряд, а тільки для тих, хто цікавиться сайтами, програмним забезпеченням та інтернетом в цілому.

Є і так звані загальні портали, де реєструються люди з різними інтересами. Як правило, загальна кількість користувачів тут може перевищувати позначку в 1 мільйон. Один приклад – мобільна мережа spaces.ru, яка існує з 2007 року.

Чому можна сказати, що це портал? Ну самі подумайте:

Є можливість вести особистий щоденник

Можна створювати спільноти за інтересами та спілкуватися в них

Є величезний склад файлів, будь-який користувач може додати свої файли

Власний форум і чат

Можливість додавати користувач в друзі або підписуватися на них

Журнал оповіщень і стрічка новин

Онлайн-ігри, можливість дізнатися погоду і навіть познайомитися з ким-то

Власне, наявність таких і подібних їм сервісів явно показує, наскільки багатий функціонал таких сайтів. Як ми вже зрозуміли, портали можуть бути публічними (загальними) та вузькоспрямованими.

Як створити портал

Як ви розумієте, створення такого ресурсу сильно відрізняється від створення блогу або навіть інтернет-магазину. У випадку з останніми двома типами сайтів все набагато простіше, тому що реалізація якихось додаткових можливостей не потрібно і ви йдете по стандартному шляху. У випадку з порталом мало просто вигадати і намалювати дизайн, зверстати його і посадити на wordpress, потрібно ще і реалізувати ті можливості, які на ньому будуть, а це можна зробити тільки за допомогою програмування.

Зараз я бачу 2 варіанти створення нормальних порталу:

1. Зібрати команду спеціалістів і почати спільну роботу. По-перше, тут потрібно визначитися з ідеєю. По-друге, продумати, які саме інструменти будуть на сайті, його можливості і структуру. Після цього потрібно знайти людей, які готові будуть підтримати вас в розробці. Сьогодні є спільноти фрілансерів в області it, де можна зібрати команду для якогось проекту.

Вам знадобиться програміст, верстальник, дизайнер, адміністратор, а якщо проект великий, то набагато більше людей. І природно, всі ці люди не будуть працювати за безкоштовно. Як мінімум, за частину прибутку, яку принесе ваш портал в майбутньому.

2. Замовити розробку порталу у професіоналів. Сьогодні в інтернеті є великі компанії, які пропонують таку послугу. При цьому вам взагалі не потрібно втручатися в процес, досить тільки оплатити розробку і вона успішно запуститися. Яка вартість порталу? В залежності від складності, від 100 тисяч рублів до багатьох мільйонів. Наприклад, якщо ви хочете зробити портал типу Mail.ru, то це явно обійдеться вам у багато мільйонів.

Також варто відзначити, що гроші доведеться витрачати не тільки на розробку, але і на подальше життя такого сайту. Наприклад, оренду виділеного сервера, оплату людям, які будуть працювати на порталі, оплачувати різні сервіси та інструменти, які необхідні для його роботи.

Як бачите, створення порталу – це дуже серйозна справа. По суті, це великий інтернет-бізнес, який здатний принести багато, але в нього потрібно багато вкласти.

Як створити інтернет-портал самому і чи це можливо?

Так, загалом це можливо, але з деякими застереженнями:

Це буде невеликий проект

Ви витратите масу часу на його реалізацію

Ви повинні бути справжнім гуру в сайтобудуванні і добре розбиратися як мінімум в 4-5 технологіях

В середньому, на реализацую середнього за масштабами проектом команда спеців витрачає 2-3 місяці. От і думайте самі, скільки ви будете створювати такий проект, якщо робити все самостійно, навіть якщо врахувати, що проект буде невеликим.

Все ж сьогодні створити портал простіше, якщо користуватися готовими напрацюваннями інших веб-програмістів. Наприклад, сьогодні часто для додавання форуму на сат потрібно просто встановити на сацт додатковий модуль, а якщо ви хочете додати який-небудь сервіс, можна скористатися готовими відкритими рішеннями.

Справа в тому, що сьогодні доступні до скачування десятки тисяч різних скриптів і розширень, які додають вам ту або іншу можливість, так по шматочках можна зібрати свій міні-портал.

Для реалізації подібних проектів рекомендую вам вчити мову PHP, саме на ньому сьогодні здебільшого створюються веб-додатки. На нашому сайті ви можете знайти більше десятка курсів по PHP, які дозволять вам самостійно реалізувати багато цікавого: створити систему реєстрації та авторизації гостьову книгу, каталог товарів і багато іншого. Ось посилання на ці уроки.

Ну а я на цьому буду закінчувати. Сподіваюся, ви зрозуміли, як створити такий ресурс і що для цього необхідно. До зустрічі на інших сторінках нашого сайту!