Як створити інтернет-магазин на Joomla з допомогою компонентів VirtueMart і Hikashop

212

Від автора: всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, як створити інтернет-магазин на Joomla. Припустимо, що у вас є готовий план розвитку вашого бізнесу в інтернеті, і ви вже згораєте від бажання приступити до активних дій. Або, можливо, ви хочете заробляти на створенні інтернет-магазинів, що теж цілком доцільно, адже це не тільки цікаве, але і прибуткове заняття. Так чи інакше, знати про те, як створити інтернет-магазин на Joomla, вам буде дуже корисно.

Как создать интернет-магазин на Joomla с помощью компонентов VirtueMart и Hikashop

Що вам варто знати про Joomla

Joomla являє собою систему управління контентом (CMS). Написана вона на відомих мовах — Java та PHP, а в якості сховища своєї бази даних використовує MySQL. Этимологическое значення назви «Joomla» сходить до слову «Jumla», що перекладається з мови суахілі як «цілісність», «єдине ціле». Це красномовно говорить нам про те, як розробники підходять до розвитку програмного забезпечення CMS.

ЗА перебуває у вільному доступі під ліцензією GNU GPL (універсальна громадська ліцензія), так що проблем з Joomla у вас виникнути не повинно. Це і пояснює популярність системи в усьому світі. Крім того, з використанням Joomla можна створити ресурс практично будь-якої складності. Створення сайту, що продає — всього лише один з багатьох варіантів використання цієї універсальної системи. Тим не менш, саме питання про те, як в Джумла створити інтернет-магазин, присвячується величезна кількість відеокурсів. Не можу залишити без уваги ось це практичне керівництво по створенню онлайн-магазину «під ключ».

Як приступити до розробці комерційного сайту на Joomla

Для того щоб почати розробку інтернет-магазину на Joomla, необхідно задіяти безліч різних компонентів, без них ніяк. Майже всі вони, так само, як і система Джумла, знаходяться у вільному доступі, або пропонуються за символічну вартість.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Процес завантаження та встановлення даних компонентів ми розглядати не будемо, як в принципі і кожен з них окремо. Давайте з вами обмежимося двома, найбільш зручними і популярними — VirtueMart і HikaShop.

Как создать интернет-магазин на Joomla с помощью компонентов VirtueMart и Hikashop

VirtueMart

Компонент, що має велику кількість додаткових модулів. У порівнянні з аналогами, наприклад, JoomShopping, Apptha Shopping cart або Shopping Matters, має безліч функцій. Саме тому він і користується популярністю як серед новачків, так і серед професійних web-майстрів.

З недоліків можна виділити «повільність» роботи. Так що, якщо ви вирішили використовувати VirtueMart, рекомендуємо вибрати надійний платний хостинг, інакше ваш інтернет-магазин буде працювати досить повільно, а, як ми всі знаємо, швидкість роботи значно впливає на кількість відвідувань сайту.

Пропоную розглянути багатофункціональність VirtueMart більш докладно і розібрати, чим конкретно хороший даний компонент, і як налаштувати шаблон інтернет-магазину на Joomla з його допомогою. Якщо коротко сказати про параметри, то панель управління знаходиться у вкладці «Компоненти». Оскільки товари — це основний компонент будь продає ресурсу, давайте почнемо аналіз безпосередньо з меню товарів.

Как создать интернет-магазин на Joomla с помощью компонентов VirtueMart и Hikashop

1. Товари.

Перейти в Товари => Додати новий, вам буде запропоновано великий список різних налаштувань. Для кожного товару можна вибрати окрему категорію, цільову аудиторію та присвоїти варіювання ціни. Крім того, тут ви можете додавати опис товару (коротке/довге), визначати ціну, валюти, терміни, в які можливо придбати даний продукт і т. д.

При необхідності можна додати параметри виробу (довжина, ширина, висота, вага). Функціонал також дозволяє додавати фотографії, інші графічні файли і відеоматеріали, щоб, наприклад, наочно продемонструвати використання виробу.

2. Категорії.

При наявності навіть невеликого асортименту існує необхідність розділити товар за категоріями. Параметри категорії дозволяють змінити кількість одиниць для відображення, формат відображення і т. д.

3. Податки.

Даний розділ дозволяє створювати власні правила щодо податків і застосовувати їх до певних товарів і покупцям з конкретних країн.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

4. Замовлення та покупці.

Даний розділ дозволяє ознайомитися з фінансовою статистикою, або на свій розсуд створити групу покупців, які мають певні бонуси при придбанні того чи іншого товару.

5. Магазин.

Пункт меню «Магазин» дозволяє створити ім’я вашого продає ресурсу, логотип і визначити валюту.

6. Доставка.

В даному розділі за замовчуванням стоїть лише один спосіб доставки, який і доставкою-то не назвеш: програма просто інформує вас про наявність замовлення, а саму процедуру доставки доводиться виконувати самому. Якщо пошукати, то тут можна знайти розширені можливості.

7. Платежі.

Деякі популярні в Росії платіжні системи, наприклад, Яндекс Каса або Робокасса, інтегруються з Virtuemart, але, якщо ви не визначилися, який спосіб оплати для вас краще, система дозволяє «ручну» обробку платежів.

8. Демонстрація товарів.

Перейдіть до пункту «меню» на панелі адміністратора, після чого виберіть пункт, де ви маєте намір розмістити посилання на магазин, потім створіть новий розділ меню. Далі виберіть категорію пунктів і виберіть потрібний варіант. Збережіть результати роботи і починайте продавати!

Тепер ви знаєте, як створити інтернет-магазин на Joomla 3 за допомогою Virtuemart. Давайте розглянемо ще один популярний варіант розробки комерційного сайту за допомогою компонента Hikashop.

Как создать интернет-магазин на Joomla с помощью компонентов VirtueMart и Hikashop

Hikashop

З особливостей компонента варто виділити повну «готовність» до роботи. Ця японська розробка — справжній «конструктор» для інтернет-магазину будь-якої складності. З мінусів можна вважати те, що програма Hikashop не є безкоштовною — у вільному доступі знаходиться лише її спрощена версія (Starter), однак, web-сторінки сайту, створеного з її допомогою, будуть мати досить високу швидкість завантаження.

Використовуючи Hikashop, ви відкриєте для себе безліч маркетингових можливостей. Приміром, зможете підключати «партнерки», створювати дисконтну систему для клієнтів і т. д. Серед переваг Hikashop можна виділити наступні:

продуманий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, виконаний в сучасному стилі (заплутатися в управлінні тут просто неможливо);

висока швидкість роботи — якщо порівняти компонент з Virtuemart, то швидкість буде просто космічної;

вбудована статистика замовлень, покупок і відвідувань ресурсу.

І це я перерахував далеко не всі можливості цього компонента, а лише базові опції, які надаються нам в Starter. В платних версіях програми, а саме Essential ($79) і Business ($158) нам відкриється ще більше можливостей для реалізації свого комерційного проекту.

Тепер ви маєте уявлення про те, як створити інтернет-магазин на Joomla з допомогою компонентів VirtueMart і Hikashop. Звичайно, для того щоб краще зрозуміти, як влаштована ця система, необхідна практика, але, принаймні, ви вже знаєте, з чого почати, і на що орієнтуватися. Сподіваюся, моя стаття була вам корисною.

Підписуйтесь на наш блог і дізнавайтеся ще більше цікавого! Всім удачі і успішної реалізації своїх бізнес-ідей. До нових зустрічей!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення