Як створити ідеальний дизайн для портфоліо? Приклади дизайну сайтів

15

Від Автора: Сподобатися іншим складно, але набагато важче буває догодити самому вимогливому людині – собі. Прагнення до отримання максимально красивого дизайну для свого майбутнього портфоліо, може перешкодити в досягненні кінцевого результату. Як визначитися з ідеєю, не переборщити з оформленням і при цьому догодити самому собі? Як же створити ідеальний дизайн для портфоліо?

О, портфоліо

Про ідеали можна сперечатися довго і наполегливо, кожен залишиться тією чи іншою мірою прав. Говорячи про ідеальний в контексті даної статті, я маю на увазі, насамперед, ідеальне портфоліо для самого автора.

Поле бою дизайнерських ідей

Наявність великої кількості ідей, безумовно, є ознакою майстерності та гарною фантазією. Але, перемішуючись, навіть геніальні ідеї перетворюються в безформний вінегрет. Чи буде ваше портфоліо у вигляді каталогу, або представлене як перелистывающаяся книга, а може бути вам до душі мінімалізм: білий фон, чорні букви і майже повна відсутність графічних елементів?

Відразу визначитися складно. Тому будемо дивитися приклади вдалих дизайнів портфоліо, вчитися розставляти пріоритети і вибирати з численних ідей – найкращі.

Спостереження, а не наслідування

У кожного дизайнера свої методи і секрети. Хтось робить початкові начерки майбутнього дизайну на листку паперу, а потім ретельно переносить ці начерки на комп’ютер, хтось одразу малює в спеціалізованих графічних програмах, а у кого-то вже є в запасі заготовки (запчастини) для майбутніх сайтів і він просто з’єднує їх разом, переробляючи під певне замовлення. Єдиного рецепту не існує. Але однозначно те, що перед початком роботи над дизайном необхідно добре продумати ідею і подивитися приклади сайтів з подібною тематикою.

Зразкову поведінку

Зараз я познайомлю вас з одинадцятьма вдалими варіантами портфоліо, на мій погляд. У вас може бути і повинен бути свій список переваг в дизайні. Для цього всього лише треба вбити в пошуковий рядок того ж Яндекса потрібну вам комбінацію слів. Наприклад, «портфоліо фотографа» і уважно пошукати.

http://ilyas.ru/
дизайн портфолио

http://vitalyshepelev.com/
дизайн портфолио

http://www.melekesceva.ru/
дизайн портфолио

http://anya-aleksandrova.com/
дизайн портфолио

http://kaff.ru/
дизайн портфолио

http://artyulia.com/
дизайн портфолио

http://reey.ru/
дизайн портфолио

http://fntw.ru/
дизайн портфолио

http://alexarts.ru/
дизайн портфолио

http://ashatan.ru/
дизайн портфолио

http://dwaiter.com/
дизайн портфолио

Приклади завжди підуть на користь. Ми можемо використовувати сайти схожої тематики в якості джерела натхнення, але не маємо морального права копіювати точнісінько всі деталі оформлення. Та й відтворити схожу на оригінал настільки якісну копію вийде тільки у досвідченого професіонала.

Супермаркет для дизайнера

Якщо ви вирішили самостійно освоювати ази дизайну сайтів, надихнувшись вище наведеними прикладами, то не зайвим буде знати, що для тренування і набивання руки дуже підійде кліпарт. Кліпарт – набір графічних елементів дизайну (наприклад, кнопки для сайту, іконки, кисті, а також готові малюнки, фотографічні зображення і анімація). Кліпарт можна вільно скачати в Інтернеті з безкоштовних ресурсів.

Наприклад у нас в розділі «Графіка»

Кілька з таких ресурсів:

http://www.lenagold.ru/

http://pixelbrush.ru/clipart/vector/

http://www.clipart.net.ua/

http://www.free-clip-art.com/

http://www.clipart.com/en/

http://www.freeclipartfree.com/

Але, на жаль, майже на кожному безкоштовному і частково безкоштовному ресурсі існує можливість покупки. Через певний, найбільш якісний і ексклюзивний кліпарт, доведеться заплатити помірну, але, все ж, плату (якщо мова йде не про навчання, а про реалістичний проект, наприклад, вашому портфоліо).

Поле бою дизайнерських ідей – 2

Отриманий ковток натхнення від споглядання прекрасного, приблизно-подражательного, може зіграти злий жарт. Не важливо, розробляєте ви ідею дизайну зі стелі, або дивіться добірку кращих з кращих дизайнів портфоліо – уривчасті ідеї, що виникають в голові, можуть поглинати одне одного, накладатися і перетворюватися в сміття. Як же тоді з десятка «Хочу», виділити одне «Треба! І саме це мені підходить»?

Треба! І саме це мені підходить

Дизайн адже це та ж одяг. Коли ви приміряєте на себе нову сукню або краватку, звертаєте увагу, чи підходить ця річ саме вам? Так чому б не приміряти кожну ідею дизайну на себе, свою сферу діяльності? Якщо не виходить приміряти подумки намалюйте ескізи на папері.

Випробування дзеркалом. Ви повинні вміти оцінювати свою ідею (незалежно від стадії реалізації). Уявіть, ніби ви звичайний відвідувач зайшов на сайт дизайнера інтер’єрів. І що саме ви хотіли б там побачити?

А чи потрібна несхожа несхожість? Зовсім не потрібно винаходити велосипед. Дизайн портфоліо повинен відображати вашу індивідуальність, але при цьому не бути химерним. Звичайно, якщо ви – художник, то без картинного дизайну навряд чи можна обійтися, хоча скромний дизайн портфоліо художника з гарним набором малюнків все ж таки буде більш кращим.

Не відволікайте від себе! Надто насичений графічними елементами дизайн може відлякати відвідувачів, і вони закриють вашу персональну сторінку, не дійшовши до самого головного – до ваших робіт.
Якщо ви вирішили додати кліпарт, то пам’ятайте, що все добре в міру. Картинки або іконки не повинні заважати перегляду вашого портфоліо, вони, навпаки, зобов’язані допомагати звернути увагу на ваш рід діяльності.

Портфоліо повинне залишатися портфоліо. Не ховайте галерею малюнків, макетів, малюнків, картин кудись далеко. Доступ до ваших робіт повинен бути з будь-якої сторінки сайту, а краще, якщо галерея робіт буде вбудована програмістами на головну сторінку. Не забувайте, що ви – це, перш за все, ваша діяльність і завдання портфоліо — познайомити відвідувачів з вашою діяльністю.

Риса

Розповім один кумедний, але правдивий випадок, який наочно показує, що потрібно проціджувати потік ідей заради того, щоб у кінцевому результаті отримати ідеальний дизайн свого портфоліо.

Один знайомий дизайнер попросив висловити думку про дизайн-макет сайту. Я відкрила картинку з божевільними шрифтами, ілюстраціями та іконками. «Так масштабно, що очі розбігаються, і навіть з першого погляду не зрозумієш про що сайт або про кого», – резюмувала я. «Це портфоліо дизайнера, то є моє особисте» – отримала я у відповідь.

З’ясувалося, що знайомий уже понад півроку намагається створити щось тільки для того, щоб дати можливість людям переглядати галерею своїх робіт і бачити координати для зв’язку. З кожним новим дизайн-макета з’являються все більш божевільні ідеї, які, до речі, інтерпретуються дуже якісно, але лякають своєю строкатістю і насиченістю. Мені стало цікаво, і я періодично запитувала у знайомого про успіхи у виборі дизайну для портфоліо. Мені демонструвалися все нові і нові варіанти, барвисті, розумні, прекрасні і все ж стомлюючі. У підсумку всі ці старання звелися до мінімалізму. Зло своїм ідеям і на радість відвідувачам, знайомий дизайнер зробив чорно-білий простий сайт без будь-яких зображень. Хоча ні, зображення все-таки були, але тільки після переходу по посиланню «Портфоліо».

Вдалого вам вибору ідеї для ідеального дизайну портфоліо!

E-mail: [email protected]

Проект webformyself.com — Як створити свій сайт. Основи самостійного сайтобудування

P. S. Хочете опублікувати цікавий тематичний матеріал і заробити? Якщо відповідь «Так», то тисніть сюди.