Як створити базу даних на хостингу

216

Від автора: Ми живемо у вік інформації, тому людьми були розроблені досить зручні технології для її зберігання. Сьогодні я покажу вам, як створити базу даних на хостингу і навіщо це взагалі потрібно.

Я вже думаю, що ви і самі розумієте, для чого потрібна БД – для зберігання даних. При встановленні вручну будь-якого движка від вас буде потрібно її створення. Ну добре, а як же це зробити? Для цього є як мінімум 2 простих способи.

Створення БД через панель управління сервером

Мабуть, це найпростіший варіант. Будь хостинг надає вам Cpanel або будь-яку іншу панель, щоб управляти вашими сайтами. Там ви можете знайти пункт “Бази даних”, де можна у візуальному режимі створити нову БД нового користувача, після чого зв’язати його з базою. Користувача створювати і не обов’язково, якщо він вже створений. В якості прав треба встановити все, якщо це адміністраторський профіль.

Створення бази даних на хостингу утилітою PhpMyAdmin

Насправді утиліт для роботи з MySQL і іншими БД багато, але з цієї зустрічаються найчастіше. Створити базу в phpmyadmin теж легко.

Натискаємо Бази даних і з’явиться список баз, а також можливість додати нову, вписавши її ім’я. Після створення потрібно буде додати або створити нового користувача БД. Для цього у нової бази відредагуйте привілеї.

Як бачите, тут можна подивитися, які користувачі вже мають доступ до БД, а також додати нового.

Перенесення БД і її завантаження на інший хостинг

Перш за все, хочу скачати, що ваша БД – це взагалі практично найважливіше і найцінніше, чим ви володієте. Адже це все записи, сторінки, відгуки, коментарі і все, що там ще може бути на сайті. І якщо це пропаде, то для вас це повна біда. Тому насамперед подбайте про те, щоб постійно відбувалося резервне копіювання бази, причому бажано в кілька місць. Таким чином, ви захистите себе.

Якщо що, розширення дампу бази даних – sql. Тобто на комп’ютер ви завантажуєте саме дамп БД. Ну а як же, власне, завантажити БД? Краще всього для цього використовувати всю ту ж утиліту – PhpMyAdmin. Зайдемо до неї. Там є кнопка Імпорт, але поки не чіпаємо. Для початку потрібно буде створити нову БД або видалити всі таблиці в старій.

Коротше, вам потрібна чиста, гола БД. Вибираємо її і ось саме в неї імпортуємо наш дамп. Якщо все пройшло успішно, ви побачите, що з’являються в таблиці БД, а згодом переконайтеся в правильності своїх дій, коли перейдете на сайт, для якого всі ці маніпуляції і здійснювалися.

Цікаво, що все це можна зробити і через панель управління сервером. Там теж є можливість закачувати дампи баз даних.

Як зв’язати з сайтом?

Зв’язка відбувається автоматично на етапі установки движка. Там ви вказуєте ім’я БД, ім’я користувача і його пароль для доступу до бази сервером (майже завжди localhost) і префікс таблиць. Але якщо раптом в процесі роботи щось змінюється, то потрібно буде змінити дані.

Наприклад, ви змінили назву бази або видалили користувача і призначили іншого. Відповідно, якщо ви не поміняєте потрібні параметри, при заході на сайт буде відображатися помилка з’єднання з БД і ні про яку роботу ресурсу не можна буде навіть говорити.

У зв’язку з цим, ОДРАЗУ ж після внесення таких змін потрібно змінювати відповідні параметри. Якщо у вас движок wordpress, то вони зберігаються у файлі wp-config. Зокрема, там є такі константи:

DB_NAME – ім’я бази даних.
DB_USER – ім’я користувача
DB_PASSWORD пароль

А також мінлива: $table_prefix;

Відповідно, ви повинні переконатися, що значення цих параметрів відповідають дійсності. Ніяких помилок бути не повинно. В інших движках такі налаштування теж присутні.

Може бути кілька баз на хостингу?

Звичайно, абсолютно ніяких проблем. 1 БД на 1 сайт (у більшості випадків). Якщо у вас кілька сайтів, то буде і кілька БД. У великого ресурсу може бути кілька БД для різних розділів. Наприклад, якщо ви вирішите встановити на сайт форум, то для нього можна буде створити свою БД.

Загалом, все це основи основ роботи з БД, якщо раптом ви захочете вивчити роботу з MySQL (а це мова, за допомогою якого працюють з базами даних) від А до Я, то у нас для вас є чудовий курс, тривалістю більше 20-ї години, у якому ви зможете освоїти цю технологію раз і назавжди.