Як стати веб-дизайнером, і якими якостями повинен володіти дійсно крутий спеціаліст?

644

Від автора: багато хто з вас, ймовірно, шукали відповідь на питання: як стати веб-дизайнером? Безумовно, це непросте питання, на який ви, швидше за все, і отримували настільки ж складні і неоднозначні відповіді. Але все ж це не таємниця світобудови. Існує безліч майстрів, які не тільки знайшли спосіб, як стати веб-дизайнером з нуля, але і міцно утримують свою позицію, постійно удосконалюючись і збагачуючи свій і без того чималий досвід. Давайте спробуємо знайти їх секрет успіху.

Безумовно, чужі приклади для новачка — це дуже до речі. Хороші і не дуже приклади дизайну сайтів ми можемо розглядати як справжні уроки веб-дизайну, адже, як ми знаємо, розумний вчиться і у мудреців, і в дурнів.

Але при цьому не варто забувати, що в будь-якому починанні є лише один вірний шлях — свій власний. Тому не варто намагатися наслідувати чужих стилів і видавати чужі ідеї за свої. Інша справа — на основі чужих концепцій вибудувати свою, яка в чомусь буде мати з ними схожі риси, а в чомусь суттєво відрізнятися.

Перефразовуючи одного великого літературознавця, нагадаємо, що, чим більш оригінальна ідея, тим вона більш універсальна. Хоч як майстерно ви б не володіли графічними редакторами, без оригінальної ідеї творчі здібності втрачають свою значимість. Пам’ятайте, що немає нічого ідеального, тому не намагайтеся наслідувати іншим і надайте собі право на помилку. Приблизно так і починається навчання веб-дизайну з нуля.

Що характеризує хорошого веб-дизайнера?

Творча уява

Всупереч поширеній думці, згідно з яким творчі люди — це досить рідкісне явище, спочатку ми всі наділені цим чудовим властивістю. Наведемо відому цитату американської письменниці Урсули Ле Гуїн: «Дорослий творча людина — це дитина, який вижив».

Дійсно, в дитинстві всі ми мали творчою уявою, що допомагало нам краще розуміти навколишній світ. Але дорослі люди вважають, що їм уже все відомо достеменно, тому… продовжують ходити на нецікаву роботу. Таку людину складно здивувати, але не тому, що він уже все знає, а тому, що вважає: його знань цілком достатньо. Він навряд чи замислюється над тим, як стати професійним веб-дизайнером. А адже здивовані очі — ознака інтелектуала.

Це не означає, що вас повинна дивувати кожна дрібниця. Але створити щось, що буде дивувати інших — одне із завдань веб-дизайнера. Тому постійно експериментуйте з палітрою кольорів, шрифтів, текстури і т. д. Іноді ми знаходимо рішення в абсолютно несподіваних джерелах. Наприклад, в якості текстури можна використовувати зображення, яке призначалося зовсім не для цього. Адже ви навряд чи коли-небудь замислювалися про подібному використанні картинки або фотографії, знятої ще в далеких нульових роках століття? Це й називають нестандартним підходом.

Тактовність

У первісному, античному розумінні цього слова, «такт» означає «почуття міри». Будь-яка, навіть сама цінна річ втрачає свою цінність, як тільки її стає занадто багато. Адже стародавні монети, платина і космічні артефакти цінуються саме за те, що це не дуже поширені речі, і дістати їх не так-то й просто. Крім того, вони цінуються за їх властивості. Наприклад, завдяки старовинних монет можна вивчати історію; із золота виходять гарні прикраси; уламки метеоритів допомагають у дослідженні космосу.

Цей принцип цілком можна застосувати і у веб дизайні. Простіше кажучи, дизайн сайту, незалежно від стилю, не повинен бути переповнений різними елементами і всілякими ефектами. Рекламні банери згодом це відшкодують. А ті елементи, які ви вважаєте необхідними, повинні бути максимально зручними і функціональними. Швидше за все, користувачі будуть заходити на сайт, з метою милуватися його оформленням, а по своїх справах.

Почуття стилю

Любителем тематичних кафе ви можете не бути, але погодьтеся, інтер’єр, де все, навіть найдрібніші деталі виконані в одному стилі, що викликає більший інтерес, ніж без смаку обставлене приміщення. Елементи, зведених до одного стилю, як би «пов’язані» між собою і створюють відчуття гармонії і порядку.

Той же принцип може бути використаний і при проектуванні дизайну сайтів. Природно, багато що буде залежати від побажань замовника, але зведення елементів сайту до єдиному, загальному стилю послужить ознакою гарного смаку розробника. Крім того, на відвідувачів сайту це надасть позитивний вплив.

Бажання і вміння змінюватися

Модні течії дуже мінливі. Така їхня сутність. І тенденції в оформленні сайтів не є винятком. Зараз у моді так званий «плоский» дизайн, дизайн «Metro», розроблений Microsoft, адже не так давно популярністю користувався скевоморфизм — протилежність плоскому дизайну.

Тому web дизайнер, який почав навчання, повинен усвідомлювати, що для того щоб стати майстром своєї справи, йому належить постійно змінюватися і вміти працювати з різними стилями оформлення. Але і цього мало для того, щоб стати хорошим майстром веб-дизайну.

Слід визначити і свій власний фірмовий стиль, який буде впізнаваним як в одязі скевоморфизма, так і в «плоскому» костюмі. Наприклад, джинси levi’s можуть мати абсолютно будь-який колір, покрій і форму, але червона нашивка на задньому кишені — це відмітний знак, за яким річ не сплутати з аналогічною продукцією.

Почніть своє навчання прямо зараз!

Це не рекламний гасло, а, швидше, заклик до самовдосконалення. Навчання веб-дизайну дійсно може початися прямо зараз, адже все, що потрібно — це ваше бажання і підключення до інтернету, де можна знайти курси веб-дизайну на будь-який смак.

Вони можуть бути платними або безкоштовними, але, в будь-якому випадку, навчання не пройде безслідно, адже навіть на недбайливих студентів університет надає певний вплив. Ви дізнаєтеся, як стати веб-дизайнером і почати заробляти завдяки своїм талантам, а також знанням і вмінням, які ви отримаєте у процесі навчання.

Тому пропоную не думати над тим, як стати крутим веб-дизайнером, а почати бути їм вже зараз :) .

На сьогодні все. Запрошую стати постійним читачем нашого блогу, підписавшись на його оновлення. При бажанні ви зможете поділитися цікавими матеріалами з друзями і, можливо, залучити їх на бік добра веб-дизайну. До нових зустрічей!