Як стати веб-аналітиком: навчання та курси

217

Від автора: згідно дослідженням, проведеним британською компанією Search Elusion, одна з найпопулярніших професій 2016 року — веб-аналітик. Професіонала в цій справі знайти зараз складно, тому потреба у фахівцях такого роду на ринку величезна. Нижче я постараюся максимально детально описати, як стати веб-аналітиком. Навчання та курси частково вирішують цю задачу, але на першому місці, на мою думку, стоїть віра в свої сили і прагнення до самовдосконалення. Хочете, я поділюся з вами корисною інформацією, яка посприяє вашому швидкому кар’єрному зростанню? Тоді вперед.

Якщо ви хочете знайти високооплачувану роботу в крупній компанії або отримати можливість працювати з будь-якої точки світу, тоді рекомендую якомога швидше починати навчання з веб-аналітиці.

Це досить перспективна ніша — якщо ви почнете її вивчення прямо зараз, через пару років вже можна буде стати фахівцем високого рівня. І зовсім необов’язково працювати найманим працівником. Можна відразу спробувати себе в ролі приватного підприємця і шукати клієнтів самостійно. Цей шлях трохи складніше, однак прибутковіше при грамотному підході до справи.

Продовживши читання, ви дізнаєтеся, хто ж такий веб-аналітик, з чого почати навчання і як розвиватися далі в цьому напрямку.

Хто такий веб-аналітик?

Веб-аналітик — фахівець, що займається збором і аналізом інформації, пов’язаної з поведінкою відвідувачів сайту. Крім цього, він повинен знаходити рішення, що дозволяють на базі отриманих даних збільшити загальну ефективність онлайн-ресурсу, яка виражається в кількості відвідувачів, передплатників, замовлень і т. д. Іншими словами, такий спеціаліст повинен вивчити сайт, знайти в ньому проблемні зони і запропонувати рішення щодо їх виправлення.

Там, де звичайні люди бачать прості чорні цифри на білому тлі, веб-аналітик повинен розглянути можливості, втрати, прірва між реальними фактами і прогнозованими очікуваннями. Представник цієї професії являє собою такого слідопита. Його головними цільовими об’єктами є точні цифри, за якими він знаходить вади в роботі інтернет-магазинів і різних інформаційних порталів.

Великий плюс професії полягає в тому, що необов’язково отримувати освіту в спеціалізованому навчальному закладі або ж проходити дороге онлайн-навчання.

В інтернеті можна знайти велику кількість дистанційних курсів з веб-аналітиці, які перебувають у безкоштовному доступі. Навскидку для прикладу можу запропонувати ось цей ресурс. Тут в 11-му уроці зачіпається тема зовнішньої оптимізації, аналітики поведінкових факторів і т. д. Якщо хочете швидко бути «в темі», тоді рекомендую ознайомитися.

Скільки заробляє веб-аналітик?

Заробіток веб-аналітика прямо пропорційний його результатами. Ви можете будувати з себе великого розумника-всезнайку, однак, якщо надані рекомендації не будуть безпосередньо впливати на збільшення доходу/відвідувань/кліків, на жаль, так і потонете в гігабайтах нікому не потрібної інформації.

Веб-аналітик, звичайно ж, повинен знати велику кількість фішок і тонких деталей, однак, куди важливіше практика. Нанизуйте знання на свій мозок по трохи, як на шпажку, паралельно застосовуючи рекомендації експертів на практиці. Як тільки за вашою спиною будуть реальні результати, сума заробітку почне кардинальним чином преумножаться.

Середньостатистичні аналітики отримують від 2000$ за проект. Гроші хороші, але потребують великої самовіддачі і величезної кількості часу, який буде потрібно на збір статистичних даних, аналіз та осмислення рішень щодо поліпшення поточного стану.

Що входить в завдання веб-аналітика?

Перед тим, як стати веб-аналітиком, подумайте, чи готові повністю віддатися цій справі, і чи варта гра свічок. Давайте для початку розглянемо його основні завдання, щоб приблизно розуміти, що доведеться взагалі робити-то:

встановлювати коди відстеження і настроювати інструменти, пов’язані з веб-аналітикою (Google Analytics, Call tracking, Яндекс.Метрика, Co Magic тощо);

шукати і підключати нові інструменти, що дозволяють провести аналіз онлайн-ресурсу;

тестувати нові інструменти для збору статистики відвідувань, кліки, поведінки на сайті, а також виконання прогнозу майбутніх показників, виходячи з поточних даних;

автоматизувати процеси, пов’язані з аналітичною звітністю, за допомогою сучасних високотехнологічних інструментів Google Analytics API та ін) або розробки нових, які задовольняють потреби бізнесу;

проводити A/B тестування впроваджених на сайт рішень;

визначати KPI сайту;

відправляти рекомендації клієнтам, що дозволяють збільшити ефективність сайту;

проводити роботу, пов’язану з інтеграцією даних CRM-систем.

P. S. Не бійтеся великої кількості незнайомих слів. Пару місяців активного навчання, і ви вже будете думати, що знаєте про веб-аналітиці все. Це, звичайно, буде міраж, але досить приємний :)

З чого почати навчання?

Величезний відсоток людей, які бажають спробувати себе у веб-аналітиці, відпадає ще на стадії навчання. Отже, не рекомендую відразу ж викидати на це справа велика кількість фінансів, щоб потім не шкодувати.

Пройдіть спочатку безкоштовні курси веб-аналітики, які дозволять зрозуміти, підходите ви для професії, або краще відкинути подалі таку авантюрну затію. В інтернеті є величезна кількість різноманітних майстер-класів, відеоуроків, а також текстових матеріалів, що допомагають швидко отримати базові знання в цій сфері.

Отримавши певну базу, пройшовши безкоштовне навчання веб-аналітики, ви вже зможете випробувати свої сили в невеликій компанії або навіть узяти на фрілансі самостійно перший недорогий замовлення. Постарайтеся оточити себе хоча б дистанційно фахівцями, які непогано обізнані в цій темі, щоб у будь-який момент була можливість звернутися до них за порадою, рекомендацією або практичною допомогою.

Стати такого роду «ангелами-хранителями» можуть ваші друзі, давно плаваючі в аналітичному океані, колеги по цеху, знайдені на різних тематичних форумах, або ж гуру веб-аналітики, що знаходяться на слуху в інтернеті. До останніх можна достукатися, замовивши у них який-небудь платний курс або майстер-клас.

Ну ось і все, дорогі друзі. Сподіваюся, ви отримали відповіді на основні питання, пов’язані з професією веб-аналітик. В наступних статтях мною будуть викладені цікаві фішки, що дозволяють підвищити свою ефективність і професіоналізм у цій професії. Якщо ви вважаєте, що веб-аналітик — це не ваше, тоді можете випробувати себе в заробітку на власному блозі в інтернеті. Справа цікаве і прибуткове, рекомендую спробувати. До нових зустрічей на сторінках нашого блогу!