Як стати тестувальником з нуля?

714

Від автора: у світі продовжує стрімко розвиватися IT-індустрія, що тягне за собою затребуваність відповідних професій і в нашій країні. Якщо вам цікава ця галузь, необов’язково ставати класичним програмістом. Відмінною альтернативою стане робота тестувальником. На вивчення цієї професії піде набагато менше часу, при цьому, вона не менш високооплачувана, так і більш захоплююча. У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як стати тестувальником з нуля, що потрібно буде робити, і де навчатися.

Для початку пройдемося по визначенню. Щоб зрозуміти, як стати тестувальником, потрібно, в першу чергу, розібратися з основними функціями та завданнями представника цієї професії. Часто люди, побачивши вільну вакансію в подібній сфері, помилково вважають, що впораються без особливих знань і навичок, однак, не все так просто.

Хто такий тестувальник і які його основні обов’язки?

Тестувальник — це чоловік, який повинен якісно і своєчасно виконувати доручення, пов’язані з аналізом розробленої програмістами інформаційно-програмної системи. Його основне завдання полягає в тому, щоб зібрати всі необхідні дані про проект та провести кваліфіковане тестування, згідно зі встановленим компанією-роботодавцем регламентом.

Якщо говорити російською загальнодоступним мовою, то тестувальник — це людина, яка перевіряє нові розробки на працездатність і намагається знайти в них системні помилки, щоб уникнути майбутніх збоїв при використанні.

Навряд чи можна стверджувати, що, пройшовши один курс тестувальника, ви відразу будете готові до виконання своїх прямих зобов’язань. Про це важко говорити з тієї причини, що обсяг завдань залежить від особливостей конкретної компанії, що надає робоче місце. Те, що ви вивчали, може бути зовсім неактуально на конкретній посаді. Все залежить безпосередньо від ролі тестувальника у проекті. Однак, чим ширше коло ваших знань, тим більше можливостей буде вхопитися за більш складну і корисну для компанії завдання. А що це за собою тягне? Правильно, більш комфортну планку доходу.

Загалом, якщо вже не терпиться скоріше знайти в інтернеті безкоштовні курси тестувальників, тоді знайте, що ключова обов’язок, за яку ви будете відповідати — це «підчищення» різних помилок і недоліків за своїми колегами-розробниками. Якщо цікаво спробувати себе в цій сфері (а це напевно стане більш ніж цікаво, коли ви дізнаєтеся, скільки отримує середньостатистичний тестувальник), тоді їдемо далі.

Скільки заробляє тестувальник?

В інтернеті з кожним днем з’являється все більше онлайн-курсів по заробітку тисячу і один спосіб, однак, про їх ефективності без сухих фактів говорити нелегко. А ось з приводу обговорюваної сьогодні професії можна конкретно заявити, що, пройшовши прямо зараз навчання на тестувальника, вже через 5 років можна буде придбати собі непогану квартиру. Звучить заманливо, чи не правда?

Давайте розглянемо рівень середніх і максимальних зарплат цього фахівця.

До 1 року роботи: середня зарплата — 550$, максимальна — 1200$;

1 рік досвіду роботи: середня заробітна плата — 1030$, максимальна — 1800$;

до 2 років досвіду роботи: середня зарплата — 1370$, максимальна — 2100$;

до 3 років досвіду роботи: середня зарплата — 1630$, максимальна — 2400$;

до 4 років досвіду роботи: середня заробітна плата — 2000$, максимальна — 3000$;

до 5 років досвіду роботи: середня зарплата — 2500$, максимальна — 3400$.

На вік роботодавці, як правило, акцент не ставлять, що є ще одним важливим плюсом цієї професії. Таким чином, ви можете взятися за навчання роботі тестувальником в будь-якому віці і вже за декілька років вийти на хороший стабільний дохід.

Переваги професії тестувальник

Перед тим, як працювати тестувальником, потрібно для початку зрозуміти чи потрібно це вам. Чи варто взагалі пробувати, чи краще пройти який-небудь курс по програмуванню і з головою піти в цю сферу. Щоб зрозуміти, чи цікаво вам буде розвиватися в галузі тестування різного програмного забезпечення, давайте розглянемо всі переваги цієї професії:

Швидке освоєння. Щоб вивчити ази професії, достатньо буде пройти кілька безкоштовних курсів для тестувальників.

Висока зарплата. Якщо ви гарненько постаратися, визубрити всю базу знань з області професії тестувальника і того ж влаштуєтеся на непогану вакансію, то, як мінімум, в Україні чи Росії зможете відчувати себе більш ніж комфортно.

Швидкий кар’єрний ріст. Виконуючи добре свої обов’язки у цій сфері можна швидко дістатися до посади керівника команди, бізнес-аналітика або менеджера проектів.

Захоплююча і престижна професія. Тестувальником бути, по-перше, не нудно, по-друге, солідно, що ще потрібно? Ви будете приймати участь в великих IT-проекти, про яких можна буде з гордістю розповісти друзям і родині.

Затребуваність по всьому світу. Якщо ви вивчіть іноземні мови і основні курси тестувальників (онлайн або офлайн), то з легкістю зможете відправитися на заробітки за кордон. Ця професія затребувана по всьому світу.

Як навчитися з нуля?

На жаль, кваліфіковане та повноцінне навчання тестувальників безкоштовно, та й платно, не надає жоден український чи російський ВУЗ. Яким чином тоді отримувати необхідні знання для цієї сфери? В першу чергу — це самоосвіта.

Для початку буде достатньо пройти кілька курсів з тестування (безкоштовно або платно). Таким чином, ви зможете зануритися в ази цієї професії і вже почати потихеньку пробувати себе в практичній діяльності. З базових книг порекомендуємо:

«Швидке тестування», написану Робертом Калбертсоном, Крісом Брауном і Гері Коббом;

«Тестування програмного забезпечення», написану Семом Канером, Джеком Фолком і Енгом Кек Нгуєном.

Чим гарний процес розвитку у цій тематиці, так це тим, що можна пройти навчання тестувальником в режимі онлайн, навіть не виходячи з дому. Ознайомтеся з основною базою, а потім постарайтеся більш детально зануритися в вузькопрофільну тематику. У даний момент трендовими можна назвати наступні напрямки:

тестування додатків, що розробляються під смартфони та планшети;

процес автоматизації тестування;

тестування складних систем, що відрізняються високим ступенем навантаження.

Ну що, будемо пробувати себе в цієї цікавої професії або ж підемо копатися з папірцями в офіс? На навчання тестування з нуля доведеться витратити не один тиждень, і не один місяць, проте, якщо ви прочитали всю інформацію, яка була наведена вище, то напевно погодитеся, що воно того варто. Це, безумовно, не єдина професія, пов’язана з заробітком у технічних сферах. Можна спробувати себе, наприклад, у вивченні сайтобудування та інших подібних сферах. Вибір за вами.

Серія статей про інтернет-професіях ще в самому розпалі — так що підписуйтесь на оновлення нашого блогу та не пропустіть найцікавіше. До нових зустрічей!