Як стати SMM фахівцем: поради новачкам у цій справі

268

Від автора: здрастуйте, дорогі мої читачі! Сьогодні я хотів би поговорити про популярною і, головне, що користується попитом інтернет-професії SMM-спеціаліст! Ніхто не буде заперечувати, що інтернет має величезний вплив на життя кожної людини, особливо, соціальні мережі. В інтернеті ми можемо не лише спілкуватися, знайомитися і знаходити різну корисну інформацію, але й замовляти послуги і купувати товари. Якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, які люблять поєднувати приємне з корисним, якщо вас цікавить питання: як стати SMM фахівцем і заробляти, сидячи в улюблених соціальних мережах, то ця стаття саме для вас!

Хто такий SMM-спеціаліст?

Хочу відразу зазначити, що SMM менеджер — це універсальний фахівець, керуючий присутністю і просуванням бренду по соціальним мережам і каналах, таким як Однокласники, ВКонтакте, Facebook, Instagram, Twitter, Мій світ і ін.

Основними його завданнями є зміцнення іміджу клієнта, збільшення охоплення зацікавленої аудиторії, обробка негативу, а також нейтралізація «чорного піару» в соцмережах.

Головна мета спеціаліста з соцмереж — створення своєму замовнику позитивного іміджу. SMM менеджер розробляє план по просуванню бренду в певних соціальних мережах, вибудовує роботу з пошуку і нейтралізації негативних відгуків, збільшує аудиторію і виконує ще багато інших, не менш важливих обов’язків.

Що входить в обов’язки SMM-фахівця?

Перш ніж замислюватися про те, як стати SMM менеджером, і на які курси SMM фахівців піти, варто ознайомитися з основними обов’язками та вимогами до кандидатів на дану посаду.

Перший критерій, за яким відбирають працівників сфери SMM — здатність мислити стратегічно. Ви повинні вміти обчислювати категорії потенційних клієнтів, з’ясовувати, чим вони цікавляться сьогодні, і чим будуть завтра, підбирати майданчики з цільовою аудиторією, передбачати ефективність просування і регулярно вносити свої пропозиції в бізнес-стратегію фірми.

Друге найпоширеніша вимога до кандидатів на посаду SMM-менеджера — знання маркетингу. Адже у ваші обов’язки буде входити створення іміджу спільноти, управління рекламою, проведення конкурсів, аналіз і прогноз рекламного бюджету, анонс заходів, просування спільноти і багато всього іншого.

Необхідно володіти навичками ком’юніті-менеджера — адміністрування та модерація також будуть входити у ваші обов’язки. Щоб ваша група або співтовариство виглядали гідно, доведеться регулярно працювати з чорним списком, припиняти нецензурщину і сварки, направляти діалоги в правильне для вас русло, провокувати учасників на активне обговорення потрібних тем, спілкуватися з техпідтримкою соцмережі і обов’язково відповідати на всі питання читачів та передплатників групи.

Якими навичками необхідно оволодіти?

Отже, розібравшись з обов’язками SMM-фахівця, можна визначити основні навички, якими доведеться опанувати. В першу чергу, необхідно досконально знати функціонал і можливості соцмережі, в якій буде проходити робота. Спеціаліст SMM повинен вміти:

створювати групи, спільноти, заходи і публічні сторінки;

купувати місця для реклами в адміністрації соціальної мережі, адміністраторів спільнот і користувачів;

знати, як отримати лайки, класи, твіти та інші прояви активності користувачів;

вміти залучити передплатників і зливати трафік на сайт замовника або партнерські програми.

Крім навичок роботи з соціальними мережами, необхідно знати основи веб-дизайну. Адже SMM-спеціаліст повинен вміти створювати привабливий дизайн спільноти і знати, як зробити красиві «продають» картинки. Для отримання даних навичок можна пройти відеокурси по веб-дизайну або стаціонарне навчання. SMM-спеціаліст повинен володіти почуттям прекрасного і бути різнобічно розвиненою людиною. Не менш корисно буде вивчити основи SEO-просування і навчитися працювати з HTML, відео – і фоторедакторами.

Де вчитися на SMM-фахівця?

Незважаючи на те що SMM-спеціаліст — дуже перспективна і затребувана професія, отримати освіту за даною спеціальністю ніде. Так як професія знаходиться на стику ІТ та маркетингу, то поширеним вимогою до кандидатів є висока комп’ютерна грамотність — базові знання мов програмування, принципів побудови та наповнення сайтів, знання різних додатків і інструментів.

Як стати SMM менеджером, якщо такої спеціальності немає в університетах? Існує лише два способи отримати базові знання: пройти стаціонарні курси або оволодіти необхідними навичками самостійно. Причому другий варіант не менш ефективний, адже зараз в інтернеті можна знайти величезну кількість книг, відеокурсів і статей на будь-яку тему.

Не обов’язково шукати курси безпосередньо з SMM, можна почати з вивчення веб-дизайну, HTML, далі оволодіти навичками роботи в фото – та відео редакторах, пройти курси по просуванню сайтів і блогів та вивчити основи SEO-просування.

Чому варто вибрати професію SMM-фахівця?

Якщо після того, як ви дізналися, скільки всього доведеться вивчити, щоб стати професіоналом у сфері SMM, бажання рухатися до мети стало тільки сильніше, то ось вам основні переваги даної професії:

ніхто з друзів не буде точно знати, в чому полягає суть вашої роботи. Після фрази «Я SMM менеджер» всі будуть багатозначно вас слухати, а якщо ви ще і уточніть, що працюєте в соцмережах, то вам будуть заздрити :) ;

ви завжди будете в курсі всіх інтернет-жартів, адже це буде входити у ваші обов’язки;

якщо ви будете працювати в офісі, то вам ніхто ніколи не зможе заборонити сидіти в соціальних мережах;

вам будуть регулярно приходити пропозиції по роботі. Адже якщо ви станете професіоналом своєї справи, не помітити вас в соціальній мережі буде досить складно;

приблизно через рік роботи ви навчитеся дивитися на світ іншими очима і перестанете ображатися на людей (всі конфлікти для вас будуть просто роботою з запереченнями);

працюючи SMM-менеджером, ви станете цікавою і різнобічно розвиненою особистістю.

Звичайно, всіх переваг роботи в SMM-сфері не перерахувати, бо для кожного вони відкриваються по-різному. Якщо ви готові трудитися в поті чола, відкритися для нових знань і не шкодуючи себе пробиватися до своєї мети, то успіх вам гарантований! Сподобалася стаття? Підписуйтесь на наш блог і ділитися з друзями. До нових зустрічей!