Як стати SEO-копірайтер, і що для цього потрібно вміти?

219

Від автора: знову вітаємо вас на сторінках блогу, присвяченого фрілансу у всіх його проявах. Сьогодні, з вашого дозволу, ми поговоримо про те, як стати SEO-копірайтер. Для того, хто знайомий з тематикою SEO просування та оптимізація сайтів, професія SEO-копірайтер не є чимось новим і незвіданим. Але для тих, хто вирішив підкорювати простори фріланса порівняно недавно, це може здатися таємницею, покритою мороком. Все набагато простіше, ніж ви думаєте. Давайте розбиратися.

Хто такий SEO-копірайтер?

Для того щоб з’ясувати, як стати SEO-копірайтер, розшифруємо абревіатуру «SEO». Отже, SEO — це Search Engines Optimization. Це той випадок, коли ми можемо наочно продемонструвати ступінь важливості знання англійської мови для копірайтерів та інших фрілансерів.

Щоб картина набула цілком виразні обриси, скажімо простіше (відразу б так, але треба тримати інтригу): SEO — це оптимізація (якщо завгодно, адаптування) веб-сайтів для пошукових систем. В нашому випадку, діапазон пошукових систем звужується до двох: «Яндекс» і Google. Всі ми користуємося цими сервісами, деякі з нас навіть шукають Google через Яндекс або навпаки :)

Розкрутка/просування сайтів — це все синоніми SEO. В цілому, ця абревіатура означає просування сайтів за ключовими словами в першу десятку (двадцятку/тридцятку) в наших Яндексах і Гуглах. У більш вузькому значенні такий термін, як «оптимізація», використовується для того, щоб позначити роботу з внутрішніми чинниками сайту, які так чи інакше впливають на ранжирування.

Але досить розумних слів. З’ясуємо, де найчастіше потрібні послуги SEO-копірайтера. Припустимо, у вас є свій сайт з продажу певної групи товарів. Користувач, який бажає придбати саме ті товари, якими ви торгуєте, приступає до комплексу заходів, направлених на купівлю товару в інтернеті.

В Яндексі або в Google він робить запит «купити… наприклад, БАТИСКАФ (!) у місті N». Пошукова система видасть йому результати, відповідні такого оригінального запитом. Користувачеві будуть запропоновані сайти, на яких він, теоретично, може придбати той самий батискаф.

Припустимо, ваш сайт знаходиться на першому місці в списку. Користувач неодмінно зайде на нього, але навіть якщо він за старою російською традицією незабаром покине ваш сайт, не зробивши там активних дій, прагнучи знайти батискафи подешевше, то, переглянувши кілька інших сайтів, він незабаром повернеться саме на ваш, де і купить жаданий батискаф.

Переходимо до практичної частини

Звичайно, на місці батискафа може бути і інша апаратура, але в іншому ситуація цілком реальна. На інших сайтах користувач побачить нудні, одноманітні тексти, які написані наче під копірку.

Такі тексти зустрічаються всюди, але тільки не на вашому сайті, де вже заголовок буде говорити, навіть кричати про те, що ТУТ ВИ ЗНАЙДЕТЕ ТЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО!!! Тільки ТУТ і ніде більше.

Отже, це привернуло увагу користувача. Що ж далі? Він пробіжить поглядом по тексту на вашому сайті з правильною розстановкою матеріалів (всі важливі для потенційних покупців слова виділені, а необхідні характеристики винесені в нумерований або маркірований список).

Після того як наш потенційний покупець прочитає про те, що компанія працює вже більше… дев’яти років, він перейметься довірою і, швидше за все, зателефонує за номером, ненав’язливо, але вказаною на сайті — таким чином, з потенційного покупця він перетворився на реального. Як говориться, mission complete! Далі відбувається процес купівлі-продажу, але до цього етапу угоди копірайтер вже буде мати лише непряме відношення.

SEO-копірайтер займається написанням саме таких текстів. Якщо сказати коротко, то текст, написаний SEO-копірайтер, повинен відповідати таким вимогам, як:

оптимізація сайту для пошукових систем;

відповідність очікуванням читачів (зручність сприйняття ніхто не відміняв);

спонукання потенційних покупців до здійснення покупки (перетворення їх у реальних покупців).

Крім того, особливу роль тут відіграє унікальний контент. Для тих, хто не знає, що це, поясню — на статус сайту впливає ступінь унікальності тексту, викладеного на його сторінках. Іншими словами, текст не повинен бути запозичений з інших джерел (це закон про захист авторських прав у цифрову епоху, або якось так).

Існують сервіси, де можна перевірити унікальність вашого тексту. Зазвичай вимогам замовників задовольняє від 95% унікальності, але замовники, як і їхні вимоги, бувають різними. Унікальність тексту оцінять не лише користувачі. З більшою ймовірністю «ексклюзив» доведеться «за смаком» пошуковим системам, адже та сама унікальність контенту і є одним з показників надійності сайту, а, значить, цим і визначається його місце в пошукових системах.

Сфера діяльності SEO-копірайтера

Робота в сфері SEO-копірайтингу виглядає приблизно так: фрілансер (копірайтер) отримує завдання написати текст. Крім цього завдання, він часто отримує адресу сайту, для якого пише, список «ключів» (ключових слів, за якими буде проводитися пошук, і які необхідно вписати в текст), короткий опис товару або діяльності компанії.

Іноді складати семантичне ядро, тобто, виявляти ті самі ключові слова доводиться самостійно. Так що питання про те, чи може SEO-копірайтер стати ще і фахівцем з SEO-просування, відпадає сам собою.

Зрозуміло, цим не вичерпується весь широкий діапазон діяльності SEO-копірайтера. Приміром, створивши свій блог, ви отримаєте можливість найбільш виразно і красномовно розповісти про себе і, природно, отримати замовлення від нових замовників.

Взагалі блог для фрілансера — це must have, адже на біржах фріланса не завжди є можливість заробити бажані суми. Тим більше, в інтернеті можна знайти курси по створенню блогів і т. п. до Речі, деякі з них можуть бути навіть безкоштовними. Для SEO-копірайтера курси такого змісту будуть вельми до речі.

Алгоритм написання SEO-статті

Робота копірайтера (не важливо, SEO) — це творчий процес, а творчість, як відомо, не завжди піддається класифікації і здатністю вписуватися в рамки явно не відрізняється. Тим не менш, ми ризикнемо і спробуємо виділити кілька етапів роботи SEO-копірайтера:

ознайомлення з темою;

розробка семантичного ядра;

збір інформації в різних джерелах (власна голова — це теж джерело!);

безпосереднє написання текстового матеріалу (зі вставкою і виділенням ключових слів, природно);

перевірка матеріалу (!).

Останній пункт деякі автори вперто ігнорують, хоча для збереження власної репутації і щоб уникнути різного роду неприємностей перевірці слід приділяти особливу увагу. В особливо запущених випадках корисно згадувати вислів М. А. Булгакова: «Піч — мій кращий редактор».

Безумовно, написання текстів з метою SEO-просування має безліч нюансів, які не помістити в одну статтю. Але якщо ви вже отримали певний досвід в якості копірайтера, освоїти область SEO вам буде зовсім нескладно. На цьому ми прощаємося до таких матеріалів, які відкривають багатогранний світ фріланса. Щоб не пропустити нові цікаві та пізнавальні статті, рекомендуємо підписатися на оновлення нашого блогу.

До нових зустрічей, друзі!