Як стати SEO-фахівцем: практичні поради для новачків

301

Від автора: вітаю вас, дорогі мої читачі! У сучасному світі все популярнішими стають спеціальності, пов’язані з інтернетом і технологіями. І якщо освоїти програмування в більшості випадків можуть люди математичного складу розуму, то професія SEO-фахівця підійде навіть для гуманітаріїв. З чого ж почати навчання, і як стати SEO-фахівцем високого рівня? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтесь в моїй статті.

Хто такі SEO-фахівці?

SEO-спеціаліст — спеціаліст, який виконує зовнішню і внутрішню оптимізацію сайту для підвищення його позицій у списках сторінок, знайдених за конкретним запитам пошуковими системами. Іншими словами, SEO — це процес збільшення відвідуваності інтернет-ресурсу з пошуковиків з використанням різноманітних методів оптимізації. SEO-оптимізація сайту, як правило, включає в себе такі види робіт:

Оптимізація внутрішніх факторів. Включає в себе роботи безпосередньо над самим ресурсом: установку необхідних плагінів, оптимізацію всього коду, збільшення швидкості завантаження ресурсу, поліпшення юзабіліті ресурсу, внутрішню перелінковку, написання статей під пошукові запити і багато іншого.

Оптимізація зовнішніх факторів. Це закупівля статей, посилань в інших блогах, новинних порталах, сайтах. Також до цього можна віднести прогін по каталогах, накрутку поведінкових факторів різноманітними сервісами і т. д.
Що входить в обов’язки SEO-оптимізатора?

Давайте подивимося, що входить в основні обов’язки seo-оптимізатора:

аналіз і аудит інтернет-ресурсу та його видимості для пошукових машин;

проведення заходів по просуванню ресурсу;

аналіз конкурентів;

розробка та реалізація заходів щодо зовнішньої і внутрішньої оптимізації сайту;

контроль і адаптація сайту до змін в алгоритмах пошукових машин;

вдосконалення сайту з метою залучення клієнтів;

надання всієї необхідної інформації, що дозволяє підбити підсумки про результати просування в системах пошуку. До таких даних відносяться джерела трафіку, аналіз поведінки відвідувачів ресурсу, зміна кількості продажів, позиції сайту в пошукових системах;

забезпечення дотримання законодавства щодо авторських прав, прав про рекламу, захист прав споживачів і ін

Кілька корисних рад по вивченню SEO-теорії

Якщо після ознайомлення з основними обов’язками вас мучить питання, як стати SEO-фахівець з великої літери, і ви вирішили навчитися цього самостійно, то хочу вам дати кілька, на мою думку, корисних рад по вивченню теорії СЕО.

Ознайомтеся з термінологією.

Як і будь-яка інша сфера, сфера СЕО має свою термінологію, не вивчивши яку ви навряд чи зможете вникнути навіть у найпростіші статті. Заучувати всі SEO-терміни напам’ять не варто — достатньо роздрукувати їх і покласти на видне місце. При прочитанні літератури про СЕО ви зможете в них підглядати.

Почніть вивчення пошукових систем.

В першу чергу, вивчіть вимоги пошукових систем до сайтів та їх якістю. Уважно прочитайте рекомендації Google для веб-майстрів і рекомендації Яндекса по створенню сайтів. Порушувати правила, зазначені в цих інструкціях, не раджу ні при яких умовах. Якщо ви хочете отримувати від своїх ресурсів максимальну і довгострокову віддачу, візьміть собі ці правила за принципи.

Зареєструйтеся на SEO-форумах.

На тематичних форумах про СЕО-оптимізацію ви зможете знайти відповідь практично на будь-яке у вас питання, але перш ніж опублікувати його, використовуйте пошук по ресурсу.

Підпишіться на популярні SEO-блоги.

Читайте англомовні джерела.

Коли розберетеся з російськомовними ресурсами, раджу для підвищення своєї кваліфікації регулярно переглядати англомовні матеріали.

З чого почати СЕО-практику

Порада №1. Почніть з простого

У разі відсутності можливості набратися досвіду, не раджу відразу хапатися за складні запити — «потренуйтеся» спочатку на простих. Якщо ж у вас вже є сайт — підберіть пару-трійку запитів з середньою конкуренцією і приступайте до роботи або ж створити простенький СДЛ і просувайте його в ТОП по середньочастотним запитам. Далі можете переходити у ВЧ.

Порада№2. Складіть план просування

Перш ніж почати оптимізацію сайту, визначтеся, що саме ви будете робити і запишіть по пунктах. Це буде вашою першою стратегією просування і оптимізації інтернет-ресурсу. Вона повинна включати в себе всі дії, починаючи від зміни вмісту мета-тегів, і закінчуючи нарощуванням посилань. До речі, перш ніж шматувати код сайту, обов’язково зробіть бекап.

Порада№3. Навчіться аналізувати конкурентів

Безсумнівно, теоретичні знання потрібні, але найкращим джерелом знань, який в майбутньому допоможе вам досягти успіхів у сфері СЕО, є аналіз конкурентів, розташованих в Топі. Необхідно аналізувати зовнішні і внутрішні фактори топових ресурсів.

Порада№4. Не бійтеся експериментувати

Навіть досвідчені СЕО-аналітики не завжди можуть бути впевнені в точності і правильності своїх дій. У деяких випадках думки експертів радикально розходяться, а аналіз конкурентів не дає можливості відстежити яку-небудь тенденцію. Як діяти в такому випадку досвідченому фахівцеві? Експериментувати! Провівши свій власний експеримент, ви не тільки знайдете відповідь на питання, але і зробите величезний крок у професійному розвитку в сфері SEO.

Порада№5. Не дозволяйте емоціям взяти над вами верх

Несподівана зміна алгоритму, втрата всіх позицій, або, що ще гірше, бан сайту можуть відбити всі бажання вивчати СЕО. Ну що ж, оптимізація та просування сайтів — заняття не для слабкодухих. Якщо ви на 100% впевнені в своїх силах, і вас не лякає великий ризик, то ласкаво просимо до лав SEO-фахівців.

Де навчатися на СЕО-спеціаліста?

Отже, ми розібралися з професією, тепер потрібно визначитися з тим, яке освітнє установа пропонує навчання за спеціальністю SEO-спеціаліст. У цьому-то і є заковика — в одному коледжі та внз нашої країни цього не вчать. Однак, не варто відразу впадати у відчай. Ви з легкістю знайдете відеоуроки, майстер-класи та курси для SEO-фахівців, завдяки яким, в найкоротші терміни, зможете оволодіти азами цієї спеціальності.

Вирішивши стати СЕО-оптимізатором, будьте готові до багатогранною, складною, але дуже цікавій роботі. Розвивайтеся, стаєте професіоналами своєї справи і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! Якщо вам була корисна ця стаття, підписуйтесь на мій блог і ділитися з друзями. До швидких зустрічей!