Як стати розробником мобільних додатків для Android і Apple

364

Від автора: всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, як стати розробником мобільних додатків для Apple і Android. Кількість додатків на таких сервісах, як Apple Store і Google Play зростає з кожним днем. Ці програми можуть виконувати самі різні функції. Одні з них дозволяють обробляти фотографії завдяки модним ретро-фільтрам і всіляких ефектів. Інші допомагають вивчати іноземні мови, треті — завантажувати і читати електронні книги. Можна навіть встановити металошукач або будівельний рівень. Загалом, додатків, готових полегшити наше життя, зараз в достатку.

Деякі з них можна завантажити безкоштовно, деякі — ні, в будь-якому випадку, безкоштовні програми будуть містити рекламу і платний контент. Але нам у даний момент цікавий дещо інший аспект. Справа в тому, що на розробці мобільних додатків можна заробляти, і досить непогано.

З чого почати навчання розробки додатків для мобільних пристроїв?

Стати розробником мобільних додатків значно легше, якщо ви вже маєте уявлення про програмування. Тоді ви можете сміливо пропустити цей розділ. Але, як відомо, повторення — школа художника, а в нашому випадку — програміста. До того ж, не виключено, що вам доведеться виконати частину роботи, пов’язану з графічним оформленням.

Якщо ж ви не маєте уявлення про програмування, нічого страшного, адже цього завжди можна навчитися. Тим більше, в інтернеті є багато інформації, присвяченої вивченню програмування.

Зокрема, це відеокурси, які допомогли великій кількості користувачів стати програмістами. Скажімо так, в наші дні освоїти професію програміста стало простіше, ніж 8-10 років тому. І всілякі курси розробників мобільних додатків успішно сприяють цій тенденції.

Тим, хто хоче заглибитися у сферу веб-програмування в цілому і бажає у всьому «докопатися до суті»; тим, кому цікаво програмування не тільки як ремесло, але і як мистецтво, можна порадити вивчити HTML, CSS, JavaScript, а може бути навіть jQuery, в тому випадку якщо ви хочете по-справжньому випробувати себе і свій допитливий розум =)

Так чи потрібен диплом?

Існує стереотип, що найкращі програмісти — ті, що закінчили школи програмування, мають сертифікати і дипломи, які нібито підтверджують їх вміння і навички. Але це часом далеко від істини.

Як серед програмістів-професіоналів, так і в середовищі самоучок є люди, дійсно опинилися на своєму місці, які мають схильність до програмування. Але зустрічаються і ті, що просто вважають себе майстрами своєї справи, хоча, насправді, їм більше б підійшов веб-дизайн або щось ще, більше пов’язане з творчістю.

І, як не дивно, серед дипломованих фахівців така картина спостерігається частіше, ніж у середовищі тих, хто вивчав програмування самостійно. Це пояснюється тим, що той, хто дійсно бажає опанувати цю професію, насправді навчається і постійно застосовує знання на практиці, а не просто відвідує заняття і чекає в черзі за дипломом.

Що потрібно знати розробника мобільних додатків?

Використовуючи сучасні мови програмування, які застосовуються для розробки мобільних додатків під Android або iOS, цілком реально створити своє перше творіння вже за місяць.

Тільки уявіть: всього за місяць з вас вийде розробник мобільних додатків. Навчання професії програміста, звичайно, цим далеко не вичерпується. Так, ви зможете розробляти якісь нескладні ігри і навіть отримувати з них прибуток після монетизації.

Зайдіть в Google Play або App Store: там подібних додатків більшість, особливо, серед ігор. За статистикою таких додатків дев’ять з десяти. Цим і займається середньостатистичний розробник мобільних додатків. Але з чого почати своє навчання, якщо ви не хочете зупинитися на цьому?

Для того щоб не бути тим самим середньостатистичним розробником і створювати щось справді оригінальне, потрібен якісний фундамент. Досвідчені програмісти рекомендують починати навчання з computer science, структури даних, класичних алгоритмів, пристрої хеш-таблиць і так далі.

Необхідно усвідомити ті базові поняття, що використовуються в програмуванні, незалежно від мови і пристрої. Тут буде незайвим знати основи C++, незважаючи на те, що багато хто вже вважають його застарілим. Можливо і так, але це основа основ, без яких не виникли б Java та PHP. Корисно буде дізнатися про захист даних, шифрування, мережних протоколах і про ядро Unix.

Досі ми говорили лише про технічної частини питання, але для успіху цього буде недостатньо. По-справжньому якісний софт — це не лише програма, яка працює без помилок. Якісний софт передбачає продуманий інтерфейс, який був би зрозумілий користувачу (а не тільки розробнику), логіку роботи програми з урахуванням усіх можливих варіантів розвитку подій. Звертати увагу на деталі і знаходити цікаві, нестандартні рішення — це обов’язок кожного розробника.

Відчуйте себе творцем тенденцій

Як дивно б це не виглядало на перший погляд, але розробника мобільних додатків слід бути не тільки хорошим програмістом, але і проникливим маркетологом.

Важливо зрозуміти, що затребуване в даний момент серед користувачів, після чого поспішити зайняти ту нішу, яка ще не була зайнята вашими конкурентами. Вам не потрібно гнатися за тим, що популярно зараз або було популярне колись.

Безумовно, нове — добре забуте старе, але успішні програмісти не підлаштовуються під сучасні тенденції. Вони самі беруть на себе відповідальність створювати ці самі тенденції.

Крім того, не слід забувати про вивчення англійської мови, адже програмні коди пишуться саме на ньому. Завдяки написання цих кодів, ви зможете вивчити лише технічний англійський, але для спілкування з англомовними замовниками свої знання доведеться поглибити. До того ж, це стане корисною практикою не тільки для розробки додатків.

Тільки якщо гармонійно розвивати в собі навички програміста, дизайнера і маркетолога, можна добитися успіху в сфері розробки мобільних додатків.

Висновок

Коли ви здобудете необхідні знання, ви можете сміливо пропонувати свої послуги замовникам, яких удосталь зможете знайти на біржах фріланса. Не варто чекати того, що успіх сам звалиться на вас відразу після реєстрації і заповнення портфоліо з вашими напрацюваннями.

Спочатку вам доведеться виконувати невеликі і нескладні замовлення, але, якщо на цьому не зупинятися, з часом ви зможете розробляти дійсно вражаючі проекти для замовників не тільки своєї країни, але і всього світу.