Як стати рерайтером і за рік заробити на іномарку?

405

Від автора: хочете займатися цікавою справою, працювати в будь-якій точці світу і при цьому отримувати 30-50 тисяч рублів на місяць? Ми можемо поділитися з вами інформацією про те, як стати рерайтером і швидко розвиватися в цій справі. Але спочатку чесно відповідайте на наступні 4 питання. Ви посидючі? Терплячі? Працьовиті? Відповідальні? Якщо на всі питання ви відповіли позитивно, значить, у вас є всі шанси. Отже, давайте вчитися.

Інтернет щодня наповнюється тисячами нових сторінок. Кожна з них супроводжується текстовим матеріалом, який необхідний для того, щоб зацікавити відвідувача сайтів або презентувати який-небудь товар. Логічно, що контент, який ви бачите на сторінках — це результат чиєїсь роботи. Однак далеко не всі тексти написані на основі реального досвіду з певним продуктом.

Близько 50% новин, статей та описів для інтернет-магазинів і компаній в інтернеті, як не дивно, написані не копірайтерами, які друкують все з нуля, а рерайтерами. Отже, затребуваність професії на ринку не потребує в подальшому обговоренні.

Що входить в обов’язки рерайтера?

В якості прикладу розглянемо ситуацію, коли керівники інтернет-магазинів, що займаються продажем одного і того ж товару або послуги, створюють опис для свого продукту. Якщо вони хочуть, щоб їх сайт досяг високих позицій в пошуковій системі і більш лояльно сприймався клієнтами, вони повинні надати унікальний текстовий матеріал. І як це зробити? Виникає три варіанти для вирішення проблеми текстової:

замовити текст у професійних копірайтерів;

написати текст самостійно;

скопіювати матеріал у конкурентів.

Але що робити, якщо перший варіант не підходить із-за небажання витрачати великі фінанси або відсутності такої можливості, другий ми відкидаємо з-за того, що самі не напишемо якісно, а третій не котить, так як сайт не буде просуватися в пошукових системах, якщо тупо передерти текст? В цьому випадку як раз-таки і можна звернутися до професійних рерайтерам, які нададуть необхідний результат за набагато меншу вартість.

Ключовим обов’язком таких фахівців є виклад оригінального тексту іншими словами, гарантуючи при цьому високу текстову унікальність і збереження первісного змісту матеріалу. Давайте розглянемо приклад роботи рерайтера на звичайному художньому тексті:

Вихідний матеріал:

У Олени з’явився новий червоний м’яч, а у Максима набір машинок. Іграшки дітлахам подарувала мама. Тепер малюків не загнати додому з вулиці раніше 9 години вечора, адже вони весь день безперервно грають з друзями.

Рерайт:

З іграшками, які мама подарувала Оленці та Максиму — м’ячем червоного кольору і набором машинок — діти весело проводять весь вільний час у дворі. Малюків тепер неможливо примусити зайти додому, щоб пообідати.

Головна заповідь рерайтера — не искази сенсу вихідного тексту, і хай прибудуть гроші з тобою.

Основні навички, якими повинен володіти рерайтер

Щоб розуміти, як стати хорошим рерайтером, потрібно для початку визначитися з основними навичками, якими повинен володіти цей фахівець. Самим головним, звичайно ж, буде ідеальне знання мови. Для початку можна почати писати російською, а в подальшому розвиватися і перейти на зарубіжну аудиторію, заглибившись у вивчення англійської.

Грамотне володіння мовою — це ключ до стабільного заробітку на довгі роки. Ви в обов’язковому порядку повинні знати всі тонкощі граматики, пунктуації і орфографії, а також уважно перевіряти свої роботи перед здачею.

З додаткових навичок, якими повинен володіти рерайтер, виділимо наступні пункти:

швидкий набір тексту;

нестандартне мислення;

швидка обробка великих обсягів інформації;

вміння простою мовою викласти складні речі;

здатність відсікати зайве, залишаючи тільки факти;

вміння зацікавити цільову аудиторію текстом;

посидючість;

уважність.

Бажано також бути максимально різносторонньою особистістю і постійно читати, щоб розширювати кругозір. Тематики вам будуть надаватися найрізноманітніші, тому потрібно бути готовим до всього.

З чого почати?

Найпростішим способом почати свою кар’єру в рерайтинге стане реєстрація на спеціалізованих біржах фріланса, наприклад, freelance.ru або weblancer.net. Якщо з якихось причин вони вам не сподобаються, можете знайти в інтернеті інші, їх, на щастя, повним-повнісінько.

Після реєстрації берете кілька простих замовлень, щоб набрати рейтинг, далі практикуєтеся і напрацьовуєте портфоліо. При достатньому працьовитість і прагнення до самовдосконалення ваші навички будуть рости, і можна буде вже братися за більш складні завдання, які оплачуються дорожче.

Намагайтеся залишити у роботодавців максимально позитивне враження про себе, щоб надалі отримувати від них додаткові замовлення.

Де отримувати професійну освіту?

Щоб спробувати себе в цій сфері, необов’язково отримувати спеціалізовану освіту. Все приходить з практикою. Однак ви збільшите темпи розвитку в рерайтинге, якщо роботи будуть коригуватися більш досвідченими людьми, приміром, досвідченими колегами по цеху.

Також якщо ви новачок, то уважно слухайте і враховуйте всі претензії замовників. Не потрібно з ними сперечатися і демонструвати свою крутість, адже: а) грошей від цього не додасться; б) через якийсь час з імовірністю 90% виявиться, що ви були неправі.

Навчання рерайтера схоже з процесом саморозвитку фрілансерів з інших напрямків. Дивіться різноманітні семінари, на яких демонструється практика монетизації і розкрутка до реальних грошей, читайте книги (спеціалізованих мало, але для розширення кругозору підійдуть будь-які), спілкуйтеся з більш досвідченими людьми і багато працюйте (особливо над собою і своїми помилками).

З часом на практиці ви самі почнете помічати, які пропозиції і слова недоречні, де пишете занадто банально і так далі. А на те, що пропустите повз очей, завжди вкажуть пальцем замовники, навіть не сумнівайтеся.

Сподіваюся, ви дочитали статтю до кінця і тепер приблизно розумієте, хто такий рерайтер, і з чого почати кар’єру в цій сфері. Обов’язково спробуйте себе в написанні текстів, адже ця професія стане корисною навіть тим, хто не збирається займатися нею вічно.

Рерайтінг стане в нагоді в майбутньому при роботі в сфері маркетингу, в журналістиці і в багатьох інших областях. Для тих, кому ця тематика здалася недостатньо цікавою, можемо запропонувати вивчити перевірену систему заробітку в інтернеті на створенні спеціалізованих блогів. Краще спробувати себе в кількох напрямах, ніж стояти на місці і не розвиватися взагалі. До нових зустрічей, друзі!