Як стати оптимізатором сайту за один місяць?

233

Від автора: доброго часу доби, друзі! Якщо шукаєте високооплачувану професію з можливістю працювати з будь-якої точки світу, в мене є дещо цікаве для вас. У цій статті я розповім, як стати оптимізатором сайту і всього за один місяць вийти на хороший стабільний дохід.

Велику популярність, супутню престижним статусів, набирають професії, які тісно пов’язані з інтернетом. Подібного роду діяльність добре оплачується і, як правило, не зобов’язує людину фізично знаходитися в певному місці.

Інтернет-працівник може облаштувати собі робоче місце і вдома, і на пляжі, і навіть на парі в університеті, прихопивши з собою ноутбук і печеньки. В якості яскравого прикладу гарної професії в інтернеті можна виділити SEO-оптимізатора сайтів. Давайте докладніше розглянемо, що, куди і як він там просуває в робочий час.

Яку цінність несе оптимізатора сайтів?

Просування сайту оптимізатором — це один із методів залучення нових відвідувачів/клієнтів на свій онлайн-ресурс. Такий фахівець повинен бути не тільки добре обізнаний у своєму вузькому технічному напрямку, але і мати загальні уявлення про принципи маркетингу, копірайтингу та реклами.

Суть його професії полягає в тому, щоб просувати певний сайт в пошуковій видачі по конкретним запитам, які вигідні замовнику. Наприклад, якщо йде робота над просуванням тренінгів, і самим ходовим або високомаржинальним продуктом є покрокова система створення та розкрутки свого блогу, то завдання оптимізатора сайту полягає в наступному:

визначити популярні запити (наприклад, безкоштовна онлайн-система гарантованого заробітку на блогах);

оптимізувати сайт під конкретні запити;

відстежувати результат;

вносити правки та коригувати процес.

Досягти позитивного результату в оптимізації можна за рахунок складання грамотного текстового наповнення, оптимізований під пошукові системи.

Кому необхідні послуги оптимізатора сайтів?

Кінцевий клієнт залежить від формату вашої роботи. Якщо у ваших планах ведення діяльності в режимі фрілансера біля берегів Таїланду, тоді стабільний потік замовлення можна отримати, налагодивши співпрацю з компаніями, що займаються просуванням сайтів або прискоренням їх завантаження.

Також можна працювати спільно з широко орієнтованими маркетинговими агентствами, подбирающими метод розкрутки в залежності від специфіки ніші. Але потрібно враховувати, що чималий шматок пирога буде діставатися їм за надання замовлення.

Куди ефективніше працювати безпосередньо з приватними особами або різними компаніями, які зацікавлені в СЕО-оптимізації своїх ресурсів.

Однак самостійно вести бізнес на початкових етапах досить складно, адже немає гідного портфоліо. Отже, є сенс перший час попрацювати на найманій роботі або за вищенаведеною схемою співпрацювати з агентствами.

Основна база необхідних навичок

Ключові навички, які дозволять стрімко розвиватися в роботі оптимізатором сайтів:

обізнаність про базові принципи функціонування пошукових систем;

навичка оптимізації текстів під конкретні пошукові запити;

базове володіння мовами HTML і CSS, які стануть в нагоді при верстці сайтів;

грамотність;

уважність;

стресостійкість;

посидючість;

вміння обробляти великі обсяги інформації.

Скільки заробляє оптимізатора сайтів?

Логічно, що рівень кінцевої прибутку буде залежати від того, який формат роботи ви для себе оберете. Можна працювати в якості фрілансера, найманого працівника в компанії, або відкрити власне агентство, що займається просуванням веб-сайтів.

Вивчивши статистику одного популярного порталу з пошуку роботи за останні 4 місяці, було знайдено 659 вакансій, пов’язані з пошуком сеошника. Це говорить про досить високу затребуваність професії на ринку, тому навіть якщо у вас не вийде працювати самостійно (у форматі бізнесу або фріланса), завжди можна приєднатися до хорошої компанії, володіючи належною кваліфікацією.

З чого почати?

Я, мабуть, погоджуся з тим, що, на перший погляд, СЕО-оптимізатор сайту здається подобою технічного біоробота, особливо, коли він починає виражатися складними спеціалізованими термінами. Проте все не так страшно, як ви думаєте.

Пройшовши кілька базових курсів по оптимізації сайту, нехай навіть безкоштовних можна за один місяць розібрати основи цієї справи і вже реалізовувати замовлення на пристойні суми. Суть цієї професії полягає в декількох основоположних принципах, які необхідно впроваджувати у взятих в роботу проектах, щоб їх показники в пошуковій видачі стрімко зростали.

Образно висловлюючись, як тільки ви розберетеся в азах і приловчитеся до виконання практичних впроваджень, ця діяльність перетворюється у вашій свідомості в чіп, який при необхідності буде активуватися в автоматичному режимі.

Спробуйте вивчити базові матеріали (безкоштовного контенту в інтернеті повно!) в цьому напрямку і зареєструватися на популярних фрилансовых біржах. Так, відразу багато ви не отримаєте за реалізовані проекти, однак, наб’єте руку і зрозумієте, що взагалі потрібно для виконання конкретних завдань.

Попрацювавши хоча б місяць з живими замовниками, ви вловите основні принципи СЕО-просування і накопичите корисний досвід. Також можете допомогти своїм друзям, якщо у них є інтернет-магазин або інформаційний портал.

Як і де навчатися?

Деякі веб-майстри рекомендують 60% часу присвячувати навчанню оптимізації сайту, а 40% — практичної діяльності. Інші ж дають поради з точністю навпаки. Я ж рекомендую змінювати процентне співвідношення по мірі зростання вашого професіоналізму.

На перших етапах багато вчіться і потихеньку впроваджуйте пройдене. Якщо, знову ж таки, проводити аналогію з управлінням часом, то десь 90х10%. Далі поступово змінюйте співвідношення по мірі підвищення особистої експертності у справі — 80х20%, 70х30%, 60х40%… Завдання — дійти до показника 20/80%.

Повністю навчання закидати не можна ні в якому разі, однак, саме практика принесе вам гроші. Розвиток у знаннях і навичках — це можливість для розширення стелі власного доходу.

Навчатися ви можете, вивчаючи тематичні блоги, статті, книги, слухаючи різні відео – та аудіо-курси, відвідуючи вебінари від професіоналів у цій справі. Також великим плюсом стануть платні і безкоштовні онлайн курси для оптимізатора сайту. Слідкуйте за новинками в ніші, адже в технологіях пошукових систем постійно відбуваються різного роду зміни. Проспите нововведення — не досягнете високих результатів.

Підсумки

Підводячи логічний висновок вищесказаного, можна сміливо стверджувати, що професія СЕО-оптимізатора — це високоприбуткова і цікаве заняття, яке вимагає постійного саморозвитку. Величезною перевагою є геосвобода, завдяки якій ви зможете постійно знаходитися поруч з сім’єю або працювати під час відпочинку в теплих країнах. Також, вивчивши на належному рівні іноземна мова, можна виходити відразу на міжнародний ринок і допомагати з просуванням сайтів клієнтам з усього світу.