Як стати онлайн-консультантом і підвищити продажі компанії більш ніж на 20%?

185

Від автора: добрий день, друзі! Чи бувало у вас так, що ви, спонукувані цікавістю, заходили на незнайомий сайт і раптом… Дзинь! З’являється онлайн-консультант, який ввічливо починає цікавитися, чи не потрібна вам допомога. А іноді навіть нав’язливо. Він так довго чекав на вас і тепер хоче з вами поговорити (хоч якась розвага). Сьогодні ми поговоримо з вами про те, як стати онлайн-консультантом, одним з цих милих і товариських людей, які, до речі, є досить ефективним інструментом продажів на сайті.

Онлайн-консультант — це потужний цільової лидогенератор

Так-так! Професійні онлайн-консультанти, не бачачи відвідувачів сайту, можуть так м’яко і непомітно вести їх до купівлі, що просто диву даєшся. Завдяки цим фахівцям, продажі компанії можуть підвищитися більш ніж на 20%! Пов’язано це з тим, що з установкою онлайн-сервісу кількість діалогів з клієнтами зростає в середньому на 50%.

А все тому, що більша частина потенційних клієнтів не готова дзвонити в магазин. Це відбувається з різних причин: соромляться, не хочеться, немає часу, немає грошей на рахунку, в кінці кінців. В цей вік інформаційних технологій багатьом людям набагато простіше і швидше написати, а не подзвонити.

Так що, як би дивно це не звучало, завдяки людській ліні і стресу, пов’язаного з дзвінком в компанію, онлайн-консультант може заробити собі на хліб насущний, а заодно, і компанії продажу підняти.

Будучи ефективним інструментом продажів, консультант повинен не просто закривати питання відвідувача, але і вивести його на діалог, отримати його номер телефону або адресу електронної пошти. Таким чином, із заявки користувача можна в лічені хвилини зробити повноцінний лід.

Давайте ж розберемося, чим займається цей прекрасний фахівець, і що потрібно, щоб стати онлайн-консультантом в інтернеті.

Що робить онлайн-консультант?

Відверто кажучи, його основне завдання полягає зовсім не в тому, щоб надати клієнту неоціненну допомогу на сайті, а перетворити його у покупця. Ось така «чарівна паличка». Тому консультант повинен бути завжди напоготові і відповідати на запит користувача протягом декількох секунд. У що б то не стало. Навіть якщо кінець світу. Тьху-Тьху-Тьху :) Потім він м’яко і непомітно схиляє клієнта до купівлі, поки той «гарячий» і готовий натиснути заповітну кнопку «Купити».

Для інтернет-магазинів, банків, інвестиційних, страхових та юридичних компаній (список можна продовжувати дуже довго) сервіс онлайн-консультанта просто незамінний. Він допомагає зрозуміти, наскільки сайт відповідає завданням, поставленим розробником або власником.

Що тут говорити, зараз він потрібен будь-якому бізнесу, який прагне залучити якомога більше клієнтів в інтернеті, зокрема, для подальшого спілкування офлайн. Багато, хто створюють свій блог і намагаються його монетизувати з допомогою продажу юридичних, фінансових послуг та інших інфопродуктів, також ставлять на головну сторінку сервіс онлайн-консультацій.

Що повинен знати і вміти хороший онлайн-консультант?

Представник цієї інтернет-професії повинен:

добре знати асортимент товарів/перелік послуг компанії;

бути освіченим, ввічливим і грамотним;

мати навички продажів;

вміти користуватися готовими сценаріями продажів;

знати варіанти доставки, способи оплати на сайті;

вміти імпровізувати в нестандартних ситуаціях, яких немає в скриптах продажів.

Так просто стати хорошим онлайн-консультантом?

Багато роботодавців при пошуку даного спеціаліста чи в першому рядку вимог вказують «вміння продавати». Якщо ви, почувши цю фразу, відразу починаєте нервувати і ретируетесь на користь менш «напряжной» професії, де не треба буде бігати з транспарантом і вмовляти всіх підряд: «Купіть будь ласка! Ну купите…», то даремно.

Ось що я вам хочу сказати: вміння продавати — це навик, який можна в собі розвивати і тренувати. Адже ви не вміли писати букви і кататися на велосипеді з народження?

Тим більше, в кожній більш-менш поважної організації давним-давно написані регламенти і скрипти продажів на всі випадки життя. Ставши онлайн-консультантом інтернет-магазину, ви повинні будете спочатку прочитати ці скрипти, а потім попрактикувати їх на реальних клієнтів. От і все.

І ще — налаштуйтеся на щиру допомогу відвідувачам. Вони обов’язково відчують, якщо ваша єдина мета — це втюхати їм залежаний товар або впарити непотрібну послугу (забудьте ці слівця зараз же). Може, один раз у вас цей фокус і пройде. Але потім людина не тільки більше не звернеться в вашу компанію або інтернет-магазин, але і зробить вам «чорний піар» серед своїх друзів, умовивши їх з вами не зв’язуватися.

Поважайте клієнтів! Ваше завдання — допомогти їм визначитися з товаром чи послугою (підказати, пояснити, порадити, попередити). Продавати — це радіти не тому, що ви такий молодець, продали. А тому, що чоловік знайшов для себе дуже потрібну річ або вирішив якусь свою проблему.

Де навчитися?

Навчання онлайн-консультантів зараз проводять багато тренінгові центри. На курсах онлайн-консультантів вас навчать всім азам цієї затребуваною інтернет-професії. Вибирайте курси, на яких групи не занадто великі, щоб ви там не «загубилися» і змогли якісно навчитися всім необхідним навичкам.

Не будуть зайвими також тренінги чи семінари за ефективним методикам продажів і навіть з психології. Для когось онлайн-консультант — це провидець, адже він буквально з першого слова розуміє клієнта і знає, що йому запропонувати. Насправді він не провидець, а психолог, а професійна інтуїція — не що інше, як результат досвіду і практики.

За допомогою навідних питань і швидкого психологічного аналізу консультант визначає бажання клієнта, а потім віртуозно переконує його вчинити покупку, та так, щоб той був упевнений в тому, що самостійно прийняв це рішення. Ось такий вищий пілотаж.

Як влаштуватися на роботу онлайн-консультантом?

На щастя, онлайн-консультант — це цікава і добре оплачувана робота. Адже цей фахівець допомагає компанії заробляти більше.

Щоб стати онлайн-консультантом, загляньте на сайти пошуку роботи — власники інтернет-магазинів і інших сайтів часто розміщують там оголошення про пошуки фахівців. Можете розмістити там своє резюме тоді роботодавці самі будуть вам дзвонити (правда, доведеться відсіювати всякі несумлінні компанії). Також не буде зайвим промоніторити тематичні паблики в соціальних мережах і біржі фрілансу.

Загалом, попит є, варіантів багато. Якщо вас зацікавила дана інтернет-професія — тоді вперед, дерзайте! Якщо ви ще перебуваєте в пошуку, підписуйтесь на наш блог і читайте корисні статті про інших професіях. У нас ви зможете дізнатися, як стати веб-дизайнером, веб-розробником, верстальником, веб-програмістом, блогером і т. д. Це найбільш затребувані і перспективні спеціальності на сьогоднішній день.

На цьому буду закінчувати статтю — їжа для роздумів у вас є :) . До нових зустрічей, друзі! Удачі вам у всіх починаннях!