Як стати менеджером з продажу в інтернет-магазині?

515

Від автора: менеджер по продажам — одна з найбільш затребуваних і високооплачуваних професій на сьогоднішній день. Саме цей гвинтик загального механізму під назвою «бізнес» і забезпечує компаніям необхідний рівень прибутковості. Давайте ж розберемося, як стати менеджером по продажам, і якими навичками потрібно володіти, щоб досягти успіху в даному напрямку.

Продажу — не просто професія, це ціла психологія. Якщо хочете стати успішним менеджером з продажу, будьте готові витримувати постійний стрес, що супроводжується невдачами на перших етапах практичного навчання. Тим не менш, якщо зможете освоїти вміння продавати, швидше за все, більше ніколи не залишитеся без шматка хліба, так як в наш час — це цінний навик.

З чого почати?

Для початку розберіться, чому ви хочете стати менеджером з продажу, і чи потрібно це вам взагалі. Професія жорстка, стресова. Багато наївно вважають, що кожен другий дзвінок буде закінчуватися купівлею, дивіденди від яких будуть благополучно йти на купівлю машин, квартир та інших радощів. Однак на практиці все виходить дещо складніше.

Ідеальна угода — це коли ви запропонували клієнту те, що йому було потрібно і в підсумку допомогли людині вирішити завдання, отримавши свій відсоток. Однак менеджери часто працюють з «холодною базою», тобто люди, яким ви будете дзвонити, не потребують пропонованому товарі. За кілька секунд необхідно пояснити, навіщо він їм потрібен, і чому варто відірвати його з руками, як гарячий пиріжок, прямо зараз. Зрозуміло, на практиці це зробити значно складніше, ніж на словах.

Ви можете зробити 10, 20, 50 дзвінків і у всіх випадках отримати відмови. Тут вже проявляється стресостійкість людини і воля до досягнення мети. Готові до цікавих баталій і боям в океані торгівлі? Тоді ласкаво просимо на борт і йдемо далі.

Що в пріоритеті — практика чи навчання?

Якщо ви цікавитеся тим, як стати менеджером з продажів з нуля, тоді в цьому випадку, як не дивно, потрібно спочатку діяти, а потім навчатися. У польових умовах можна освоїти професію набагато швидше і відразу зняти наївні рожеві окуляри з приводу всіляких очікувань.

Щоб швидше увійти в курс справи і стати відмінним менеджером з продажу, ви можете піти двома шляхами:

1. Влаштуватися на роботу у велику компанію.

Знайдіть ту фірму, де присутня повноцінне навчання персоналу з нуля. Пройшовши навіть місячне стажування в колективі професіоналів, ви набагато швидше освоїте ази цієї професії, ніж після прочитання якоїсь суперкниги з продажу.

2. Створити свій інтернет-магазин.

Щоб у подальшому стати гарним менеджером по продажам, попрактикуватися можна, створивши власний інтернет-магазин. Таким чином ви і подзаработаете на перших порах, і зрозумієте, які труднощі передбачає процес переговорів.
Не рекомендуємо одразу братися за важкі ніші начебто торгівлі машинами і квартирами, інакше ризикуєте втратити велику кількість часу даремно. Щоб продавати дорогі продукти, за які передбачається найбільша прибуток, вам буде потрібно певний досвід ведення переговорів зі «складними» клієнтами.

Краще для початку попрактикуйтесь «на кішках». Спробуйте влаштуватися в інтернет-магазин і продавати якісь речі на зразок недорогий електроніки, щоб знизити рівень стресу від процесу переговорів і потихеньку набрати чинності в цій справі.

Установка маяка

Намітьте приблизний план на довгострокову перспективу. Визначившись з метою свого маршруту ще на березі, шанси вашого корабля припливти в задану точку значно збільшаться. Навіщо взагалі може бути потрібно стати менеджером з продажу:

1. Вивчити ази продажів, щоб в подальшому відкрити власний бізнес.

Багато бізнесменів починали свій шлях саме з цієї професії. Якщо ви бачите себе в майбутньому великим бізнесменом, тоді можете спробувати. Навички «продажника» обов’язково стануть в нагоді при веденні переговорів надалі.

2. Освоїти професію і націлитися на довгостроковий кар’єрний ріст, щоб стати топ-менеджером з продажу.

Інший варіант — це безтурботне майбутнє у великій компанії. Так, ви залишитеся найманим працівником, тим не менш часто зустрічаються топ-менеджери, які заробляють більше бізнесменів і при цьому відчувають набагато менший стрес, не переживаючи, що буде завтра.

Як і де навчатися?

Практика — це, звичайно, чудово. Однак без постійного навчання і вдосконалення обійтися не вийде. Щоб стати ефективним менеджером з продажу, ви повинні пробувати нові техніки ведення переговорів, вивчати нестандартні підходи при роботі з запереченнями клієнта і вміти піднести продаваний продукт з виграшною сторони, а не просто перераховувати його характеристики. Всьому цьому можна навчитися за допомогою правильних книг, статей, семінарів та різних курсів.

Топ-5 найкорисніших книг для тих, хто хоче стати менеджером з продажу без досвіду:

«Продажу і переговори» (Сергій Азімов).

«Персоналізація продажів» (Олександр Деревицький).

«Партизанські продажу» (Мурат Тургунов).

«Ефективне комерційне пропозиція» (Денис Каплунов).

«Чемпіони продажів» (Меттью Діксон і Брент Адамсон).

Постарайтеся не намагатися швидше дочитати книгу до кінця, думаючи, що чим більше ви матеріалів перегорне таким чином, тим розумнішим станете. Ні, так не працює. Використовуйте книги як навчальний посібник, поступово застосовуючи все написане на практиці.

Тільки так можна засвоїти основи, які намагалися вам донести успішні автори друкованих видань. Як правило, успіх в продажах залежить від вміння працювати з запереченнями клієнта («я подумаю», «дорого» і т. д.), тому, навчаючись в подальшому, концентруйтеся саме на цьому параметрі.

Щоб надати процесу навчання в продажах якогось азарту і інтерактиву, можете створити і монетизувати власний блог. У ньому розкажіть людям, яка у вас мета і покажіть своїй аудиторії всю виворіт продажів: як це просто або складно, що приховується за гарними лаштунками, хороша зарплата у «продавців» і т. д. В подальшому, коли на вашому блозі збереться велика кількість передплатників, можна навіть спробувати продавати авторські методики продажів.

Якщо після прочитання вищенаведених страшилок ви не злякалися і все ще продовжуєте наполегливо твердити: «Хочу стати менеджером з продажу», — тоді зробіть перший крок до освоєння цієї професії вже сьогодні. Знайдіть підходящу вакансію в своєму місті або ж вивчіть покрокове керівництво по створенню інтернет-магазинів і спробуйте для початку попрацювати самостійно, продаючи будь-які товари, що сподобалися.

Це буде хорошою практикою, а ні — так зате хоч навички розробки сайтів освоїте. Потім можна вивчити алгоритм професійного зростання в сайтобудуванні і спробувати самовдосконалюватися у цій справі. Загалом, варіантів розвитку подій безліч, було б бажання. Успіхів!