Як стати менеджером по інтернет-рекламі?

212

Від автора: напевно багато хто з вас здогадуються, наскільки прибутково в наш час напрям, пов’язаний з інтернет-рекламою. І це дійсно так. Фахівець, здатний масово залучити цільових відвідувачів на онлайн-майданчик, добре цінується в будь-якій країні. У нас він спокійно може заробляти близько 1000$ в місяць. Сьогодні ви дізнаєтеся, як стати менеджером по інтернет-рекламі, і зрозумієте, якою людина підходить для цієї сфери.

Що ж являє собою ця професія? Менеджер по інтернет-рекламі — це людина, яка відповідає за ефективність рекламних кампаній, що проводяться з метою популяризації чи одержання прибутку з майданчика/бренду/товарів/послуг. Як правило, спеціаліст, який обіймає таку посаду, сам не виконує ніяких рутинних операцій.

Він самостійно не пише рекламні тексти, не налаштовує контекстні оголошення і т. д. Фахівець в цій області бере на себе планування, делегування, а також контроль і аналіз роботи підрядників.

Говорячи простою мовою, начальник виділяє бюджет на онлайн-просування за ефективність якого відповідає менеджер по розміщенню реклами в інтернеті.

Обов’язки менеджера по рекламі

Основні завдання, якими займається менеджер з реклами в інтернеті, це:

взаємодія зі ЗМІ;

організація рекламних кампаній, спрямованих на просування товару/бренду/послуги;

підтримка зв’язку з клієнтською базою;

узагальнення і консультація начальства з питань ефективності проведення рекламної кампанії і нинішніх трендів інтернет-просування;

пропозиція шляхів для збільшення доходу за допомогою реклами;

вибір форми рекламного просування;

пошук підрядників (веб-дизайнерів, настроювачів контекстної реклами тощо);

аналіз конкурентів;

керівництво співробітниками, що знаходяться в його підпорядкуванні.

Можна працювати віддалено?

Працювати віддалено можна. Головне — хороший інтернет і можливість вийти на зв’язок з начальством в будь-який час. У деяких навіть виходить стати менеджером з інтернет-реклами в форматі фріланса, тобто, самостійно знаходячи клієнтів, не спираючись на постійного роботодавця.

Наскільки це вигідно, говорити важко, адже тут все залежить виключно від вашого досвіду та ефективності минулих робіт. Якщо можете запропонувати клієнтам збільшення доходу за конкретний термін і реально зробите це, тоді цілком можете заслуговувати на 10-20% від принесеної компанії чистого прибутку.

Скільки заробляє менеджер з інтернет-реклами?

Перед обговоренням того, як стати менеджером по інтернет-рекламі, давайте розглянемо середній заробіток фахівців різного рівня, що займають цю посаду в російських компаніях.

Якщо ви новачок і тільки починаєте свою кар’єру в онлайн-просування, тоді щомісячний дохід буде в межах 25-30 тис. руб. Базові вимоги і необхідні професійні навички:

освіта (вища/незакінчена вища/середня спеціальна);

вільне володіння комп’ютером;

знання основ побудови рекламної кампанії в інтернеті;

знання системи роботи ефективних рекламних каналів (і, бажано, досвід користування ними);

навичка аналізу отриманих результатів і побудови подальших дій для збільшення ефективності реклами.

Менеджер з продажу інтернет-реклами зі стажем роботи від 1 до 3 років заробляє від 50 тис. руб. Базові вимоги і необхідні професійні навички:

освіта (вища/незакінчена вища в сфері маркетингу, реклами або PR);

впевнене володіння комп’ютером;

знання основ побудови рекламної кампанії в інтернеті;

чітке знання системи роботи ефективних рекламних каналів (та обов’язковий досвід користування ними);

навичка аналізу отриманих результатів і побудови подальших дій для збільшення ефективності реклами;

досвід складання успішних рекламних кампаній в інтернеті;

досягнення і досвід роботи, що відповідають цілям компанії-роботодавця.

Ну, а досвідчені фахівці, які працюють у сфері інтернет-реклами 3 і більше років, цілком можуть розраховувати на щомісячну зарплату в розмірі від 1000$. Базові вимоги і необхідні професійні навички:

вища освіта в сфері маркетингу, реклами або PR;

знання законів, що відносяться до рекламної діяльності;

навички складання успішних презентацій та переговорів;

знання системи роботи ефективних рекламних каналів (та обов’язковий досвід користування ними);

навичка курирування великих проектів;

навичка аналізу отриманих результатів і побудови подальші дії для збільшення ефективності реклами;

досвід складання успішних рекламних кампаній в інтернеті;

досягнення і досвід роботи, що відповідають цілям компанії-роботодавця;

знання англійської мови (бажано).

Від чого залежить зарплата менеджера з реклами (робота в інтернеті)? Це, як правило, впливають наступні фактори:

фінансова успішність компанії-роботодавця;

перелік посадових зобов’язань;

досвід роботи;

рівень професійних навичок;

реальні результати, яких ви досягали (в грошах).

Де навчатися цьому напрямі?

Найкраще навчання для менеджера по інтернет-рекламі — це реальна практика. Ви можете прочитати сотні книг, переглянути тисячі відеоуроків, однак без уміння застосувати засвоєне вважайте, що даремно витратили час. Безумовно, існують хороші курси для менеджерів по інтернет-рекламі. Причому, багато з них навіть викладені в безкоштовному доступі на різних тематичних онлайн-ресурсах. Тим не менш, рекомендую не тонути в гігабайтах навчального контенту, а поступово поповнювати розум інформацією, що дозволяє ефективно налаштовувати рекламні кампанії.

Засвойте базу з будь-якого спеціалізованого курсу, а потім якомога швидше вхопіться за можливість застосувати накопичені знання на практиці. Це може бути допомога друзям, безкоштовне налаштування рекламної кампанії для невеликих інтернет-магазинів або брендів одягу.

Якщо пощастить влаштуватися на стажування в хорошу фірму — ще краще. У спеціалізованій рекламної компанії ви набагато швидше на практиці зрозумієте, які кроки потрібно робити, щоб досягти належного ефекту.

Варто відразу запрограмувати свій мозок на те, що кваліфікація фахівця в області інтернет-просування вимірюється не його сказаними розумними словами і досвідом роботи, а реальними грошовими результатами за спиною.

Наприклад, якщо ви скажете (і не соврете), що зуміли створити рекламну кампанію, яка принесла більш 100 тис. руб. чистого прибутку при бюджеті в 10 разів менше наведеної суми, то очевидно, що станете набагато цікавіше роботодавцю, ніж співробітник з сорокарічним досвідом без конкретних досягнень.

Якщо ви вважаєте, що не підходите для обговорюваної сьогодні посади, але хочете пов’язати життя з роботою в інтернеті, тоді можете спробувати себе в інших цікавих напрямках, наприклад, сайтостроение, веб-дизайн, блогінг і так далі.

Благо, зараз в інтернеті присутня величезна кількість всіляких онлайн-курсів, що дозволяють швидко і безкоштовно отримати необхідну базу знань, щоб заробляти хороші гроші на цікавих професій.

Удачі в пошуках себе! Підписуйтесь на оновлення нашого блогу та дізнавайтесь купу корисної інформації кожен день. До нових зустрічей!