Як стати інтернет-маркетологом: перші кроки на шляху до грошового щастя

339

Від автора: вітаю всіх майбутніх інтернет-маркетологів, які читають цю статтю! Раз ви тут, напевно ви не бажаєте працювати яким-небудь державним службовцям за два спасибі, а шукаєте справу по душі, що забезпечить фінансову свободу і незалежність від настрою шефа. Сьогодні я хочу торкнутися ще одну дуже важливу нішу в інтернет-бізнесі і розповісти про те, як стати інтернет-маркетологом, хто це взагалі такий, і що необхідно знати, щоб стати успішним фахівцем.

Основне завдання маркетолога — вивчати потреби покупців, досліджувати попит на певні групи товарів і застосовувати отримані дані для просування продукції. При цьому веб-маркетолог піклується не тільки про те, щоб товар постійно купували, але і робить комплекс дій для забезпечення популярності фірми, формування і просування іміджу, використовуючи можливості Інтернет-мережі. З цією метою він:

координує роботу сайту — оновлює зображення, додає нову інформацію, тобто, робить все, щоб відвідувачі довше залишалися на сторінці;

проводить рекламні заходи і акції;

збирає та аналізує інформацію, складає прогнози.

Якщо ви всерйоз задумалися про те, як стати інтернет-маркетологом, врахуйте, що це не просто професія. Це покликання, стиль життя, робота в режимі 24/7. Ви будете снідати, обідати, вечеряти, думаючи про розкрутку сайту, спати, прораховуючи шляхи обходу конкурентів. Однак і матеріальний вихлоп при грамотному підході дозволить не думати про подорожчання комунальних послуг і про те, як весь рік є одну мівіну, щоб накопичити грошей на путівку на море.

Як стати маркетологом без досвіду?

А тепер детальніше розглянемо, як стати маркетологом без освіти і досвіду, і з чого почати траєкторію по цьому складному шляху новачкові:

Читайте профільну літературу. Само собою, що у зв’язку зі стрімким розвитком ринку інтернет-маркетингу інформація, написана в книгах, частково стає неактуальною, однак, так ви отримаєте базові знання про цю професію, дізнаєтеся, що таке SEO, контекстна реклама, як проводиться аналіз веб-сайтів.

Відвідуйте безкоштовні вебінари та професійні онлайн-курси, проходьте уроки з розкручування і оптимізації роботи сайтів, де простими словами пояснюються складні терміни і підноситься актуальна, вузькоспеціалізована інформація.

Освоюйте принципи роботи пошукових систем, вчіться складати семантичне ядро.

Заглядайте частіше на тематичні форуми — тут професійні інтернет-маркетологи нерідко допомагають новачкам розібратися у складних питаннях. Крім того, на таких форумах можна знайти замовника (але про це поки забудьте, адже ви тільки вчитеся).

Отримаєте практичний досвід у класичному маркетингу. Можна для початку влаштуватися менеджером з продажу в велику компанію, де ви зможете працювати не заради стажу, а вирішення конкретних бізнес-завдань.

Бажано знати алгебру на рівні 11-го класу школи, а ще краще — розбиратися в математичному аналізі 1-го курсу університету. Наведена нижче формула не має у вас викликати жах.

Звичайно, вручну, з допомогою калькулятора або навіть екселю вам навряд чи доведеться прораховувати конверсію або прибуток, однак, як і що працює, ви повинні розуміти.

Практичні рекомендації майбутнім інтернет-маркетологам

Думаєте, що володіючи необхідними знаннями по цьому напрямку і навіть маючи диплом на руках, можете вважати себе маркетологом? Навчання тільки теоретичного характеру тут недостатньо, втім, як і в будь-якій іншій професії. Необхідна практика і ще раз практика.

Відразу ж кидатися на пошуки замовників не варто, краще створіть власний сайт. Необов’язково наповнювати його спеціалізованими статтями, пишіть про те, що вам близьке, в чому ви розбираєтеся краще всього.

Всім, хто цікавиться, як стати маркетологом без досвіду, рекомендую почати вести блог, розповідаючи про свої успіхи і досягнення, даючи практичні рекомендації тим, хто хоче повторити ваш подвиг.

Наприклад, поділіться таємними методами дресирування, завдяки яким ваша собака почала приносити по команді не тільки тапки, але ще і пульт від телевізора; розкажіть про те, як, роблячи вдома зарядку, змогли накачати біцепси як у Грега Валентино.

Правила посадки городу, фірмові рецепти домашніх страв, кращі місця для відпочинку з сім’єю — вибирайте ту тему, яка вам ближче, головне, щоб вона викликала непідробний інтерес у читачів. Цей досвід стане в нагоді всім тим, хто цікавиться, як стати добрим маркетологом.

Крім того, ведення власного блогу, якщо вибрати правильну стратегію, буде приносити непоганий дохід. Ви почнете розуміти, що цікаво цільової аудиторії, пізнаєте ази верстки і веб-мастерингу на практиці, навчитеся прогнозувати відвідуваність сайту.

Які якості повинні бути притаманні професійному інтернет-маркетолога?

Розглянемо, як стати професійним маркетологом, і які якості грають найбільше значення в цій професії:

Креативний підхід. Без здатності мислити нестандартно в цій професії вам робити нічого. Розвивайте в собі творчий початок, придумуйте ідеї, які комусь можуть здатися абсурдними. Геть штампи!

Прагнення до постійного розвитку, пізнання чогось нового. В інтернет-мережі кожну секунду відбуваються якісь зміни, і дуже важливо швидко на них реагувати. Кожен день з’являються нові технології та різні маркетингові інструменти, а ваше завдання — почати використовувати їх у бізнесі раніше конкурентів.

Комунікабельність. Це якість дозволить вам вибудувати взаємовигідні відносини з замовниками, з посмішкою вирішувати конфліктні ситуації, підносити себе у вигідному світлі.

Уважність та посидючість. Думка про те, що маркетолог — це, свого роду, вільний художник, фонтануючий творчими ідеями, — міф. Йому доводиться виконувати багато нудною, монотонною роботи, пов’язаної з аналізом різних даних і побудовою графіків. Спеціалісту цієї професії потрібно бути посидючим для обробки великого обсягу інформації, і уважним — щоб не заплутатися в ній.

Зацікавила професія інтернет-маркетолог? Навчання належить довгий і тернисте, тому не розслабляйтеся і не кидайте почате на півдорозі. На щастя, вам не доведеться дізнаватися все самостійно, адже багато людей, які досягли успіху в цій справі, із задоволенням діляться своїми секретами.

Сподіваюся, ця стаття вам трохи допомогла розібратися з тим, як стати успішним маркетологом, і ви вже намітили для себе приблизну стратегію розвитку. Пам’ятайте, що отримувати хороший дохід ви зможете тільки при щоденному отриманні нових знань у цій сфері, якщо запасетеся терпінням і не будете боятися труднощів. Скоро я надам вам ще багато цінної інформації в своєму блозі, а поки прощаюся, до нових зустрічей!